امروز در اینجا زنونس به معرفی یکی از تکنیک های آرایشی محبوب، یعنی کانتورینگ، باید ها و نباید های آن می پردازیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا نکات لازم برای یک کانتور عالی را برای شما شرح دهیم. با شناخت فرم صورت خود می توانید یک کانتور خوب داشته باشید.

کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ به بخشی از آرایش گفته می شود که باعث فرم گرفتن صورت می شود. در کانتورینگ با استفاده از رنگ های تیره و گاها روشن(که به آن هایلایت می گویند) بخش های مختلف صورت را فرو رفته یا برجسته می کنند. بخش هایی که نیاز است کمتر دیده شوند و تا حدودی حذف شوند تیره می کنیم(کانتور). بخش هایی نیز که باید به چشم بیایند رنگ روشن میزنیم(هایلایت).

چه زمانی از کانتورینگ استفاده کنیم؟

در اصول آرایشی، صورت ایده آل صورت بیضی شکل است. پس زمانی که صورت ما از این شکل خارج است سعی می کنیم با کانتورینگ آن را به بیضی نزدیک کنیم. در زیر نقاط اصلی کانتورینگ، باید ها و نباید های آن برای فرم صورت های مختلف را توضیح می دهیم. ابتدا با توجه به تصویر زیر فرم صورت خود را بیابید. سپس با توضیحات داده شد یک کانتور عالی داشته باشید.

فرم های صورت

صورت گرد

صورت های گرد برای نزدیک شدن به حالت ایده آل یعنی بیضی، باید طبق شکل زیر کانتور کنند. یعنی خط فک، گردن، زیر استخوان گونه و شقیقه ها را تیره کنند. همچنین روی تیغه ی بینی، بالای استخوان گونه و پیشانی را هایلایت کنند. برای کانتور بینی نیز می توانید از مطالب قبلی در اینجا زنونس استفاده کنید.

کانتور صورت گرد

صورت مستطیلی

صورت های مستطیلی و مربعی برای فرم دهی عالی باید گوشه های صورت را کانتور کنند. یعنی شقیقه ها و کناره های پیشانی و خط فک تا زیر گوش. صورت های مربعی با هایلایت چانه می توانند طول بیشتری به صورت بدهند.

کانتور صورت مستطیل و مربع

صورت قلبی

صورت های قلبی باید از پهنای بالای سر کم کنند، پس باید در شقیقه و کناره پیشانی و استخوان گونه از کانتور استفاده کنند. استفاده از هایلایت در خط وسط صورت می تواند صورت های قلبی را کشیده تر کند.

کانتور صورت قلبی

صورت مثلثی

صورت های مثلثی دقیقا باید برعکس صورت های قلبی عمل کنند و از پهنای پایین صورت کم کنند. برای این کار باید خط فک را تا جایی که به اندازه کافی از عرض آن کم شود کانتور کنند. همچنین هایلایت در قسمت چانه می تواند راه خوبی برای کشیده تر نشان دادن صورت باشد.

کانتور صورت مثلثی

صورت لوزی

صورت های لوزی با کانتور کناره های صورت و زیر گوش باید از عرض صورت در قسمت وسط کم کنند. با هتیلایت بخش های خط میانی صورت نیز می توانند توجه را از سایر قسمت ها به قسمت وسط منعطف کنند.

کانتور صورت لوزی

کانتور در طول روز؛ هرگز!

از آن جایی که درباره کانتورینگ، باید ها و نباید های آن نوشتیم لازم است این نکته را ذکر کنیم که کانتور کردن در طول روز اشتباه ترین کار ممکن است که می تواند آرایش حرفه ای شما را کاملا زیر سوال ببرد. کانتور از سایه ها و رنگ های تیره استفاده می کنند و اگر در طول روز استفاده شود صورت را به مجموعه ای از خطوط مصنوعی و در هم تبدیل می کند که نه تنها زیبا نیست بلکه به شدت زننده است.

برای مطالب دیگر در زمینه های مختلف آرایشی، هنری، آشپزی و… در اینجا زنونس همراه ما باشید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید: