injazanoonas | اینجا زنونس

میسلار واتر چیست و چه مزایایی دارد؟

میسلار واتر چیست و چه مزایایی دارد؟

میسلار واتر چیست و چه مزایایی دارد؟

آیا می دانید میسلار واتر چیست و چه مزایایی دارد؟ برای شناخت پاک کننده آرایشی میسلار واتر با مطلب این سری بخش زیبایی چهره و اندام سایت اینجا زنونس همراه ما باشید.

در این مقاله از سایت اینجا زنونس به بررسی مطالب زیر می پردازیم:


میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یک نوع پاک‌ کننده‌ صورت در حالت مایع است و حاوی ذرات ریزی است که مانند اسفنج‌ عمل می‌ کنند و آلودگی‌ ها، مواد آرایشی و چربی ناشی از آن ها را از سطح پوست جذب می کنند و همزمان به پوست رطوبت رسانی می‌ کنند.

قدرت پاک‌ کنندگی میسلار واترها در واقع از وجود مولکول‌ هایی به نام سورفاکتانت‌ ناشی می‌ شود. سورفاکتانت‌ها دو سر دارند که یک سرِ آب‌ دوست و سر دیگر چربی‌ دوست است.

مولکول‌ های سورفاکتانت در حالت مایع به‌ شکل اجتماعات کروی شکلی که میسِلی نام دارند دور هم جمع می‌ شوند. اما آرایش مولکولی میسِلی‌ها به‌ نوعی است که سر چربی‌ دوست سورفاکتانت‌ ها داخل کره می‌ افتد تا مولکول‌ های آب را از اطرافشان دفع نکنند ولی وقتی پد آرایشی به میسلار واتر آغشته می‌ شود، این اجتماعات کروی باز شده و موجب می شود تا سر آب‌ دوست‌ سورفاکتانت‌ ها به پد بچسبد و سر چربی‌ دوست‌ هم در وضعیت آماده‌ باش برای جذب چربی‌ ها قرار بگیرد.

همچنین به کسانی که آب محل زندگی آن ها از نوع آب سخت است استفاده از میسلار واتر توصیه می‌ شود. آب سخت مقادیر زیادی املاح معدنی مانند: کلسیم، منیزیم و آهن دارد و شستن صورت با این آب باعث خشک شدن پوست می‌ شود و مشکلات پوستی را تشدید می‌ کند. اما به دلیل این که میسلار واتر خاصیت آب‌ رسانی دارد، برای افرادی که پوست‌ خشک، حساس و مستعد جوش دارند مفید است.


روش استفاده از میسلار واتر

روش استفاده از میسلار واتر

برای استفاده از میسلار واتر کافی است فقط چند قطره از آن را روی پد آرایشی از جنس کتان یا پنبه بریزید و به آرامی روی همه قسمت‌ های صورت بمالید.

برنامه روزانه و جنس پوست صورت شما تعیین می کند که چند بار در روز از میسلار واتر استفاده کنید. اما توصیه می شود حداکثر دو بار در روز که یک بار صبح پس از بیدار شدن و شستن صورت و یک بار شب قبل از خواب برای پاک کردن مواد آرایشی و آلودگی‌ هایی که در طول روز روی پوست شما نشسته است از آن استفاده کنید. مصرف دو بار در روز میسلار واتر نه تنها هیچ عوارض جانبی نخواهد داشت بلکه مفید نیز می باشد.


مزایای میسلار واتر

میسلار واتر چیست و چه مزایایی دارد؟
 • میسلار واتر ضرری برای پوست ندارد و به مرطوب شدن و لطیف شدن پوست هم کمک می‌ کند.
 • میسلار واتر برای افرادی که همیشه در سفر هستند و فرصتی برای شستن صورت خود ندارند، گزینه ی مناسبی است.
 • میسلار واتر آلودگی‌ ها و چربی اضافی و آرایش ملایم را از صورت شخص پاک می‌ کند و موجی می شود تا پوست نرم و تمیز، بدون التهاب و قرمزی و خشکی شود.
 • میسلار واتر یک پاک کننده مناسب برای انواع پوست ها و تمامی سنین است.
 • میسلار واتر یک جایگزین مناسب برای انواع پاک کننده های آرایش چشم است.
 • در صورت استفاده از میسلار واتر نیازی به استفاده از تونر نیست.
 • pH پوست پس از پاکسازی با این محصولات تغییر نمی‌کند و برقراری تعادل طبیعی پوست

تفاوت میسلار واتر و تونر

میسلار واتر چیست و چه مزایایی دارد؟
 • از میسلار واتر قبل از شستشوی صورت استفاده می شود این در حالی است که از تونر بعد از شستشوی صورت استفاده می شود.
 • کاربرد میسلار واتر صرفا برای پاک کردن آلودگی و آرایش است اما تونر برای از بین بردن مواد آرایشی است که بعد از شستشو هنوز روی پوست مانده است.
 • میسلار واتر دارای مولکول های ریز روغن است اما تونر بدون روغن است.
 • میسلار واترها عموما یک کاربرد دارند اما تونرها انواع گوناگونی دارن و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند
 • بعد از مصرف تونر، نوبت هیدراته کردن پوست با استفاده از کرم است در حالی که میسلار واتر به دلیل چرب بودن نیاز به مرطوب کننده ندارد.

از این که با مطلب “میسلار واتر چیست و چه مزایایی دارد؟” از سایت اینجا زنونس با ما همراه بودید از شما سپاس گذاریم برای خواندن سایر مطالب بخش خود آرایی با ما همراه باشید.


سپیده آقائی
سپیده آقائی
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *