injazanoonas | اینجا زنونس

علت سردرد بعد از رابطه جنسی

علت سردرد بعد از رابطه جنسی

علت سردرد بعد از رابطه جنسی
Reading Time: 3 minutes

علت سردرد بعد از رابطه جنسی موضوع این سری بخش پزشکی زنان اینجا زنونس می باشد. این احتمال وجود دارد که با بالا رفتن هیجان جنسی در حین رابطه جنسی متوجه درد در ناحیه گردن و سر شوید یا ممکن است دچار سردرد شدید و ناگهانی درست قبل یا حین ارگاسم شوید.

سردرد جنسی با فعالیت جنسی همراه است به خصوص ارگاسم. ممکن است با بالا رفتن هیجان جنسی متوجه دردی ناخوشایند در ناحیه سر و گردن شوید. یا به طور معمول ممکن است دچار سردرد شدید و ناگهانی درست قبل از یا حین ارگاسم شوید.

اغلب سردردهای جنسی چیز مهمی نبوده و نیاز به نگرانی ندارند. اما در مواردی ممکن است نشان دهنده مشکلاتی جدی از جمله تنگی عروق خونی مغز باشند.

آنچه که در مطالب امروز اینجا زنونس خواهید خواند:


علت سردرد بعد از رابطه جنسی

هنوز مشخص نیست که چرا بعضی از اشخاص در حین و یا بعد از رابطه جنسی دچار سردرد می‌شوند. اما به‌ طور کلی برخی از محققان بر این اعتقادند که ممکن است این سردردها ناشی از آزاد شدن آدرنالین در حین فعالیت‌ های شدید باشد. 

برخی از سردرد ها ناشی از موارد زیر می باشند:

پوزیشن نامناسب :

اگر پوزیشن نامناسب در حین نزدیکی داشته باشید یا فشار بیش از حدی به گردن و عضلات پس سر وارد کنید، بعد از رابطه جنسی به خاطر خستگی عضلات و فشار ناشی از انقباض این عضلات ، سردردی را احساس می کنید که بیش تر در نواحی پس سر و در دو طرف گردن می باشد.

راه درمان این سردرد اصلاح پوزیشن رابطه جنسی و همچنین کاهش فشار به سر و عضلات پس سر در حین رابطه جنسی می باشد، پوزیشن اسپونینگ را ببینید.

رابطه جنسی با تنش :

در رابطه جنسی که با اضطراب و تنش عصبی انجام می شود خون زیادی داخل مغز جمع می شود و عضلات نیز فشار زیادی را تحمل می کنند و ایجاد سنگینی و رخوت بعد از رابطه جنسی می کند.

به همین علت حفظ آرامش در رابطه جنسی و پرهیز از تنش و اضطراب باعث عدم ایجاد سردرد می شود. همچنین گاهی اوقات فعل و انفعالات زمان رابطه جنسی باعث افزایش فشار خون و ایجاد سردرد ناشی از آن می شود.

وعده غذایی :

اگر شخص مدت زمان زیادی گرسنه بوده باشد و در این حالت به رابطه جنسی بپردازد به دلیل آن که عضلات انرژی زیادی حین رابطه جنسی مصرف می کنند قند خون افت کرده و شایع ترین علامت آن سردرد همراه با ضعف می باشد. حتی شخص دچار عرق سرد می شود.

برای رفع این مدل سردرد لازم است حدود ۳ الی ۴ ساعت قبل از رابطه ی جنسی وعده غذایی مصرف شود و میزان قند خون در حد متعادلی حفظ شود.

همچنین لازم است مقداری مواد قندی بعد از رابطه جنسی مصرف شود. مثلا دو قاشق عسل در نصف لیوان اب حل شود و مصرف گردد.

استفاده از موادی مثل عسل بلافاصله بعد از رابطه جنسی باعث عدم افت قند خون می شود و مانع از ایجاد سردرد ناشی از کاهش قند خون می شود.

مصرف برخی داروها :

گاهی اوقات شخص داروهایی را مصرف می کند تا رابطه جنسی بهتری را تجربه کند برای مثال قرص ویاگرا مصرف می کند. نتیجه ی این قرص تجمع خون داخل مغز می باشد و باعث سر درد می شود. کاهش دوز مصرفی یا عدم مصرف این قرص مانع از ایجاد سردرد می شود.

همچنین مصرف قرص هایی مانند آسپیرین یا بروفن کمی قبل از رابطه جنسی می تواند مانع از ایجاد سردرد شود یا سردرد کمتری ایجاد کند.

قرص های پروپرانولول ۱۰ میلی گرمی باعث کم شدن اضطراب و تنش عصبی شده و با کاهش فشار روی قلب باعث کمتر شدن سردرد شخص می شود. این قرص بصورت ۱۲ ساعت و صبح و شب مصرف می شود.

علت سردرد بعد از رابطه جنسی

علائم سردرد جنسی

  • درد خفیف در سر و گردن که با افزایش هیجان جنسی افزایش پیدا می کند.
  • سردرد ناگهانی شدید که قبل و حین لحظه ارگاسم اتفاق می افتد.

در برخی افراد هر دو حالت فوق اتفاق می افتد. اغلب سردردهای جنسی کم کم به مدت چند دقیقه طول می کشد و برخی دیگر چند ساعت و یا ۲ الی ۳ روز ادامه دارد.

بسیاری از اشخاص مبتلا به سردرد ناشی از رابطه جنسی به صورت پیوسته در طی چند ماه آن را تجربه می کنند و پس از آن ممکن است تا یک سال بدون سردرد زندگی کنند.

حدود نیمی از افراد مبتلا به سردرد جنسی شش ماه پشت سر هم آن را تجربه می کنند. برخی افراد نیز ممکن است در طول زندگی تنها یک بار این حمله را تجربه کنند.


چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

بعضی مواقع به دلیل فشار بیش از حد در حین رابطه جنسی عروق مغزی پاره می شوند و خونریزی داخل مغزی اتفاق می افتد که سردرد شدید و ناگهانی در شخص ایجاد می کند.

این سردرد نیاز به بررسی سریع و اقدامات پزشکی دارد به همین علت شخص در صورت ایجاد سردرد شدید و ناگهانی باید بدون وقفه به پزشک مراجعه نماید.


سپیده آقائی
سپیده آقائی
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *