injazanoonas | اینجا زنونس

۳ روش باردار شدن بدون نیاز به رابطه ی جنسی

۳ روش باردار شدن بدون نیاز به رابطه ی جنسی

3 روش باردار شدن بدون نیاز به رابطه ی جنسی

بیشتر خانم ها به صورت طبیعی و از طریق ازدواج و رابطه ی جنسی باردار میشوند اما برای زنانی که  در معرض مشکلات پزشکی هستند و یا حتی خانم های مجرد که دیگر نمی خواهند منتظر شاهزاده جذاب باشند،  ۳ روش باردار شدن بدون نیاز به رابطه ی جنسی وجود دارد.

۱٫ تلقیح داخل رحم

در این روش  زن می تواند با یک شریک، کمک کننده یا بانک اسپرم کار کند. هر یک از این گزینه ها با مجموعه ای از متغیرهای خود می آید: به عنوان مثال، شما می توانید یک اهدا کننده شناخته شده یا از طریق یک بانک اسپرم را انتخاب کنید؛ شما همچنین می توانید یک نمونه تازه یا یخ زده دریافت کنید. یک متخصص قاعدگی از کاتتر برای معرفی اسپرم به رحم (از طریق واژن و رحم) استفاده می کند.  شما ممکن است در طول این روش کمر درد خفیف داشته باشید .

دوران بارداری

در چه مواقعی نیاز به انجام تلقیح داخل رحم یا همانIUI است؟

دلایل زیادی وجود دارد که باید یک زوج IUI را انجام دهند. اگر تعداد و تحرک اسپرم مرد کمتر از حد معمول بوده و یا شکل اسپرم غیر طبیعی باشد، IUI‌ می‌تواند شانس برخورد اسپرم با تخمک را افزایش دهد. اگر مخاط گردنۀ رحم غلیظ و چسبناک باشد، IUI به اسپرم این امکان را می‌دهد که بتواند از مخاط عبور کند. انتخاب این روش در موارد زیر ممکن است:
ناباروری نامشخص
تعداد اسپرم‌های کم
تحرک کم اسپرم‌ها
اختلال در عملکرد انزال
بکارگیری IUI تنها یک شروع مناسب برای اسپرم است اما باید خود اسپرم به تخمک برسد و آن را بارور کند.

۲٫ تخمک گذاری

به طور معمول، شما برای انجام این روش به یک متخصص ناباروری یا غدد درون ریز تولید مثل مراجعه می کنید که در محیط دفتر استریل انجام می شود. متخصص ناباروری شما داروهایی را تجویز می کند که بعضی از آنها با خطرات و عوارض جانبی مانند حالت تهوع و ضعف می توانند باعث تحریک تخمک شوند. سپس، متخصص تخم های خود را با استفاده از یک سوزن کوچک که از طریق حفره لگن شما هدایت می شود هدایت می کند و آنها را با یک اسپرم در آزمایشگاه ترکیب می کند. هنگامی که اسپرم و تخمک جنین ایجاد می کنند، آن را از طریق یک کاتتر به رحم بازگردانید.

در حالی که اکثر زنان می گویند تخمک گذاری یک روش بدون درد است، برخی ممکن است پس از آن کم خونی ناشی از آن را تجربه کنند.

۳٫ جایگزینی

متخصص ناباروری یا اندوکرینولوژیک  از روش تخمک گذاری برای قرار دادن جنین در رحم جایگزین استفاده خواهد کرد. این روش اساسا،  اجاره یک رحم است.

زنانی که در رحمشان فیبروم های بزرگ داشتند و برای برداشتن فیبروم ها، مجبور به برداشتن رحم شده اند. یا زنانی که در حاملگی های قبل، به دلایلی مثل نفوذ جفت به درون حفره رحم، جفت و رحم را به دلیل خطر خونریزی با هم برداشتند. این ها مواردی است که مریض رحم ندارد اما مواردی هم هست که بیمار رحم دارد اما آن رحم، قابلیت نگهداری جنین را ندارد.

مثلا رحم های فیبروماتو که زن، چندین فیبروم درون رحم دارد اما در عین حال نیازی به جراحی ندارد و بهتر است به رحم خودش دست نزند و از رحم شخص دیگری کمک بگیرد. دسته بعد زنانی هستند که مبتلا به بیماری های خاص مثل ناسازگاری RHخون یا دیابت و بیماری های قلبی اند و بارداری می تواند جان مادر یا جنین را تهدید کند.

 


پردیس صلواتی
من پردیس صلواتی دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع در دانشگاه تهران هستم. تخصص‌ها و سوابق کاری من در زمینه‌های "تولید محتوا، ترجمه ، عکاسی، طراحی گرافیک، سئو سایت، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبیلغات آنلاین" است. من همیشه تلاش می‌کنم تا به مسائل جهان اطرافم خلاقانه نگاه کنم و به دنبال کسب تجربه های جدید و ماجراجویانه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *