injazanoonas | اینجا زنونس

۱۰ اشتباه که نمی گذارد به قرار دوم برسید!!

۱۰ اشتباه که نمی گذارد به قرار دوم برسید!!

10 اشتباه که نمی گذارد به قرار دوم برسید!!

برای فهمیدن اشتباهات قرار اول، با ما در بخش روانشناسی وب سایت اینجا زنونس با مقاله ی “۱۰ اشتباه که نمی گذارد به قرار دوم برسید!!” همراه باشید.


۱۰ اشتباه که نمی گذارد به قرار دوم برسید!!

در قرار اول عاشقانه ممکن است دچار اشتباهاتی شوید که رابطه تان را به خطر بیاندازد. در این مقاله به ۱۰ اشتباه که نمی گذارد تا شما به قرار دوم برسید، اشاره می کنیم.

۱) قضیه را بیش از حد ممکن جدی گرفته اید 

به جز چند استثنا مثلا وقتی طرفتان شوخی واضحی می کند و دیگران با او همراهی می کنند، صحبت کردن جدی در مورد آینده تان با فردی که در حال آشنایی با او هستید ممکن است او را بترساند. از صحبت های خیلی جدی در مورد ازدواج ، بچه ها و تعهد بپرهیزید و جلسه اول را فقط به شناخت اولیه از هم اختصاص دهید.

۲) بیش از حد ممکن پیامک می فرستید

اگر قبل از برگزاری جلسه آشنایی در بیرون از منزل سوالات زیادی بپرسید ممکن است بحث های بیهوده بینتان ایجاد شود.به همین ترتیب از فرستادن بیش از حد پیامک بعد از قرار اول هم اجتناب کنید و به طرف مقابلتان فرصت تنفس بدهید تا از دیدار دوباره شما هیجان زده شود.

۳) دیر سر قرار اول حاضر شده اید

دیر رفتن سر قرار اول این پیام را ارسال می کند که در مورد این آشنایی جدی نیستید و به وقت طرف مقابلتان احترام نمی گذارید. اگر قرار است دیر برسید حتما تماس گرفته و اطلاع دهید حتی در مواردی که تاخیرتان طولانی می شود بهتر است با رستوران تماس گرفته و یک نوشیدنی برای طرف مقابلتان که منتظر شماست سفارش دهید.

۴) حواستان به قرار ملاقاتتان نیست 

به طرف مقابلتان توجه نشان دهید و توجه کامل خود را صرف او کنید. به عبارتی تلفن تان را کنار گذاشته و چشمانتان را به طرف مقابلتان بدوزید نه این که دور تا دور اتاق بچرخانید. شما می خواهید به طرف مقابلتان نشان دهید که به گفته های او اهمیت می دهید. 

۵) در مورد شریک زندگی سابقتان صحبت می کنید

مگر در مواردی که فرزند داشته باشید یا دلیل معتبری برای صحبت کردن در مورد شریک قبلی زندگیتان پیش بیاید، در سایر موارد از بحث درباره گذشته اجتناب کنید. گذشته ها گذشته اند و بهتر است رهایشان کنید. هیچ توضیح اضافه ای در این مورد نیاز نیست بدهید.

۶) اطلاعات زیادی به اشتراک گذاشته اید 

در اولین قرار ملاقاتتان نیاز نیست که داستان طولانی تبدیل شدن دوست عزیزتان در محل کار به دشمنتان را تعریف کنید یا صحبت در مورد این که چطوری یک باره صاحب ۳ تا بچه گربه شده اید. هر کس گذشته ای دارد و هر کس مسائل خاص را دارد ولی بهتر است در بیان این مسائل صرفه جویی کرده و  برای قرار چهارم به بعد نگهشان دارید.

۷) مستقیما از سر کار به محل قرار می روید 

با وجود این که لباسی با پوشش ناکافی می تواند مشکل ایجاد کند، آماده نبودن برای انجام قرار ملاقات هم می تواند همان تاثیر را داشته باشد. اگر طوری به نظر برسید که انگار هیچ تلاشی برای ظاهر خود قبل از آمدن سر قرار انجام نداده اید، جاذبه فیزیکی ای ایجاد نمی شود. بنابراین اگر شما با عجله از دفتر کار به سر قرارتان می روید حداقل شلوار کار خود را با یک شلور جین که شما را لاغر تر نشان می دهد و یک جفت کفش شیک و زیبا تغییر دهید. هر دوی این ها تاثیر مشابه ی روی مردان می گذارد. اگر نتوانستید سری به منزل زده و تغییری در لباس هایتان ایجاد کنید حداقل می توانید از یک ادکلن خوشبو استفاده کنید.

۸) حساب های اینترنتی اش را چک می کنید 

اگر اولین قرار آشنایی شما اینترنتی است اشکالی ندارد صحت حرف هایی که به شما زده را چک کنید یا از یک دوست مشترکتان در فیس بوک برای اولین قرار ملاقاتتان چراغ سبز بگیرید ولی نیازی نیست تاریخ کل زندگی او را زیر و رو کنید. نه تنها این چک کردن این پست های اینترنتی باعث ایجاد فعل و انفعالات نادرست در شما خواهد شد بلکه ممکن است سبب ایجاد تصور اشتباه از شخص مقابلتان هم بشود. بهتر است اولین قرار ملاقاتتان را بدون قضاوت و تفکر از پیش تعیین شده برگزار کنید.

۹) لباستان به اندازه کافی پوشیده نبوده

شما می خواهید جذاب به نظر برسید ولی بهتر است لباسی تقریبا رسمی و پوشیده به تن کنید. شاید بخواهید چیزی بپوشید که اندامتان را جذاب نشان داده و در اولین قرار خود را در ذهن طرف مقابل حک کنید. ولی این کار باعث می شود طرف مقابلتان تصور کند که اعتماد به نفس کافی ندارید و بیش تر به دنبال جذب کردن او از راه ارتباط جنسی هستید.

۱۰) مکالمه مهیجی نداشته اید

آیا تمایل دارید بیش از حد مودب باشید و مانند چوب خشک رفتار می کنید؟ شما در ملاقاتتان باید هوش خود را نشان داده و طرف مقابلتان را کنجکاو کنید که بخواهد بیش تر شما را بشناسد. اگر مکالمه ای که در قرار ملاقاتتان انجام می دهید خسته کننده باشد شانستان برای رسیدن به قرار دوم تقریبا هیچ است. از پوسته خود بیرون آمده و مکالمه را به سمت موارد مورد علاقه تان و مواردی که نسبت به آن ها آگاهی لازم دارید سوق دهید.

موارد گفته شده زیر نیز می تواند جزو این دسته از اشتباهات باشد که عبارتند از:

۱) صادق نبودن در مورد نیازها

این که تظاهر کنید همه چیز عالی است فقط برای مدتی اثر دارد. جرات داشتن یک مهارت خیلی عالی برای آن هایی است که برای یک رابطه بزرگانه آماده‌ اند. تا زمانی که نتوانید نیازهایتان را مستقیماً مطرح کنید، رابطه‌ بچگانه‌ای را دنبال می‌ کنید. جرات داشتن و رک و راست بودن به این معنی نیست که در رابطه رئیس‌ بازی دربیاورید یا زیاده‌ خواهی کنید. فقط باید بتوانید نیازهایتان را مستقیم و بی‌ خجالت مطرح کنید تا بتوانید رابطه موفقی داشته باشید.

۲) درگیر شدن به جزئیات

این یکی از متداول‌ ترین اشتباهات آن هایی است که همیشه نگران هستند. نگرانی می‌ تواند یک عادت عمومی باشد اما این جا منظور نگرانی درمورد رابطه است: نگرانی از این که طرفتان چه گفت، نگرانی از این که منظورش چه بود، نگرانی از این که شما چه واکنشی به آن داشتید، نگرانی از این که اگر رابطه ‌تان خوب پیش نرود، نگرانی از این که اگر خوب پیش برود چه، این که والدینتان چه واکنشی خواهند داشت و … اضطراب اعصابتان را خرد خواهد کرد و باعث می‌ شود آن طور که باید جذب طرف مقابل نشوید.  سعی کنید اعتماد به ‌نفس داشته و مطمئن باشید که اگر قرار باشد آن رابطه خوب پیش برود، می‌ رود.

۳) بیش از حد وارد بحث های سیاسی می شوید

” در حال حاضر هیچ چیز بحث برانگیز تر از سیاست نیست ” در چند قرار اول بهتر است بحث های سیاسی را در حداقل ممکن نگه دارید. شما قرار نیست در مورد شخصیت طرف مقابلتان با افرادی که قبلا به آن ها رای داده است، قضاوت کنید.


امیدواریم موارد ذکر شده در بالا برای شما مفید و کاربردی باشد و از این که تا پایان این مطلب از سایت اینجا زنونس با ما همراه شدید از شما سپاس گذاریم، برای خواندن سایر مطالب بخش روانشناسی همراه ما باشید.


سپیده
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *