آرایش صحیح می‌تواند ردپای گذر زمان و سن را از روی صورت شما محو کند. در این مطلب از سری مطالب خودآرایی اینجا زنونس به بررسی کاهش سن خود با آرایش میپردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه ی آرایش صحیح

 زیرسازی مناسب:

قبل از استفاده از کرم پودر حتماً از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید و کرم پودر سبک با پوشش مناسب که به یکنواخت شدن رنگ چهره کمک می‌کند استفاده کنید. استفاده از دی دی کرم‌ها بسیار توصیه می‌شود. دی دی کرم‌ها به‌عنوان محصول سه‌گانه عمل می‌کنند.

 سایه:

سایه زیر چشم ابزاری مفید برای پوشش دادن به حلقه‌های تیرهٔ زیر چشم است. فکر می‌کنید با استفاده از پنکک آن‌ها را پنهان کرده‌اید، درحالی‌که با این کار درواقع تمام چین‌وچروک‌ها را واضح‌تر کرده‌اید. استفاده از دو رنگ، رنگ روشن‌تر برای داخل و گوشه‌ها و رنگ تیره‌تر برای مخلوط کردن، بهترین نتیجه را دارد.

سایه چشم

لب‌ها:

یک برق لب صورتی کم‌رنگ به همراه یک خط لب ملایم برای استفادهٔ روزمره عالی است. این ترکیب باعث می‌شود لب‌ها پرتر به نظر برسند و البته درنهایت شما هم جوان‌تر به نظر برسید؛ و البته هرکسی به یک رژ قرمز نیز نیاز دارد، چون کلاسیک و البته فارغ از محدودیت سنی است.

برجسته کردن:

از رنگ‌ها برای مرز دادن به چانه، لپ‌ها، دکلته و دست‌ها استفاده کنید. از سایهٔ رنگ‌پریده و ظاهر بدونرنگ و لعاب انتظار نداشته باشید که سن شما را پنهان کند. به‌جای این کار، از سایه‌های گرم‌تر برای جلوه دادن به کار خود استفاده کنید. بهتر است دو پودر گونه را با هم استفاده کنید – یکی با تم برنزی و یکی با رنگی صورتی‌تر – و گاهی یک کرم براق‌کننده روی آن بزنید تا ظاهری شاداب به آن ببخشید.

 مژه‌ها:

واقعیت محض این است که با بالا رفتن سن موهایتان کم‌پشت‌تر می‌شود و متأسفانه این مورد شامل مژه‌ها نیز می‌شود. اگر حوصله انجام آرایش را ندارید برای روح دادن به چهره حتماً به مژه‌ها کمی ریمل حجم دهنده بزنید.

 

اشتباهات آرایشی که چهره را پیر می‌کنند

چند اشتباه چهره شما را پیر‌تر نشان میدهد را معرفی میکنیم تا میانبری برای انتخاب رنگ آرایش شما شود و چهره تان را جوان و سرزنده نشان دهد.

استفاده از مداد خط ابرو بسیار تیره

رنگ ابروی شما با افزایش سن کمتر میشود. پس با افزایش سن از مدادی استفاده کنید که یک تا دو درجه کمرنگتر از رنگ ابرویتان باشد. بهتر است برای ابروهایتان از سایه‌های ابرو استفاده کنید.

استفاده زیاد یا عدم استفاده از کرم پودر

کرم پودر باعث میشود که چین و چروک‌ها و روزنه‌های پوست مخفی شوند. البته استفاده زیاد از کرم پودر خط و خطوطی روی صورت ایجاد می‌کند و درخشندگی پوست را کم می‌کند پس بهتر است فقط در قسمت‌هایی که لازم است از آن استفاده کنید. برای اگر پوست خشکی دارید قبل از زدن کرم پودرصورت تان را بشویید و مرطوب کننده بزنید تا کرم پودر جذب صورتتان شود.
زیاده روی در آرایش

زیاده روی در پوشاندن سایه‌های دایر‌های زیر چشم

اگر میخواهید چین و چروک و خطوط زیر چشم تان را بپوشانید از مواد پوشاننده زیر چشمی بیش از حد استفاده نکنید، زیرا این کار چروک‌های اطراف چشمتان را بیشتر نمایان می‌کند؛ برای پنهان کردن خطوط اطراف چشم و تیرگی دور چشم دور چشمتان را مرطوب کنید و سپس از یک لایه نازک مواد کانسیلر به رنگ پوست یا کرم پودرتان فقط در گوشه‌های پایینی چشم استفاده کنید.

خط چشم مشکی

خط چشم چشمهایتان را بزرگتر نشان میدهد، اما برای آنکه آرایش چشمتان طبیعیتر به نظر برسد از رنگ قهو‌های خط چشم استفاده کنید تا اگر چشم‌های ریزی دارید از خط چشم نازک استفاده کنید، زیرا خط چشم پهن باعث میشود که پلک بالاییتان کوتاهتر شود و چشمتان کوچکتر به نظر برسد.

پرهیز از رژگونه

با افزایش سن بسیاری افراد از رژگونه استفاده نمیکنند، ولی یک لایه قرمز رنگ ملایم میتواند شادابی و جوانی را به پوست هدیه کند.

استفاده از رنگ رژ لب تیره و پررنگ

رژ لب‌های تیره را نزنید تا چهره جوانتری داشته باشید، زیرا با زدن رژ لب تیره لبهایتان کوچکتر به نظر می‌رسد. برای جوانتر به نظر رسیدن یک رژ لب روشن انتخاب کنید سپس با مداد هایلایت رنگ رژ لب روی لب بالا خطی بکشید و سپس با انگشتتان آن را پخش کنید تا رنگ لب طبیعی ترشود.
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید: