injazanoonas | اینجا زنونس

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم

سایت اینجا زنونس در این قسمت مطلب جالبی را در خصوص شخصیت شناسی از روی رنگ چشم افراد برای شما تهیه کرده است. با ما در بخش روانشناسی اینجا زنونس همراه باشید.

عنبیه چشم، رنگ چشم را با تصمیم گیری در مورد اینکه چقدر نور از درون آن عبور می کند ، تعیین می کند. همانطور که از قدیم گفته اند چشم ها آینه ای از باطن آدمی هستند. پس این چیز خیلی عجیبی نیست که بتوانیم بخشی از شخصیت اطرافیانمان را از روی رنگ چشمان آن ها کشف کنیم. ما در این قسمت به بررسی شخصیت افراد با رنگ چشم های مختلف می پردازیم.


*بیشتر بخوانید: شخصیت شناسی از روی رنگ رژلب


چشم های سیاه و مشکی

گفته می شود افرادی که چشمان سیاه یا تیره دارند بسیار قابل اعتماد هستند و رازهای زندگی شان را حفظ می کنند. آن ها نسبت به هر چیزی در اطراف خود ، به خصوص دوستان خود، مسئول هستند. آن ها می توانند در برابر فشار مقاومت کنند و از جزر و مد زمان و شرایط عبور نکنند.

آنها بسیار قابل اعتمادند و تحت تأثیر تحولات عاطفی در زندگیشان قرار نمی‌گیرند. نصایح آنان ریشه در تجربیاتشان و عدم بی تفاوتی آنان به شرایط کنونی دارد. تصورنکنید آنها افرادی جدی و یا کسل کننده هستند  چرا که آنها یک روی دیگر هم دارند و می‌توانند با شوخ طبعی و انرژی زیاد خود مرکز توجهات باشند.

چشم های قهوه ای تیره

رنگ چشم قهوه ای رایج ترین رنگ چشم در جهان است و نزدیک به ۵۵ ٪ مردم دنیا این رنگ چشم را دارند. ممکن است بخواهید سخت عمل کنید اما چشم های قهوه ای تیره نشان می دهد که چقدر مهربان و حساس هستید.

این رنگ خاکی نیز نشان دهنده نوع شخصیتی است که اعتماد به نفس داشته و در عین حال ساده و متواضع است. افراد با چشم های قهوه ای تیره و یا قهوه ای روشن به نظر می رسند،عاشقان سرسختی باشند تا عزیزانشان را راضی و خوشحال کنند.

افرادی که چشمان قهوه ای تیره دارند به عنوان رهبر رشد می کنند و احتمال کمتری دارد که دچار اعتیاد یا فساد شوند آن ها از نظر فیزیکی مناسب هستند و قدرت ذهنی بسیار بالایی دارند.

چشم های سبز

رنگ سبز یکی از کمیاب‌ترین رنگ‌ها در چشم انسان‌هاست. شاید به نظر بیاید که شما یک دنده و عجول هستید اما چشمان سبز شما نشان می‌دهد که شما خودتان را با شرایط متفاوت به خوبی وفق می‌دهید. همچنین چشمان سبز شما شور و اشتیاق شدید شما را نشان می‌دهند. افراد با چشمان سبز شخصیتی جذاب و رازآلود دارند.

رنگ سبز نشانه جوانیست و افرادی که دارای چشمانی به این رنگ هستند هرجا که بروند طراوت و شادابی را نیز همراه خود دارند. اگر شما دارای چشمانی سبز هستید عموما طوری رفتار می‌کنید که افراد به این باور می‌رسند که شما بدون دلیل عصبانی می‌شوید، مرموز هستید و نمی‌دانید چگونه عصبانیت خود را کنترل کنید. اما در واقعیت شما می‌توانید زیر فشار زیاد مقاومت کنید و از کوره در نروید. شما در زمانی که حتی دیگران شکست می‌خورند پیروز می‌شوید چرا که سریع و قاطع فکر می‌کنید و عمل می‌کنید.

چشم های آبی

رنگ آبی پس از رنگ قهوه‌ای دومین رنگ چشم معمول در دنیا است. گفته می‌شود افرادی که چشمان آبی از رنج فاصله دارند. منظور از این جمله این است که آنها می‌توانند چندین برابر افراد دیگر درد و رنج را تحمل کنند. آنها استقامت بالایی داشته و می‌توانند ناراحتی را تا ساعات بسیار زیادی تحمل کنند و شاید شما هیچ موقع غر زدن و یا ناله کردن آنها را نشنوید. مشخص شده‌است که زنان چشم‌ آبی درد زایمان را بهتر تحمل می‌کنند.

دارندگان چشم های آبی دارای نگاهی عمیق بوده و شخصیتی حساس و شفاف دارند. این افراد به راحتی فکر و نظر خود را به دیگران تحمیل می کنند و به همین نسبت جرات و شجاعت ویژه ای هم به خرج می زنند. قابل توجه است که بیشتر چشم آبی ها طبیعت و احساساتی هنری و ملموس دارند.

این افراد قدرت جسمانی و درونی فوق‌العاده‌ای دارند، هرچند گاهی درک این قدرت برای‌ آدم‌ها یک کشمکش درونی است. آن ها جاه‌طلب، باهوش و کنجکاو هستند و در زندگی حرفه‌ای هیچ چیز سد راهشان نمی‌شود.

چشم های خاکستری

این رنگ چشم به طور باورنکردنی کم یاب است. چشم‌های خاکستری در واقع سایه‌ای از رنگ آبی دارند که کمی تیره‌تر است.

صاحبان چشم های خاکستری دو دسته هستند، یا از شخصیتی آرام و با اعتماد به نفس برخوردارند و یا شخصیتی عصبی و انقلابی دارند و همیشه به دنبال آرامش می گردند ولی در مجموع انسان هایی سرسخت و سنگین دل هستند. این افراد گاهی گرفتار کش مکش شدید درونی احساسات می شوند و اغلب به سختی می توانند تصمیمات منطقی بگیرند. اما مهم نیست که این مبارزه چه تاثیری دارد ، آن ها مثل همیشه قوی هستند.

چشم های میشی

چشمان میشی رنگ آنچنان معمولی نیستند اما اگر دارای چنین چشمانی هستید، احتمالا بسیار خوش شانس هستید. صاحبان این رنگ چشم افرادی قوی، حساس، رازدار و دارای نیروی فیزیکی بالایی هستند و استقامت زیادی دارند. آن ها زمانی به دنبال چیزی می‌روند که حس کنند زمانش فرا رسیده است و هیچ موقع درباره موضوعی عجله نمی‌کنند.

چشم های عسلی

عسلی نیز یکی از سایه‌ رنگ‌های نادر است. با وجود اینکه چشم عسلی ها انسان هایی خوش قلب هستند ولی با دیگران صریح نیستند. اگر شما هم دارای چشم های عسلی هستید احتمالا مستقل، دارای اعتماد به نفس بالا و خودانگیخته اید. پیش‌بینی و شناختن شخصیت شما می‌تواند کمی دشوار باشد، اما چه اشکالی دارد آدم‌هایی که در زندگی شما هستند برای تایید شما کمی بیش‌تر تلاش کنند.

چشم های سبز روشن، آبی روشن و خاکستری روشن 

افرادی با چشمان روشن در برابر دردها و رنج‌های دیگران بسیار حساسند در حالی‌که این حساسیت را برای خودشان ندارند. آنها از هیچ کمکی به دیگران حتی در مواقعی که خودشان شرایط مطلوبی ندارند دریغ نمی‌کنند. افرادی که چشمان آبی، خاکستری و سبز روشن دارند بسیار شاداب، دوست‌داشتنی و پر اشتیاقند. آنها روحیه شمارا به راحتی بالا می‌برند و طبع شیرینی دارند. این افراد جذابیت ظاهری بالایی دارند و در مهمانی‌ها و مکان های عمومی بسیار مورد توجه واقع می‌شوند.


شکیلا فتاحی
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تهران هستم و علاوه بر رشته ی خودم به کار در حوزه ی تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ بسیار علاقه مندم. اوقات فراغت خودم رو با فیلم دیدن، مطالعه، نواختن ساز پیانو و همچنین وقت گذروندن با دوستانم پر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *