injazanoonas | اینجا زنونس

نکات مهم برای داشتن قرار اول عالی

نکات مهم برای داشتن قرار اول عالی

نکات مهم برای داشتن قرار اول عالی

اگر می خواهید قرار اول شما عالی و بی عیب و نقص باشد، با ما در بخش روانشناسی سایت اینجا زنونس با نکات مهم برای داشتن قرار اول عالی همراه باشید.


نکات مهم برای داشتن قرار اول عالی

برای داشتن قرار اول عالی پیشنهاد می کنیم که نکات زیر را مطالعه کنید.

۱) هرگز دیر نکنید

به طور متوسط ۳۰ درصد مردان و ۵۰ درصد زنان سعی می‌ کنند در جلسه اول دیدار کمی دیر به قرار برسند تا به طرف مقابل نشان دهند خیلی هم اشتیاق ندارند اما باید بدانید دیر کردن سر قرار، اولین اشتباهی است که می‌ توانید مرتکب شوید؛ بسیاری از خانم‌ ها گمان می‌ کنند که دیر کردن برای جلسه اول یک رسم رایج خانم‌ ها است اما باید بدانید که درحقیقت این گونه نیست؛ وقتی سر قرار دیر می‌ رسید، اولین پیامی که به خواستگارتان منتقل می‌ کنید این است که چندان برایتان ارزش ندارد تا بخواهید سر وقت به قرار برسید.

۲) نباید فقط شما گوینده باشید

زندگی زناشویی وقتی می‌ تواند موفق باشد که دو طرف بتوانند به راحتی با هم حرف بزنند و حرف یکدیگر را بفهمند. وقتی در جلسه اول فقط بخواهید خودتان حرف بزنید این فکر را در طرف مقابل به وجود می‌ آورید که شنونده خوبی نیستید؛ در همان جلسه اول اجازه بدهید طرفتان هم فرصت حرف زدن داشته باشد. باید بدانید که لازم نیست همه اطلاعات مربوط به زندگی، شغل، تحصیلات و خانواده‌ تان را پشت‌ سر هم و یک‌ نفس بیان کنید؛ کمی صبور باشید؛ اگر از یکدیگر خوشتان بیاید در جلسات بعدی فرصت این حرف‌ ها پیش می‌ آید.

۳) اول سوال دوم جواب

وقتی یک نفر از شما خواستگاری می‌ کند احتمالا از قبل درباره خانواده‌ تان کمی تحقیق کرده است. در واقع خواستگار شما و خانواده‌ اش، موقعیت‌ تان را می‌ دانند. اگر هم از قبل چیزی درباره شما ندانند، با ورود به خانه‌ تان می‌ توانند نقاط قوت خانواده شما را درک کنند؛ بنابراین روی دارایی‌ هایتان، اصل و نسب و جایگاه‌ تان بیش از حد تاکید نکنید. فقط در حد معرفی بگویید و بقیه موارد را به سوال پرسیدن او واگذار کنید.

۴) بیش از حد صمیمی نشوید

در جلسه اول آشنایی دو طرف فقط یکدیگر را ارزیابی می‌ کنند تا ببینند آیا به هم می‌‌ آیند که بخواهند رابطه را ادامه دهند یا نه؛ به همین دلیل توصیه می‌ شود حتما حریم‌ تان را حفظ کنید و حتی اگر در همان نگاه اول او را پسندیدید و احساس کردید همسر موفقی برای شما خواهد شد، ذوق‌ زده رفتار نکنید. بگذارید رابطه‌ تان روند طبیعی خود را طی کند و کم‌ کم جلو برود تا رسمیت پیدا کند. در نزدیک کردن رابطه عجله نکنید.

۵) صحبت درباره ی گذشته ممنوع

شما قرار است آینده را با خواستگارتان بسازید و به همین دلیل باید بیشتر درباره برنامه‌‌‌ های آتی خود صحبت کنید؛ این که چه اشتباهاتی کرده‌ اید، چه خواستگارانی داشته‌ اید، چه بر سر زندگی‌ تان آمده‌ و… نباید در جلسه اول گفته شود زیرا جلسه اول آشنایی، وقت تاریخچه گفتن نیست. در جلسات بعدی می‌ توانید کمی به گذشته بروید و هم از گذشته خودتان حرف بزنید و هم از گذشته او باخبر شوید ولی فعلا باید بفهمید چقدر با برنامه‌ های آینده‌ تان به هم می‌ خورید.

۶) به موبایل توجه نکنید

در قرار اول یک تصویر کلی از شما در ذهن طرف مقابل خواهد نشست؛ تصویری که می‌ تواند تعیین‌ کننده باشد. وقتی او در حال صحبت است اگر شما به دلیل جواب دادن به گوشی همراه‌ تان حرف‌ هایش را قطع کنید. گمان می‌ کند شما آدمی هستید که نمی‌ توانید بین مسائل مهم و خانوادگی و مسائل جزئی  تمایز قائل شوید و در کل خیلی فرد منظمی نیستید؛ پس حتی اگر جراح قلب هم هستید تلفن‌ تان را در این جلسه مهم خاموش کنید.

۷) یکسره سوال نپرسید

اشتباه دیگری که بسیاری از خانم‌ ها مرتکب می‌ شوند، پرسیدن سؤال شخصی و البته بسیار زیاد است؛ سؤالاتی چون “شما تا به حال چند بار خواستگاری رفته‌ اید؟” یا “آیا تا به حال شکست عشقی خورده‌اید؟” یا… درست است که شما می‌‌ خواهید او را بیشتر بشناسید ولی قرار نیست در همان جلسه اول درباره تمام جزئیات زندگی او بدانید؛ خودتان را جای او بگذارید؛ اگر فرد نا آشنا ناگهان چنین سؤال‌ هایی را از شما بپرسد، چه جوابی می‌ دهید؟ پس اجازه دهید در جلسه اول او هم راحت باشد.

۸) خودتان باشید

یکی از توصیه های ساده و در عین حال مفید در اولین قرار عاشقانه این است که با خودتان صادق باشید و برای تاثیرگذاری نقش بازی نکنید. همه می خواهند که تاثیر خوبی در یک ملاقات به جای بگذارند اما این امر می تواند مجبورتان کند که بیش از حد تلاش کنید؛ چیزی که فقط باعث خواهد شد که اشتباه دیده شوید. اگر طرف شما عاشق کسی شود که واقعی نیست، او نیز بعضی وقت ها در آینده نا امید خواهد شد، یا این که شما برای یک مدت خیلی طولانی نقش بازی خواهید کرد.

۹) ذهنی باز داشته باشید

یکی از دلایل عدم موفقیت در اولین قرار عاشقانه، انتظار افراطی افراد از یکدیگر است. پس یکی از موارد مهم در نحوه برخورد در اواین ملاقات این است که انتظار بیش از اندازه نداشته باشید. لزومی ندارد کاملا از او خوشتان بیاید و او نیز مجبور نیست کاملا مطابق میل شما باشد. یکی از نکات مهم در مورد یک قرار ملاقات موفق این است که در مورد مردم ذهنی باز داشته باشید و برای آن ها یک شانس قائل شوید. شاید هنگامی که با او بیشتر آشنا شوید، ویژگی های مثبتی در او بیابید که قبلا از نظر شما دور مانده است.

۱۰) عجله نکنید

اجازه ندهید آرزوهای شما برای یک قرار ملاقات، شما را به عجله وا دارد یا فرد مقابل را بترساند. همه چیز را به آرامی برگزار کنید و اجازه دهید طبیعت مسیرش را طی کند. لزومی ندارد تنها چند دقیقه بعد از شناختن او، برای آینده برنامه های بزرگ بریزید. یادتان باشد که در عشق تعجیلی نیست.

۱۱) بر روی قرارتان تمرکز کنید

اگر هنگامی که سر قرار ملاقات هستید دوستان و آشنایان خود را دیدید، بهتر است همچنان با فرد مورد نظر بمانید و ناگهان یک ساعت برای صحبت کردن با دوستی که آن جا دیده اید، ناپدید نشوید. با شخصی که به خاطر شما حضور پیدا کرده است باقی بمانید و اجازه ندهید عوامل دیگر شما را منحرف کند. فرد مقابل برای این ملاقات تلاش کرده است؛ بنابراین می خواهد تا حد امکان با شما صحبت کند و چیزهای بیشتری در مورد شما بداند.

۱۲) کودک درون خود را مهار کنید

بعضی از دخترها هستند که با دوستانشان با لحنی کودکانه صحبت می‌کنند و در واقع این طرز حرف زدن برایشان نوعی شوخی است؛ توصیه می‌ شود در اولین جلسه با خواستگارتان همانند یک خانم جوان کاملا با وقار صحبت کنید و واژه‌ ای کودکانه را به کار نبرید. لازم نیست در همان جلسه اول آن قدر با خواستگارتان خودمانی شوید که همانند جمع‌ های دوستانه‌ تان رفتار کنید. البته این بدان معنا هم نیست که آن قدر رسمی صحبت کنید که طرف مقابل را بترسانید؛ به طوری که دیگر نتواند حرف‌ هایش را به راحتی با شما مطرح کند.


امیدواریم موارد ذکر شده در بالا برای شما مفید و کاربردی باشد و از این که تا پایان مطلب از سایت اینجا زنونس با ما همراه شدید از شما سپاس گذاریم برای خواندن سایر مطالب بخش روانشناسی همراه ما باشید.


سپیده
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *