injazanoonas | اینجا زنونس

مزایا و معایب اسفنج ضد بارداری

مزایا و معایب اسفنج ضد بارداری

اسفنج ضد بارداری

استفاده از اسفنج ضد بارداری یکی از روش های جلوگیری از بارداری است. با ما همراه باشید در اینجا زنونس با مزایا و معایب اسفنج ضد بارداری در بخش پزشکی زنان.

جنس اسفنج ضد بارداری از چیست ؟

جنس این اسفنج ها از پلی اورتان بوده و به شکل بالش های گرد کوچکی هستند که حاوی یک ماده اسپرم کش است. در یک طرف این اسفنج ها، فرو رفتگی وجود دارد که روی دهانه رحم قرار داده می شود و مانع عبور اسپرم ها به داخل دهانه رحم می شود. در طرف دیگر، یک حلقه وجود دارد که با کشیدن آن، می توان اسفنج را بیرون آورد.

نحوه ی قرار دادن اسفنج

اسفنج را به گونه ای که قسمت فرو رفته آن رو به بالا قرار گیرد و حلقه آن رو به پایین باشد زیر شیر آب بگیرید و خیس کنید. سپس آن را فشار دهید تا کف تولید کند. این عمل موجب فعال شدن ماده اسپرم کش می شود و قرار دادن آن در داخل واژن را آسان می کند.

سپس اسفنج را به آرامی درون واژن قرار دهید به طوری که قسمت فرو رفته آن روی دهانه رحم قرار بگیرد.

اسفنج ضد یارداری -0

می توان اسفنج را تا ۲۴ ساعت قبل از مقاربت در واژن قرار داد. پس از شش ساعت که از مقاربت گذشت، آن را خارج کرد. اغلب همراه با سایر روش های جلوگیری از بارداری استفاده می شوند تا کارایی آن ها افزایش یابد. اسفنج ها به مدت ۲۴ ساعت می توانند ماده اسپرم کش خود را آزاد کنند و پس از این مدت باید آنها را عوض کرد.

نحوه ی بیرون آوردن اسفنج

بعد از اتمام رابطه جنسی، حداقل به مدت شش ساعت صبر کنید و سپس اقدام به خارج کردن اسفنج کنید. یک انگشت خود را درون واژن فرو کنید و بعد از گرفتن حلقه اسفنج، آن را به آرامی بیرون بکشید.

درصد کارایی اسفنج

در صورت استفاده از اسفنج ضد بارداری میزان کارایی آن در پیشگیری از بارداری حدود ۸۹ الی ۹۱ درصد است.

مزایا و معایب اسفنج ضد بارداری

برخی از مزایا و معایب این اسفنج عبارت اند از :

مزایای اسفنج ضد بارداری

مزایای این مدل اسفنج عبارتند از:

  • استفاده راحت
  • اندازه یکسان
  • یک بار مصرف بودن

معایب اسفنج ضد بارداری

  • بروز آلرژی یا حساسیت به ماده اسپرم کش آن
  • به ندرت ممکن است باعث بروز شوک توکسیک شود
  • در دوران قاعدگی نمی توان از آن استفاده کرد

سپیده آقائی
سپیده آقائی
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *