injazanoonas | اینجا زنونس

مزایا و معایب رابطه جنسی در دوران قاعدگی

مزایا و معایب رابطه جنسی در دوران قاعدگی

مزایا و معایت رابطه جنسی در دوران قاعدگی

با اینجا زنونس همراه باشید با مطلب مزایا و معایب رابطه جنسی در دوران قاعدگی در بخش پزشکی زنان. با مطالعه مطالب زیر می توانید اطلاعات خود را در مورد این موضوع افزایش دهید.

آنچه در مطالب امروز اینجا زنونس خواهید خواند:


آیا داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی خوب است؟

رابطه جنسی در دوران قاعدگی برای هر دو طرف امن است و هیچ دلیلی وجود ندارد که نیاز به اجتناب شما از داشتن رابطه جنسی در طول دوره باشد مگر در مواردی که رابطه جنسی در آن زمان باعث ناراحتی و درد در شما شود.

داشتن رابطه جنسی در دوره شما به طور کامل امن است، گرچه گاهی اوقات این عمل می تواند چندان تمیز نباشد. با این حال، مانند هر چیز دیگری که مربوط به دوره شما می شود، باید برای آن آماده باشید.

اگر از وسیله ی بهداشتی تامپون استفاده می کنید، آن را بیرون بیاورید و حوله تمیزی را بر روی تخت بگذارید، زیرا دوره شما می تواند صحنه جرم کوچک را روی تخت ایجاد کند.

در نظر داشته باشید که داشتن رابطه جنسی در طول دوران قاعدگی مانند سایر زمان های دیگر رابطه جنسی شما هنوز هم نیاز به کنترل و مراقبت دارد.

رابطه جنسی در دوران قاعدگی باعث می شود تا شما بیش تر در معرض ابتلا به بیماریهای مقاربتی باشید. همچنین احتمال بارداری در این زمان وجود دارد به همین دلیل اطمینان حاصل کنید که از یک روش کنترل تولد مناسب استفاده می کنید.

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

مزایای رابطه جنسی در دوران قاعدگی

داشتن رابطه جنسی در دوره قاعدگی شما چند مزیت دارد، از جمله:

تسکین گرفتگی قاعدگی:

یکی از روش های درمان گرفتگی قاعدگی مصرف مسکن ها است. اما یک روش حتی بهتر و طبیعی تر برای رهایی از درد داشتن ارگاسم است. علاوه بر این، ارگاسم می تواند آندورفین ها را آزاد کند که احساس خوبی داشته باشند.

نیاز کم تر به روان کننده:

استفاده از کرم به عنوان روان کننده می تواند منجر به رابطه جنسی لذت بخش تر شود. خوشبختانه، زمانی که در دوران قاعدگی به سر می برید، خون به عنوان روان کننده طبیعی عمل می کند. این یکی از بهترین مزایای داشتن رابطه جنسی در این دوران است.

داشتن دوره های کوتاه تر:

داشتن رابطه جنسی می تواند دوره شما را کوتاه کند قرار گرفتن رحم در طول یک ارگاسم می تواند دوره تخلیه رحم شما را تسریع کند.

رابطه جنسی لذت بخش تر:

برای بسیاری از زنان، داشتن رابطه جنسی در طول دوره قاعدگی حتی می تواند لذت بخش تر از داشتن رابطه جنسی در دیگر زمان های ماه باشد. این به خاطر تغییرات میل جنسی شما است که در طول دوره چرخه قاعدگی اتفاق می افتد که یکی از نتایج نوسانات هورمونی است.

کاهش سردرد:

بر اساس یک تحقیق در سال ۲۰۱۳ منتشر شده در Cephalalgia، داشتن رابطه جنسی در دوره ممکن است باعث کاهش سردرد برای برخی از زنان شود.


معایب رابطه جنسی در دوران قاعدگی

برخی از معایب رابطه جنسی در دوران قاعدگی عبارتند از:

آندومتریوز :

یکی از مهمترین عوارض نزدیکی در پریود عفونتهای شدید رحمی به خصوص آندومتریوز می باشد.

التهاب لگنی :

رابطه جنسی حین قاعدگی به خودی خود منجربه عفونت و التهاب لگنی نمی شود اما در صورتی که طرفین رابطه آلوده به عفونت باشند این عفونت به شریک جنسی او منتقل می شود.

عفونتهای مقاربتی :

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، داشتن رابطه جنسی در دوره قاعدگی خطر ابتلا به STI یا انتقال آن به HIV را افزایش می دهد. این ویروس ممکن است در خون شما وجود داشته باشد. به همین دلیل، پزشکان به شدت استفاده از کاندوم برای کاهش این خطر را توصیه می کنند.

برخی از عفونت های مقاربتی حاصل از رابطه جنسی در دوران قاعدگی عبارتند از :

  • تبخال تناسلی
  • کلامیدیا
  • سوزاک
  • سیفیلیس
رابطه جنسی در دوران قاعدگی -0

مشکلات رابطه جنسی در دوران قاعدگی

اگر چه داشتن رابطه جنسی در دوره قاعدگی با بسیاری از پیشرفت ها همراه است، اما چند نقص وجود دارد:

کثیف بودن :

هنگامی که در دوره خود رابطه جنسی دارید، همه چیز می تواند کثیف شود. اگر جریان سنگین داشته باشید می توانید این مشکل را بیشتر کنید.

بوی بد :

خون دوره اغلب می تواند بوی ناخوشایند داشته باشد. اگر چه در لحظات گرم، شما و همسرتان ممکن است بر بوی تمرکز نکنند، اما باید برای این موضوع آماده باشید.

محدود بودن موقعیت :

رابطه جنسی دهانی در دوره قاعدگی ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد.


سپیده
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *