injazanoonas | اینجا زنونس

دلایل دلسردی یک مرد از رابطه

دلایل دلسردی یک مرد از رابطه

دلایل دلسردی یک مرد از رابطه

گاهی اوقات با فهمیدن دلایل دلسردی یک مرد از رابطه می توان مانع خراب شدن آن شد. اگر به شما به زندگی خود علاقه دارید و نمی خواهید در رابطه زناشویی به مشکل بر بخورید با این مطلب از بخش روانشناسی وب سایت اینجا زنونس همراه ما باشید.


دلایل دلسردی یک مرد از رابطه

دلایل دلسردی یک مرد از رابطه
دلایل دلسردی یک مرد از رابطه

گاهی مواقع اشتباهاتی از سوی خانم ها وجود دارد که ممکن است با انجام آن ها، موجب سرد شدن مرد از زن در روابط زناشویی شوند. در ادامه برخی از این اشتباهات را باهم بررسی می کنیم.

۱) حساسیت بیش از حد

هنگامی رخ می دهد که زن بیش از حد به همسر خود حساس می شود مانند هنگامی که شوهر درباره یک دوست و یا لباس قشنگ حرف می زند، طرف مقابل این صحبت ها را کنایه از نواقص خود می داند و نسبت به آن ها واکنش نشان می دهد. این نوع رفتارها سبب دلسردی طرف مقابلتان می شود، زیرا منظور او را بد تعبیر کرده اید و در مقابل ابراز عقیده یا احساسات او ایستاده اید.

۲) حل نکردن اختلافات در زمان مناسب

در همه زندگی ها گاهی اختلافاتی بروز پیدا می کند و زن و شوهر در حین بگو مگو حرف هایی به یکدیگر می زنند را که نباید، بگویند. برخی از زوج ها درباره کدورت هایشان با هم صحبت نمی کنند و آن ها را از بین نمی برند و همیشه این کدورت ها به صورت گره های کوچک در زندگی باقی می مانند که در آینده به گره کور تبدیل می شوند. این کدورت ها سبب می شوند تا زوجین هرگاه به زندگی مشترک شان فکر می کنند، یاد ناملایمات و خاطرات تلخ شان بیافتند و از زندگی دلسرد شوند.

۳) عدم رضایت از رابطه زناشویی

اگر زن نتواند نیازهای جنسی همسرش را برطرف کند در این صورت همسر او به دنبال برطرف کردن این نیازها به بیرون از خانه کشیده می شود و این رفتار به مرور زمان سبب سرد شدن او نسبت به همسرش می شود چون نیازش را هر چند اندک در جای دیگر برطرف نموده است . با دیدن سردی از طرف مقابل ، همسر او نیز فاصله می گیرد و رابطه ها کمرنگ می شوند.

۴) توقع زیاد

باید این را بدانید که هیچ کس به خصوص یک مرد، دوست ندارد که به او بگویند چه کار کند. اما مردان می دانند که مواردی وجود دارد که باید روی آن ها کار کنند و حاضرند به راهنمایی شما در این مورد گوش دهند. اگرچه کمی راهنمایی و نصیحت گاه و بی گاه، با رئیس مابانه رفتار کردن دو چیز متفاوت است؛ اما اگر شما بصوت مداوم از او چیزهای زیادی بخواهید و موارد زیادی را گوش زد کنید ممکن است باعث شوید او علاقه اش را از دست بدهد. این را به یاد داشته باشید، اگرچه کاملا منطقی است که در یک رابطه چیزهایی بخواهید، اما مرزی وجود دارد که نباید از آن بگذرید.

۵) متزلزل بودن

اگر بصورت مداوم از همسرتان می خواهید که تأیید کنند شما را هنوز هم دوست دارند و اگر همیشه از آن ها در مورد دختران دیگری که در زندگی شان چه به عنوان همکار و چه همکلاسی و … هستند سؤال بپرسید، آن ها را خیلی زود خسته خواهید کرد. مردان از این که ما نقش قربانی را بازی کنیم خوششان نمی آید. به خودتان دوباره اعتماد کنید و همیشه به یاد داشته باشید که او به این دلیل با شما رابطه داشته و قرار می گذارد که واقعا دوستتان دارد.

۶) نقد مداوم

شما این را می دانید که مردان غرور دارند؛ پس چرا بصورت مداوم او را نقد می کنید تا احساس کوچکی کند؟ زمانی که یک دختر کاری کند که یک مرد احساس کوچکی کند، می توان گفت که دیگر همه چیز تمام شده است و این یکی از دلایل معمول سرد شدن مرد از زن در روابط می باشد؛ پس مراقب باشید.

۷) استرس

گاهی اوقات سردی و بی‌ تفاوتی همسرتان ربطی به رفتار شما ندارد. استرس و مشغله‌ های زندگی زناشویی چالش‌ هایی را در افکار مردان ایجاد می‌ کند که باعث کناره‌ گیری موقتی مردان از زنان می‌ شود. در این شرایط سعی نکنید که با اصرار دلیل سردی مردان را جویا شوید. ابتدا به همسرتان زمان دهید. اگر این فرصت کمی به طول انجامید از او دلیل بی‌ تفاوتی‌ اش را بپرسید و در حد توانتان در حل مساله به او کمک کنید.

۸) غر زدن

اگر یک چیز وجود داشته باشد که یک مرد از باخت تیم ورزشی مورد علاقه اش، بیشتر از آن متنفر باشد، داشتن یک شریک زندگی غرغرو است. تو دوباره فلاش دستشویی را نزدی. تو امروز صبح با من خداحافظی نکردی. نمی توانی آن کت و شلوار را امشب بپوشی. چرا این قبض هنوز پرداخت نشده است؟ و هزاران مورد دیگر.

شما شریک زندگی او هستید نه مادرش. پس مانند مادر او رفتار نکنید. در طول سال ها به اندازه کافی به او غر زده شده است و حالا او می خواهد با شما خوش بگذراند.

۹) محافظه کاری

این موضوع برای او خوشایند است که بداند متعلق به شما می باشد، اما بین این که شما مانند یک مجسمه بی حس باشید و این که به قدری در موردش محافظه کارانه رفتار کنید که او احساس کند گیر افتاده است، مرز واضحی وجود دارد. زمانی که سعی کنید مانع شوید تا او خودش باشد و او را با پیام هایی مانند “کاش خانه بودی و به تماشای مسابقه فوتبال نمی رفتی” و خیلی از کاش های این چنینی، بمباران کنید، او علاقه اش را به شما از دست می دهد.

۱۰) بدبینی بیش از حد زنان نسبت به آینده

مردان دنبال زنی هستن که شاد و با انگیزه باشد، مشوق او برای جاه طلبی هایشان باشند و او را در مسیر رسیدن به رویاهای دو نفره همراهی کند. پس اگر از جمله آن افرادی هستید که همیشه نیمه خالی لیوان را می‌ بینید و اشتیاق همسرتان را در رسیدن به اهدافش از بین می‌ برید، این شما هستید که او را به سمت سرد شدن در رابطه سوق می‌ دهید.


سپیده
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *