injazanoonas | اینجا زنونس

متن های زیبا و پر مفهوم از نویسندگان معروف

متن های زیبا و پر مفهوم از نویسندگان معروف

متن هایی زیبا و پر مفهوم از نویسندگان معروف

سایت اینجا زنونس در این مطلب چند نمونه از متن های زیبا و پر مفهوم از نویسندگان معروف را برای استفاده ی هر چه بیشتر شما عزیزان جمع آوری کرده است. برای همه ی ما پیش آمده که جمله یا متنی زیبا را در عین سادگی ای که دارد جایی خوانده باشیم و تا مدت های زیاد در ذهن و روحمان حک شده  و شاید حتی تغییرات بزرگی  هم در زندگیمان به وجود آورده باشد. ما در این مطلب قسمتی از سخنان و آثار نویسندگان بزرگ را برایتان آورده ایم تا از زیبایی کلام این بزرگان در زندگیتان بهره بگیرید و با مطالعه ی آثارشان ذهن و روحی روشن تر داشته باشید.

مطالعه آثار بزرگان

متن هایی زیبا و پر مفهوم از نویسندگان معروف

اسکارلت : من هیچ وقت در زندگی آدمی نبودم که قطعات شکسته ی ظرفی را با حوصله زیاد جمع کنم و به هم بچسبانم و بعد خودم را فریب بدهم که این ظرف شکسته همان است که اول داشته ام.

آنچه که شکسته شکسته و من ترجیح میدهم که در خاطره خود همیشه آن را به همان صورتی که روز اول بود حفظ کنم تا اینکه آن تکه ها ر به هم بچسبانم و تا وقتی که زنده ام آن ظرف شکسته را مقابل چشمم ببینم.

(( بر باد رفته )) اثر مارگارت میچل

مارگارت میچل

*********

رام‌ ترین نوع بی شعورها، بی‌شعورهای آب زیرکاهند. البته منظور این نیست که این نوع بی‌شعورها کم‌خطرتر از بقیه بی‌شعورهایند، بلکه منظور این است که زیاد به چشم نمی‌آیند. بی‌شعورهای آب زیرکاه با مشاهده واکنش جامعه نسبت به بی شعورهای تمام‌عیار ترجیح می‌دهند که پشت نقابی از مهربانی و خونسردی پنهان شوند، اما در عین حال همواره می‌دانند که چگونه این خنجر غلاف‌شده را به موقع بیرون بکشند و بدون اینکه هیچکس تصورش را بکند، کار خودشان را بکنند.

(( بیشعوری )) اثر خاویر کرمنت

خاویر کرمنت

*********

انسان برای سعادت خلق شده است
و خوشبختی در وجود او نهفته. و خارج از او نیست
خوشبختی در ارضای نیازهای طبیعی و بشری است
و تمام بدبختی ها. نه از کمبود ضروریات. بلکه از زیادی آن سرچشمه می گیرد.

(( جنگ و صلح )) اثر لئو تولستوی

لئو تولستوی

*********

این همان اصلی است که همه چیز را به حرکت در می آورد و در کیمیا به آن “روح جهان” می گویند. وقتی که انسان با تمام وجود چیزی را آرزو می کند، به “روح جهان” نزدیک تر است و “روح جهان” نیرویی همواره مثبت است. سپس افزود: روح در انحصار آدمیان نیست و هر آنچه که روی زمین یافت می شود روح دارد، خواه سنگ باشد، خواه گیاه، خواه حیوان یا حتی اندیشه. هر چه در سطح زمین است بطور مداوم در حال تغییر است، چون زمین هم زنده است و زمین هم روح دارد و ما به ندرت می دانیم که زمین در جهت منافع ما کار می کند. شما باید بفهمید که در مغازه بلور فروشی، حتی گلدان ها هم در جهت موفقیت شما حرکت می کردند.

 (( کیمیاگر )) اثر پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو

*********

فقط زندگی در جهانی را تصور کن که در آن آیینه نباشد. تو درباره ی صورتت خیالبافی می کنی و تصورت این است که صورتت بازتاب آن چیزی است که در درون تو است.
و بعد وقتی چهل ساله شدی، کسی برای اولین بار آیینه ای در برابرت می گیرد. وحشت خودت را مجسم کن
تو صورت یک بیگانه را خواهی دید و به روشنی به چیزی پی خواهی برد که قادر به پذیرفتنش نیستی: صورتِ تو، خودِ تو نیست.

 (( جاودانگی )) اثر میلان کوندرا

کنزابورو اوئه

*********

صبح یکى از روزهاى آوریل کـه هیچ تفاوتى با روزهاى دیگر نداشت ناگهان به‌چیزی‌ پى بردم. من با ریسک هدر دادن زندگی‌ام  روبرو بودم. متوجه شدم که روزها یکى پس از دیگرى مى گذرد. از خودم پرسیدم؛ امّا من از زندگى چه مى خواهم؟ خب، مى خواهم شاد باشـم. امّا هـرگـز بـه اینکه چه چیزى مرا خوشحال مى کرد فکر نکرده بـودم. من افسـرده یا گرفتار بحران میانسالى نبـودم امّا از دل مردگى رنج مى بردم.

(( پروژه شادی )) اثر گرچین رابین

گرچین رابین

*********

دروغ را به سبک خود گفتن. بهتر از حقیقتی است به تقلید دیگری!
در مورد اول تو انسانی و در مورد دوم تو فقط مانند طوطی هستی!

(( جنایت و مکافات )) اثر داستایوفسکی

داستایوفسکی

*********

به اطراف خود نگاه کنید. دنیا مملو از افراد تحصیل کرده است.
درس هایی که شما در دانشگاه آموخته اید حتی قبل از آن که جوهر امضای مدرک فارغ التحصیلی شما خشک شود منسوخ و قدیمی محسوب شده اند !
موفقیت شما بر اساس آموخته هایی که هر روز می آموزید تعیین می شود

(( اثر مرکب )) اثر دارن هاردی

دارن هاردی

*********

بالاخره همه یک روزی می میرند و صد سال که بگذرد ، دیگر هیچ کس درباره ی این که دیگران که بودند و چطور مردند سوال نمی کند. پس بهتر است همان طور که دلت می خواهد زندگی کنی و همانطور که دوست داری بمیری.

(( گریه آرام )) اثر کنزابورو اوئه

کنزابورو اوئه

*********

 ممکن است که من منکر چیزی باشم ولی لزومی نمی بینم که آن را به لجن بکشم،
یا حق اعتقاد به آن را از دیگران سلب کنم!

(( کالیگولا ))اثر آلبر کامو

آلبر کامو


امیدواریم از خواندن مقاله متن های زیبا و پر مفهوم از نویسندگان معروف لذت برده باشید.

برای خواندن سخنانی زیبا از استیو جابز به مطلب سخنان و نصایحی زیبا از استیو جابز برای تقویت انگیزه مراجعه فرمایید.

اگر به انگیزه ای برای ادامه ی راهتان لازم دارید مطلب هر گاه احساس بی انگیزگی کردید،این جملات را مرور کنید را مطالعه فرمایید.

 


شکیلا فتاحی
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تهران هستم و علاوه بر رشته ی خودم به کار در حوزه ی تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ بسیار علاقه مندم. اوقات فراغت خودم رو با فیلم دیدن، مطالعه، نواختن ساز پیانو و همچنین وقت گذروندن با دوستانم پر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *