injazanoonas | اینجا زنونس

تفاوت پیلاتس ، ایروبیک و یوگا

تفاوت پیلاتس ، ایروبیک و یوگا

تفاوت پیلاتس ، ایروبیک و یوگا

تفاوت پیلاتس ، ایروبیک و یوگا و خرید تجهیزات مربوط به هرکدام مساله ای است که برای برخی افراد جای سوال دارد . در این مقاله ی اینجا زنونس می خواهیم تفاوت میان این سه رشته ی ورزشی پر طرفدار را بررسی کنیم و جداگانه به هرکدام بپردازیم. با مجموعه مقالات ورزش و تناسب اندام اینجا زنونس همراه باشید.

 

تفاوت پیلاتس ، ایروبیک و یوگا

پیلاتس

در این ورزش اکثر تمرینات به صورت نشسته انجام می شود و به همین جهت رو صدمات مفصلی را کاهش می‌دهد. هم چنین حرکات برای اثر گذلری بیشتر چندین بار تکرار می شوند.

این ورزش تمرکز بر عضلات ناحیه ی بازو ها ،پا ها و قسمت مرکزی بدن دارد. هم چنین باعث می شود که مقاومت و قدرت عضلات و تعادل بدن افزایش یابد.

پیلاتس

 

ایروبیک

ایروبیک ورزشی پر جنب و جوش و هوازی است که سبب قدرت عضلات ، چربی سوزی ، عملکرد بهتر قلب و تصحیح روند تنفسی می شود.

ایروبیک

یوگا

این ورزش ، ورزشی پنج هزار ساله می باشد که تمرکز آن بیشتر بر حرکات شش و تنفس می باشد. تمرینات یوگا بیشتر به صورت نشسته و یا ایستاده بر روی مت انجام می شود. این ورزش با انواع تکنیک های روش های زیستن و تغذیه ی مناسب همراه است.

یوگا

 

شباهت پیلاتس ، ایروبیک و یوگا

در حقیقت هرکدام از این ورزش‌ها مکمل و هم‌خانواده با دیگری هستند. هر سه ورزش پیلاتس ، ایروبیک و یوگا سبب افزایش آرامش ،دقت، تمرکز و تقویت و هماهنگی عضلات و کاهش آسیب‌ها و سلامت اندام‌ها می شوند.

 

تجهیزات ورزشی هر یک از سه رشته ی پیلاتس ، ایروبیک و یوگا

تجهیزات رشته های پیلاتس ، ایروبیک و یوگا تفاوت‌های اندکی با یکدیگر دارند که در هنگام خرید باید به آن ها توجه داشت.

تجهیزات مورد نیاز پیلاتس و یوگا

مت

خوب است بدانید پیلاتس و یوگا بدون کفش انجام می‌شوند و حتی جوراب‌های خود را هم در‌می‌آورند و در کمال راحتی روی مت یا زیر انداز می‌نشینند.

ضخامت آن باید حداقل ۵ میلی‌متر باشد و اگر آن را از خانه خارج می‌کنید به قابل حمل بودنش هم فکر کنید.

مت در این دو ورزش چندان تفاوتی ندارد و باید متناسب با قد شما باشد و بتوانید به راحتی روی آن دراز بکشید.مت سبب حفظ تعادل و جلوگیری از سر خوردن می شود.

لباس

برای هر دو ورزش یوگا و پیلاتس باید لباس راحتی بپوشید که بدن در آن به راحتی کش بیایید اما خیلی گشاد یا تنگ نباشد.

پیلاتس

کش پیلاتس

در تجهیزات ورزشی مربوط به پیلاتس علاوه بر این وسایل ذکر شده باید کش پیلاتس را هم بگنجانید. این کش در انعطاف و کشیدگی عضلات به هنگام ورزش نقش دارد. این کش‌ها از جنس پلاستیک و با خاصیت الاستیکی، قابل حمل و معمولا دارای طول ۱۲۰ سانتیمتر و عرض ۱۵ سانتیمتر هستند. بسیاری از تمرینات این ورزش به کمک این کش انجام می‌شود.

توپ تناسب اندام

در بعضی حرکات پیلاتس توپ تناسب اندام هم به کار می‌آید اما وجودش ضروری نیست.

ایروبیک

کفش مناسب

کفش ایروبیک باید سبک باشد، از پا به خوبی محافظت کند و خاصیت ضربه‌گیری داشته باشد. استپ هم در بعضی حرکات ایروبیک به کار می‌رود که شامل اسفنجی فشرده است که از آن به عنوان سکو برای برخی تمرین‌ها استفاده می‌شود.

تجهیزات مورد نیاز ایروبیک شامل کفش مناسب، موسیقی متناسب با حرکات، وزنه و لباس راحت است.

 

به طور کلی

برای خرید تجهیزات ورزشی مورد نیاز هر یک از این سه رشته ی ی پیلاتس ، ایروبیک و یوگا  می‌توان در سایت دیوار جست‌وجو کرد و با بررسی دقیق، آنها را با قیمت مناسب و بی‌واسطه خریداری نمود.


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

2 نظر ارسال شده. نفر بعدی شما باشید!

  • Avatar کیانا گفت:

    ممکنه در پست های آتی چند موسیقی مناسب برای مدیتیشن در یوگا معرفی کنید؟

  • پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *