injazanoonas | اینجا زنونس

انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری

انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری

انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری

در دوران بارداری فرم بدن تغییرات بسیاری می کند به همین خاطر انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری از مسائل حائز اهمیت برای خانم های باردار است.  اکثر خانم ها به لباس های گشاد و تیره روی می آورند که سبب می شود از مد افتاده به نظر برسند. دراین مقاله ی اینجا زنونس می خواهیم نکاتی را درباره ی انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری ذکر کنیم.

بارداری یکی از دوره های زیبا و لذت بخش در زندگی هر خانم می باشد که البته مشکلاتی را نیز به همراه می آورد. یکی از این مشکلات چاقی و تغییر اندام می باشد. در طول بارداری بدن تغییرات فیزیکی بسیاری می کند و فرد باید از لباس های راحت و نرم استفاده کند.

در گذشته بسیاری از خانم ها از لباس های گشاد و یا لباس های مادران و خواهران خود استفاده می کردند و سعی می کردند در این دوران لباس جدیدی نخرند ولی امروزه اکثر خانم ها در طول بارداری نیز در اجتماع حضور دارند و نمی توانند به ظاهر خود اهمیت ندهند و انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری برایشان بسیار مهم است زیرا علاوه بر راحتی باید آراسته نیز باشند.

لباس بارداری

نکاتی برای انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری

جنس لباس

راحتی و لطافت لباس اهمیت بسیاری دارد. بهتر است در لباس از الیاف طبیعی نظیر کتان ، نخ و… استفاده شده باشد. استفاده از لباس های ساده و بدون طرح راحتی خاصی دارند ولی برای حضور در مهمانی ها و سایر مکان ها مناسب نیستند.

نوع لباس

بعضی از خانم ها برای پوشاندن شکم خود از لباس های بسیار گشاد استفاده می کنند در حالیکه این لباس ها ناموزون و نامناسب تر به نظر می رسند و گاها این لباس ها شما را مسن تر نمایش می دهند.

استفاده از پیراهن های یقه قایقی و هفتی برای فرم دادن به صورت مناسب هستند.

سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که فرم مناسبی دارد و از ناحیه شکم کمی آزادتر بایستد تا در دوران پس از بارداری نیز بتوانید با استفاده از یک کمربند از آن مجددا استفاده کنید.

دامن و شلوار مناسب

اگر از لباس های اسپرت استفاده می کنید ، شلوار جین شکم دار مخصوص بارداری را به شما پیشنهاد می کنیم. این شلوارها دو نوع دارند که زیر یا بالای شکم قرار می گیرند که می توانید آن را با یک تونیک یا بلوز بلند بپوشید.

اگر دوست دارید از دامن استفاده کنید ، دامن های مخصوص بارداری زا به شما پیشنهاد می کنیم که آنها نیز دو نوع دارند که زیر یا بالای شکم قرار می گیرند.

بارداری نباید در زیبایی شما اثر منفی بگذارد. در سه ماهه ابتدای بارداری می‌توانید از لباس‌های معمولی خود استفاده کنید. در کنار آن داشتن بند شلوارهای کشی مخصوص بارداری، از واجبات است که می‌توانید با استفاده از آن احساس راحتی و آزادی بیشتری داشته باشید. از شلوار و دامن های معمولی خود نیز تا مدتی که شکم زیاد بزرگ نشده است، می توانید استفاده کنید.

بسیاری از خانم ها در دوران بارداری از پوشیدن لباس های رنگی، راه راه، طرح دار و … اجتناب می کنند. در حالیکه می توانید لباس های طرح دار و رنگ های شاد ( نه چندان شلوغ ) بپوشید یا بلوز و شلواری را که یکی از آنها ساده و دیگری راه راه است و با هم ست کنید.

انتخاب کفش مناسب

استفاده از کفش های پاشنه کوتاه ، راحتی و طبی بهترین گزینه برای خانم های باردار می باشد. تا جایی که می توانید از کفش های پاشنه دار و یا کفش هایی که برای بستنشان نیاز به خم شدن دارید، اجتناب کنید.

 


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *