دراین مقاله ی اینجا زنونس از مجموعه مقالات آشپزی می خواهیم طرز تهیه ی پاستا پنه مرغ و قارچ با سس آلفردو را به شما عزیزان آموزش دهیم.

مواد لازم

پاستا پنه نصف بسته
قارچ خرد شده ٢۵٠ گرم
شیر ١ لیتر+١ لیوان
پنیرپارمسان رنده شده ۴ قاشق غذا خوری
آرد سفید ١ قاشق غذا خوری
سینه مرغ  نواری خرد شده ١ عدد
خامه ١٠٠ گرم
آب لیمو ١ قاشق غذا خوری
روغن زیتون به مقدار لازم و متناسب با سلیقه
کره ۵٠ گرم
نمک و فلفل به مقدار لازم
جعفری خرد شده برای تزیین

 

 طرز تهیه

طرز تهیه ی پاستا پنه مرغ و قارچ

در قابلمه ای یک لیتر شیر بریزید و روی حرارت قرار دهید. زمانی که به حالت جوش درآمد پاستا ها را اضافه کنید و اجازه دهید تا پاستا ها همراه شیر بپزند. بهتر است تا تبخیر کامل شیر بگذارید پخته شود ولی اگر مشاهده کردید پیش از تبخیر شیر پاستا ها پخته شده است آنها را آبکشی نمایید البته کمی هم روغن و نمک نیز بیفزایید.

طرز تهیه ی سس آلفردو

در ماهیتابه ای کمی روغن بریزید و سینه های مرغ را که به صورت نواری خرد کرده اید ، به آن بیفزایید. برای طعم دار شدن سینه ی مرغ نمک و فلفل نیز بیفزایید و آنها را خوب سرخ کنید و در تابه ی دیگری قارچ ها را تفت دهید و ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو به آنها بیفزایید.

درون یک تابه ی گود یا قابلمه ی مناسب کره را آب کنید. آرد را در یک لیوان شیر حل کنید و در تابه ی کره ای بریزید و مرتب هم بزنید تا مایع غلیظ شود. در انتها خامه ، نمک ، فلفل و همچنین سینه ی مرغ و قارچ های سرخ شده را به آن بیفزایید و به هم زدن ادامه دهید. وقتی مایع غلیظ شد زیر آن را خاموش کنید.

 

در انتها پاستا ها را در ظرف سرو کنید و سس را روی آنها بریزید. پنیر پارمسان رنده شده را نیز روی آنها بریزید. هم چنین می توانید برای کمی مزه دار کردن از روغن زیتون نیز استفاده کنید و روی مواد بریزید. از جعفری و گوجه های تزئینی نیز می توانید برای تزئین استفاده کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید: