injazanoonas | اینجا زنونس

روش های قطعی برای خلاص شدن از شر سوسک ها

روش های قطعی برای خلاص شدن از شر سوسک ها

سوسک

سوسک ها از جمله حشراتی هستند که وجودشان در خانه باعث نگرانی خانواده می شود. در اینجا زنونس روش های قطعی برای خلاص شدن از شر سوسک ها را برای شما قرار دادیم تا با استفاده از آن برای همیشه از شر این حشرات موزی خلاص شوید.

۱) بستن راه های ورود سوسک ها

قبل از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که خانه باید به صورت مرتب تمیز شود، به ویژه آشپزخانه و حمام که اصلی ترین محل تجمع سوسک ها می باشد.

شب ها و زمان هایی که در خانه نیستید دریچه فاضلاب ها را ببندید واز توری مخصوص برای کف شوی آشپزخانه استفاده کنید.

سطل زباله را به صورت مرتب تخلیه کنید و از سالم بودن کیسه های زباله اطمینان حاصل نمایید.

از توپک های نفتالین استفاده کنید و آن ها را در گوشه‌های اتاق‌ها قرار دهید.

درون کمدها، کابینت ها یا تمام فضاهای موجود در آشپزخانه  و اتاق ها که ممکن است سوراخ یا منافذی وجود داشته باشد و قسمت های نشتی تمامی شیرهای آب و گاز را بگیرید.

از انبار کردن وسایل چوبی قدیمی در خانه جلوگیری کنید.

۲) استفاده از انواع سوسک کش

۱-۲) محلول آب و صابون :

آب و کمی صابون را با هم مخلوط کنید و آن را در بطری مخصوص برای اسپری کردن بریزید. سپس محلول گفته شده را روی سوسک ها اسپری کنید، ۲ تا ۳ قطره از این محلول برای کشتن یک سوسک کاهی است.

۲-۲) کنستانتره :

محلول کنستانتره یک سم یا بازدارنده شیمیایی است که با آب رقیق می‌شود و بعد برای از بین بردن سوسک روی سطوح مختلف، ترک‌ها یا شکاف‌ها  اسپری یا مالیده می‌شود. این محلول مؤثر است و معمولا باعث از بین روفتن سوسک ها طی ۱ تا ۲ هفته می‌شود.

۳-۲) اسپری سوسک کش :

این حشره‌ کش‌ها حاوی سیفلوترین و دیگر مواد کُشنده است که می‌تواند موجب از بین رفتن سوسک‌ها شود. هرجایی که فکر می‌کنید ممکن است سوسک‌ها پنهان شده باشند و یا منافذی احتمالی مثل ترک‌ها، پایین دیوارها، دریچه‌ها را به‌ طور کامل اسپری کنید. توجه داشته باشید که بچه‌ها و حیوانات خانگی را هنگام اسپری کردن از محل دور کنید و به تمام دستورالعمل‌های نوشته‌ شده روی اسپری به‌ دقت عمل کنید.

۳) استفاده از تله سوسک

۱-۳) تله‌ بطری نوشابه :

بطری-1

یک بطری پلاستیکی نوشابه را انتخاب کنید و از جایی که بطری باریک می‌شود، آن را ببرید. سپس قسمت بریده‌شده را برعکس کنید و مثل یک قیف داخل قسمت پایینی بطری بگذارید. کمی آب و صابون داخل بطری بریزید و آن را در محلی که سوسک‌ها از آنجا عبور می‌کنند، قرار دهید. این کار باعث افتادن سوسک‌ها داخل بطری و غرق شدن آنها می‌شود.

۲-۳) تله سوسک :

تله سوسک به‌ دلیل چسبندگی که دارد موجب از بین‌ رفتن سوسک ها می‌شوند. چند تا تله سوسک بخرید و در مسیرهای رفت‌ وآمد سوسک ها قرار دهید. توجه کنید که این روش روی سوسک های داخل لانه و یا تخم سوسک اثری ندارد و فقط باعث از بین رفتن سوسک ها می شود .

۳-۳) کوزه‌های آب :

یک کوزه کنار دیوار بگذارید. سوسک ها وارد کوزه‌ می‌شوند، اما نمی‌توانند از آن خارج شوند. می توانید برای جلب سوسک ها و هدایت آنها به داخل کوزه از طعمه نیز استفاده کنید، ‌حتی می‌توانید کوزه را از آب پر کنید. این روش فقط موجب از بین‌ رفتن سوسک های بزرگ می‌شوند و به تخم سوسک ها آسیبی نمی‌ رسد.

۴) استفاده از طعمه‌ سوسک

۱-۴) سوسک کش طبیعی :

یک واحد پودر بوریک اسید (که به‌عنوان پودر سوسک کش در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد) را با یک واحد آرد سفید، یک واحد شکر سفید پودر‌شده مخلوط کنید. شکر و آرد باعث می‌شود سوسک به طعمه نزدیک شود و بوریک اسید موجود در طعمه باعث نابودی سوسک می‌شود. این پودر را در جاهایی که ممکن است سوسک از آن جا رد شود، بریزید. همچنین این مخلوط را می‌توانید با یک واحد بوریک‌اسید، دو واحد آرد و یک واحد کاکائو درست کنید.

حداقل سه دوره باید از این طعمه استفاده کنید تا بتوانید سوسک ها را به‌طور کامل از بین ببرید و انتظار می‌رود هر دوره حداقل دو هفته طول بکشد. استفاده از بوریک اسید را تا از بین رفتن کامل سوسک ها ادامه دهید. توجه داشته باشید که بوریک اسید برای انسان و حیوانات خانگی خیلی خطرناک و سمی نیست، اما معمولا برای مصارف خارجی استفاده می‌شود. این پودر در هوای مرطوب سفت می‌شود، به همین دلیل شاید برای حفاظت از زمین و کابینت‌ها لازم باشد از سینی یا کاغذ فویل استفاده کنید.

۲-۴) طعمه‌ ی سوسک کش :

کشتن سوسک با استفاده از این روش ممکن است چند هفته طول بکشد. شکل ظاهری طعمه مهم نیست، مهم این است که این سم با غذای موردعلاقه‌ سوسک آمیخته می‌شود. سوسک سم را می‌خورد و با بردن آن به لانه باعث از بین رفتن بقیه‌ ی سوسک ها نیز می‌شوند.

شما می توانید سایر مطالب مربوط به خانه داری را در اینجا زنونس مشاهده کنید.


سپیده
کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات، عاشق دنیای برنامه نویسی و کامپیوتر و فعالیت در زمینه های طراحی وب، تولید محتوا، محتوا گذاری، ترجمه، سئو، دیجیتال مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ و آشنا با ابزار های گوگل مانند Google Analytics، Google trend و Google AdWords

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *