injazanoonas | اینجا زنونس

بهترین و بدترین مادران تاریخ

بهترین و بدترین مادران تاریخ

بهترین و بدترین مادران تاریخ

با بهترین و بدترین مادران تاریخ در بخش مادران سایت اینجا زنونس همراه باشید.مادران واقعی همیشه بهترین بوده و هستند.و قابل ستایش اند.

بهترین مادری که هر طور شده خانواده را در کنار هم نگه داشت 

خانم واتربوری، بچه‌های راه‌آهن – ادیت نِسبیت

شخصیت مادر در رمان زنان کوچک هم می‌توانست در این فهرست باشد. اما شخصیتی که در نبود پدر خانواده از جان مایه گذاشت تا فرزندانش را سروسامان دهد واقعا مورد ستایش است.
شخصیت مادر در بچه‌های راه‌آهن یک مادر واقعی است؛ درست از همان جنسی که همه ما دوستش داریم. 

قوی‌ترین مادر

 هلن گراهام، رمان مستاجر عمارت وایلدفل – آن برونته

برخی می‌گویند که مدآ یک شخصیت فمینیست است و به همین دلیل شخصیت او اینگونه بوده است. اما به نظر می‌رسد که می‌توان فمینیست بود ولی فرزند خود را اذیت نکرد. آن مادر دقیقا شخصیت مادر در رمان مستاجر عمارت وایلدفل است. دومین و البته آخرین رمان آن برونته که با نام «آکتون بِل» آثار خود را به چاپ می‌رساند. این رمان آن‌قدر تکان‌دهنده بود که پس از مرگ آن برونته، خواهرش «شارلوت برونته» از چاپ مجدد آن جلوگیری کرد.

رمان مستاجر عمارت وایلدفل در ابتدا در سال ۱۸۴۸ منتشر شد و داستان زنی را روایت می‌کرد که از زنانگی خود و شوهر الکلی‌اش فرار می‌کند . و خطرات اجتماعی را به جان خرید تا بتواند از پسرش محافظت کند. هلن با فرار از دست شوهرش، نه تنها ساختار اجتماعی آن زمان را به چالش می‌کشید، بلکه قانون را نیز نقض می‌کرد. زیرا یک زن متاهل هیچ حق قانونی مستقلی نداشت و همین‌که پسرش را با خود برده بود متهم به آدم‌ربایی شده بود. 

ظالم‌ ترین مادر 


مِدِآ، رمان کری – استیفن کینگ

مدآ دخترش را چند ساعت در کمد می‌گذاشت و در را بر روی او قفل می‌کرد. آیا می‌توان گفت که دلیل این کارش، عشق زیاد به دخترش بود؟ او به دخترش می‌گفت که جوش‌های روی صورتش مجازاتی از سوی خداست. البته شاید بتوان یک مادر ظالم دیگر را بالاتر از مدآ دانست.

قهرمان زن تراژدی یونانی «اوریپید» دو فرزند خود را برای انتقام از شوهرش کشت. دلیلش نیز این بود که شوهرش یک شاهزاده را به او ترجیح داده بود. 

بی‌ خیال‌ ترین مادر 

اِما بوواری، رمان خانم بوواری – گوستاو فلوبرت

شاید تعداد والدین بی‌خیال در دنیای ادبیات زیاد نباشد. اما یکی از شخصیت‌هایی که نسبت به فرزندش خیلی بی‌اهمیت بود اِما بوواری است.
البته در این فهرست، شخصیت «آنا کارِنینا» تولستوی و «اوندین اسپراگِ» اِدیث وارتون نیز به دلیل مشکلات تربیتی بچه‌هایشان جای دارند. اما اِما بوواری در صدر این فهرست است.
به دلیل ویژگی‌های شخصیتی‌اش، برخی می‌گویند او یک بورژوازی خودشیفته است. 

دوست‌ داشتنی‌ ترین مادر 

ماریلا کاتبرت، رمان آن شرلی در گرین گیبلز – لوسی ماد مونتگمری

ماریلا و متیو کاتبرت صاحب گرین گِیبلز هستند.  آن‌ها تصمیم می‌گیرند سرپرستی پسربچه‌ای را به عهده بگیرند، اما فرد مسئولیت به اشتباه دختربچه‌ای به نام آن شرلی را به گرین گیبلز می‌آورد. آن شرلی نیز در آنجا ماندگار می‌شود و به ماریلا در خانه‌داری کمک می‌کند.
مادرخوانده آن شرلی شخصتی فوق‌العاده مهربان دارد و عشقش به آن شرلی مثال‌زدنی است. 

فضول‌ ترین مادر 

خانم بِنت، رمان غرور و تعصب – جین آستن

راوی داستان غرور و تعصب در مورد او می‌گوید: «زنی با درک معمولی، اطلاعات کم و بی اعصاب.» شاید خانم بنت در فهرست مادران دنیای ادبیات خیلی محبوب نباشد! او زنی یک‌دنده بود که فقط می‌خواست دخترانش را شوهر دهد.
می‌توان گفت که او یکی از فضول‌ترین مادران ادبیات باشد. برخی در مورد او می‌گویند که شاید یکی از بداخلاق‌ترین‌ها باشد، اما برخی دیگر می‌گویند در قرن نوزدهم و در آن منطقه، ازدواج یک تجارت اجتماعی بوده است.
بارات تاندون در مورد خانم بنت نوشته است: «حداقل او به دخترانش اهمیت می‌دهد. هر اتفاق خوبی را او برای دخترانش می‌خواهد. شاید شما دوست نداشته باشید نزدیک شخصی مانند خانم بنت شوید، اما مطمئن باشد آدم‌های بد زیادند.» 

سپاس از همراهی شما با سایت اینجا زنونس !


زهرا میرزائی
دانشجوی رشته ی کامپیوتر دانشگاه تهران سابقه ی فعالیت در دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا ... علاقمند به طراحی سایت و گرافیک و کار با نرم افزار های کامپیوتری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *