injazanoonas | اینجا زنونس

بهترین و بدترین سن برای بارداری

بهترین و بدترین سن برای بارداری

بهترین سن برای بارداری

با اینجا زنونس همراه باشید با مطلب بهترین و بدترین سن برای بارداری  از مجموعه مطالب مادران.  در این مطلب میخوایم شما را با بهترین و بدترین سن برای بارداری آشنا کنیم.سن بارداری هم برای مادر و هم برای جنین بسیار مهم است زیرا جان هر دو ممکن است به خطر بی افتد.مادران عزیز این موضوع را باید جدی بگیرند تا بارداری کم دردسر تر و راحت تری را داشته باشند.

 

بهترین سن برای بارداری:

بهترین سن برای بارداری معمولا ۲۵ و ۲۶ سالگی است. در این سن اکثریت عوارض بارداری کاهش پیدا می‌کند و معمولا بارداری به صورت طبیعی ادامه می‌یابد.

احتمال دیابت، فشارخون و کاهش رشد جنین بسیار کم است و بارداری‌ها در این سن معمولا بدون خطر هستند در ضمن احتمال ناهنجاری‌های جنینی که بیشتر به علت سه‌تایی شدن کروموزوم‌های ۱۳، ۱۸ و ۲۱ اتفاق می‌افتد، بسیار کم است.

تمام تخمک‌های یک خانم در زمان تولد تولید و ذخیره می‌شوند .و تا ۵۰ سالگی هر ماه یکی از آنها آزاد شده و باعث تخمک‌گذاری و عادت ماهانه می‌شود. حال هرقدر سن باروری پایین‌تر باشد (البته نه زیر ۱۸ سال) به خصوص در ۲۵ تا ۲۶ سالگی کیفیت تخمک‌هایی که بارور می‌شوند بسیار بهتر است و معمولا دوران بارداری‌ راحت‌تر و بدون مشکل می‌گذرد.

 

سن بارداری

بدترین سن  برای بارداری:

زیر ۱۸سالگی بدترین سن بارداری!

تخمک گذاری در دخترخانم‌ها از سن بلوغ شروع شده و از همان زمان امکان بارداری فراهم شد. در چند سال اول بعد از بلوغ معمولا تخمک‌گذاری‌ها نامرتب بوده و گاهی اوقات یک تا ۲ سال طول می‌کشد تا ریتم طبیعی خود را پیدا کند.
بارداری در سنین زیر ۱۸ سال می‌تواند همراه با خطراتی از جمله کاهش رشد داخل رحمی جنین، افزایش احتمال فشار خون بارداری و پرکلامسی باشد. علاوه بر این مادری که در سن کم باردار می‌شود. مسلما تجربیات کافی برای به آخر رساندن یک بارداری را ندارد.
معمولا در کشورهای پیشرفته این نوع بارداری‌ها بدون برنامه‌ریزی قبلی رخ می‌دهد .و احتمال سقط در آنها زیاد است. چراکه ممکن است تخمک یا اسپرم کیفیت مناسب برای باروری نداشته باشند.
جنین

کاهش قدرت باروری

در ۴۰ سالگی، احتمال باردارشدن و لقاح تا ۵۰ درصد کاهش می یابد .و برای باردار شدن باید بسیار بیشتر منتظر ماند. در ۲۵ سالگی، برای باردارشدن باید بسیار بیشتر منتظر ماند. در ۲۵ سالگی، برای باردار شدن لازم است بین ۵ تا ۶ ماه منتظر بود .
و این در حالی است که این رقم در ۴۰ سالگی به ۱۴ تا ۱۵ ماه افزایش می یابد. احتمال بارداری در ۳۵ سالگی ۵۳درصد، در ۴۰ سالگی ۳۵ درصد و بعد از ۴۵ سالگی تنها ۵ درصد است. البته در اطراف ما زنانی هم هستند .که بعد از ۴۰ سالگی برای اولین بار باردار شده اند.
چه به کمک درمان های پزشکی و چه به طور طبیعی.و اکنون صاحب فرزند بسیار سالمی هستند.

 

 


زهرا میرزائی
دانشجوی رشته ی کامپیوتر دانشگاه تهران سابقه ی فعالیت در دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا ... علاقمند به طراحی سایت و گرافیک و کار با نرم افزار های کامپیوتری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *