injazanoonas | اینجا زنونس

علل و درمان جوش واژن

علل و درمان جوش واژن

جوش واژن

جوش واژن یکی از مشکلات عمده زنان می باشد، به همین علت ما در اینجا زنونس مطلبی درباره ی علل و درمان جوش واژن در بخش پزشکی زنان را برای شما عزیزان فراهم کردیم.

جوش واژن چیست ؟

تقریبا همه ی زنان در طول زندگی خود جوش واژن را تجربه می کنند. جوش واژن، شبیه جوش و آکنه در پوست صورت است.

علل جوش واژن

پوست ناحیه تناسلی زنان بسیار حساس است. بنابراین تعریق و لباس های تنگ و همچنین وجود موهای ضخیم در آن ناحیه، باعث می شوند تا محیطی مناسبی برای ایجاد جوش در ناحیه تناسلی زنان فراهم شود.

همچنین تغییرات هورمونی در بدن یک زن می تواند جوش را در ناحیه صورت، عقب و واژن ایجاد کند. اگر شما به جوش هورمونی حساس هستید، ممکن است به جوش واژن نیز حساسیت داشته باشید و در موارد خاصی از دوره قاعدگی دچار ابتلا به “جوش دوره قاعدگی” شوید.

برخی دیگر از علل جوش واژن :

فولیکولیت :

فولیکولیت می توانید پس از اصلاح موهای ناحیه تناسلی شما رخ می دهد. در این حالت، موهای تازه رشد کرده در زیر پوست باقی می مانند و موجب تحریک می شوند و یا مو می تواند دوباره به پوست بازگردد.

تماس درماتیتی :

نوعی واکنش پوستی است یعنی حساسیت پوست به عطرهای مختلف، رنگ ها یا سایر مواد شیمیایی مانند نوار بهداشتی معطر، تامپون، صابون معطر و حتی کاندوم است. زنانی که از مشکل جوش واژن رنج می بردند تا حد ممکن باید از مواد شیمیای بدون بو استفاده کنند.

اگر از جوش دوره قاعدگی رنج می برید، رعایت بهداشت به طور منظم در طول دوره قاعدگی می تواند به کاهش جوش واژن کمک کند.

عفونت ویروسی :

ویروس Molluscum contagiosum نیز باعث ایجاد جوش واژن می شود که از طریق تماس با پوست فرد آلوده منتقل می شود. این ویروس از طریق وسایلی مانند لباس زیر، حوله یا هر چیز دیگری که در تماس با منطقه آلوده باشد منتقل می شود.

برای اطمینان از دستمال یا لباس زیر شخصی استفاده کنید و هنگام رابطه جنسی احتیاط کنید. همچنین باید بدانید که این عفونت به تنهایی از بین خواهد رفت.

راه های پیشگیری از جوش واژن

  • انتخاب لباس زیر از جنس پنبه خالص یا دیگر مواد طبیعی که باعث تنفس بهتر می شود.
  • شستن مکرر و عدم پوشیدن لباس بیش از حد تنگ برای دوره های طولانی مدت.
  • جلوگیری از موهای زائد ممکن است به معنای پیشگیری از برداشت مو یا انتخاب سایر روش های حذف مو مانند حذف مو با لیزر و اگر ترجیح می دهید با تیغ اصلاح کنید، از تیغ تیز استفاده کنید و آن را اغلب تغییر دهید.
  • شستشو لباس هایی که با واژن در تماس هستند با استفاده از مواد شوینده بدون بو.
  • استفاده از انواع محصولات بهداشتی دوران قاعدگی بدون بو برای چرخه قاعدگی و اجتناب از دوش واژن.

راه های درمان جوش واژن

  • جوش های ناشی از تحریک جزئی ،ممکن است به خودی خود درمان شوند.
  • جوش های ناشی از موهای زائد، معمولا به صورت خود به خود درمان می شوند.
  • داروهای موضعی مانند آنتی هیستامین می توانند جوش های واژینال ناشی از تماس درماتیتی را درمان کنند.

سپیده
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *