injazanoonas | اینجا زنونس

اصول انتخاب لباس مناسب برای قرار اول

اصول انتخاب لباس مناسب برای قرار اول

اصول انتخاب لباس مناسب برای قرار اول

اگر در انتخاب لباس برای قرار اول خود سردرگم هستید پیشنهاد می کنیم با مطلب اصول انتخاب لباس مناسب برای قرار اول از بخش روانشناسی وب سایت اینجا زنونس همراه ما باشید.


اصول انتخاب لباس مناسب برای قرار اول

آدم ها هنگام ملاقات یکدیگر به اولین فاکتوری که توجه می کنند ظاهر و پوشش است. خصوصا اگر آن فرد شخصی باشد که تصمیم به برقراری ارتباط برای ساختن آینده ای مشترک با شما را داشته باشد، انتخاب لباس برای شروع این رابطه از جزئیات مهم و تاثیرگذار بر زندگی شما می باشد. با ما همراه شوید تا اصول انتخاب لباس مناسب برای قرار اول را با هم بررسی کنیم.

۱) انتخاب لباس با توجه به موقعیت

صرف نظر از سبک  و استایل شما، اولین قاعده این است که با توجه به جایی که  می خواهید بروید لباس بپوشید.به عنوان مثال هنگام رفتن به سینما هیچ وقت لباس شب نمی پوشید و زمانی که به یک رستوران زیبا می روید نمی توانید شلوار جین بپوشید .در نهایت فردی که شما را دعوت کرده است اطلاعاتی در مورد مکان به شما گفته است.به عنوان مثال اگر به یک رستوران شیک دعوت می شوید پوشیدن لباس های کلاسیک همیشه نجات دهنده است.در این شرایط تمام آن چه شما باید انجام دهید انتخاب کفش و کیف مناسب است.

۲) افراط در بوی خوش‌ ممنوع

خوشبویی، به خصوص با انتخاب عطری مناسب روز یا شب که سنگینی و وقار را القا ‌‌کند، قطعا در طرف مقابل شما تاثیر مثبت دارد. اما یادتان باشد که مثل هر چیز دیگری افراط در این زمینه هم به ضرر شما خواهد بود. تحقیقات نشان‌ داده شامه خانم‌ ها درمورد بوهای خوب، تیزتر از آقایان است و تاثیر بوی خوب و مطابق سلیقه آن ها در انتخاب‌هایشان بیشتر است اما این به آن معنا نیست که استفاده بیشتر از عطرها و اسپری‌ ها تاثیر بیشتری ایجاد کند. قطعا کسی که در نزدیکی شما باشد دلش نمی‌ خواهد افراط شما باعث شود که او برای دورتر شدن از شما لحظه‌ شماری کند.

۳) انتخاب لباس متناسب با فرم اندام

در حقیقت این موضوع با گزینه اول رابطه مستقیم دارد. اولین موضوع این است که اگر از لباس های مناسب اندام خود استفاده نکنید ممکن است چاق تر و کوتاه تر دیده شوید. دومین موضوع راحت بودن شما است که از تمامی حرکات شما قابل فهم است. از پوشیدن لباس هایی که در آن ها راحت نیستید اجتناب کنید. شما باید لباس هایی را انتخاب کنید که زیبایی شما را چندین برابر کند. این موضوع در مورد کفش ها نیز صدق می کند.همیشه کفش هایی را انتخاب کنید که در آن ها احساس راحتی می کنید.

۴) انتخاب یک لباس منحصر به فرد و خیره کننده

سعی کنید در جلسه اول جذاب باشید اما این بدان معنا نیست که لباس های عجیب و غریب  بپوشید. بر عکس سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که بسیار شیک، با کیفیت و مناسب اندام شما باشد و علاوه بر آن نشان دهنده سبک و استایل شما نیز باشد.

۵) افراط در استفاده از اکسسوری ممنوع

شما می دانید که اکسسوری ها جزئیات خیره کننده ای است که سبک شما را  نشان می دهد. سعی کنید تا حد ممکن ساده و جذاب باشید. به عنوان مثال می توانید از یک گردنبند یا دستبند ظریف استفاده کنید. از استفاده کردن از اکسسوری های اضافه خودداری کنید. 

۶) انتخاب کفش مناسب و راحت

اولین قرار ملاقات معنی نگاه های خجالت زده و سرهای به زیر افکنده را می دهد این جا است که کفش ها بیشتر از هر زمانی مورد توجه و در مرکز توجه قرار می گیرند، پس باید کفشی بپوشید که در کنار زیبایی احساس راحتی داشته باشید.

پس کفش های نو را برای این ملاقات فراموش کنید چرا که قرار است پاهایتان چند ساعتی در خدمت کفش ها باشند و متاسفانه کفش های جدید خاطره خوبی از خودشان در اولین استفاده در ذهنمان برجا نگذاشته اند، پس به سراغ کفش های چند ماه قبلتان بروید و مواظب باشید که تناسب بین کفش و لباستان را رعایت کنید.

اگر کفش های مجلسی و چرمی پاهایتان را اذیت می کند خودتان را به سختی نیاندازید چرا که شما باید چند ساعتی با خیال آسوده و جسمی بگذارانید و طرف مقابلتان را بشناسید تا بزرگترین و درست ترین تصمیم زندگیتان را بگیرید، پس اجازه ندهید کفش هایتان در کیفیت شناخت و تصمیمتان تاثیر بگذارد. البته تمیزی و برق کفش هایتان را فراموش نکنید که نکته به ظاهر ساده می تواند اتفاقات خوب و بزرگی را در زندگی شما رقم بزند.

۷) انتخاب رنگ لباس متناسب با سلیقه و موقعیت

در انتخاب رنگ لباس هم باید گریزی به “اصل خود بودن” بزنیم، اگر رنگ های شاد را بیشتر می پسندید و همیشه از این تم رنگی در پوشش و تیپ هایتان استفاده می کنید، در قرار اول هم شاد بپوشید و به حرف های دیگران توجه نکنید .

درست است که رنگ های تیره برای همچین جلسه ای جلوه خوشایند تری دارند اما قرار به تظاهر و شیک بودن نیست، وقتی شما در طول سال به جز مواقع خاص از رنگ های تیره استفاده نمی کنید چه لزومی به پوشیدن این رنگ ها است، یا برعکس وقتی شما بیشتر تیپ هایتان را با مشکی و سرمه ای و سبز تیره ست می کنید به پوشیدن لباس رنگ روشن حتی فکر هم نکنید چون قرار است خودتان باشید با سلیقه واقعی تان و این پوشش از علایق درونی شما سرچشمه می گیرد.

۸) استفاده از کرم مرطوب کننده ممنوع

معمولا اولین قرار عاشقانه اتفاقی استرس آور و برای اکثر افراد سخت است. به همین دلیل ممکن است در طول این ملاقات عرق کنید و پوست صورت شما بیش از حد براق شود. به جای استفاده از مرطوب کننده از اسپری‌ های فیکس کننده آرایش یا همان فیکساتور استفاده کنید.


سپیده
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *