injazanoonas | اینجا زنونس

همه چیز در مورد فنجان قاعدگی

همه چیز در مورد فنجان قاعدگی

همه چیز در مورد فنجان قاعدگی

ما درسری های قبل اینجا زنونس  راجع به انواع لوازم بهداشتی هنگام قاعدگی و همچنین تامپون برایتان توضیح داده ایم در این سری نیز میخواهیم راجع به همه چیز در مورد فنجان قاعدگی توضیح دهیم. فنجان قاعدگی یک فنجان نرم و سیلیکونی است که در دوره قاعدگی  به مهبل  وارد می شود.

فنجان قاعدگی چگونه کار می کنند؟

فنجان قاعدگی به جای جذب مایع( مانند یک تامپون) آن را جمع آوری می کند. فنجان خود را وارد  کنید  آن را تا ۱۲ ساعت بپوشانید، آن را خالی کنید، آن را شستشو دهید و مجدد وارد کنید.بسیار ساده است!

چگونه اندازه ی آنرا انتخاب کنیم؟

انتخاب اندازه مناسب  فنجان قاعدگی  بسیار مهم است. اکثرفنجان های قاعدگی دو اندازه اصلی دارند: یکی برای زنانی که به تازگی  زایمان کرده  اند و دیگری برای کسانی که اطلاعاتی راجع به آنها ندارند. اما تعداد زیادی از سبک ها و اندازه های دیگر نیز وجود دارد. فنجان کوتاهتر، فنجانهای نوجوان، فنجانهای جمع و جور، حتی فنجانهای نازک رنگی ! ابتدا یک تحقیق انجام دهید و بهترین را انتخاب کنید.

سایز انواع فنجان قاعدگی

چگونه آن را وارد کنیم؟

برای قرار دادن فنجان قاعدگی خود، با کشیدن آن بر روی خود، آن را کوچکتر کنید . شما می توانید به دفترچه ای که با فنجان همراه است نگاه کنید .

شما می توانید به صورت نشسته یا ایستاده  آنرا وارد کنید ،  این کاملا بستگی به شما دارد.

در اینجا دو مورد مهم وجود دارد. ۱٫ فنجان قاعدگی پایین تر از یک تامپون است، به طوری که  فقط پایه در داخل واژن  است. ۲٫ وقتی به آرامی به محل مورد نظر وارد شود، ممکن است صدای مکش را بشنوید.  این معنی است که فنجان شما امن و بدون نشت است.

چگونه آن را وارد کنیم؟

چگونه آن را بیرون  آوریم؟

برای بیرون آوردن فنجان قاعدگی شما باید مهر و موم ایجاد کنید. شما می توانید این کار را به آرامی با  انگشت خود در اطراف لبه آن و یا با فشار دادن پایین آن را انجام دهید. سپس به سادگی آن را بیرون بکشید.

کاربرد دنباله ی فنجان قاعدگی

دنباله وجود دارد که به شما کمک کند فنجان خود را آسانتربیرون بیاورید. اما به طور کلی، تولید کنندگان آنها را کمی طولانی تر میسازند تا شما بتوانید آنها را تا طوری که میخواهید بیرون بیاورید.

آیا آنها می توانند گم شوند؟

خیر! مهبل شما  بی پایان نیست، بنابراین فنجان قاعدگی شما نمی تواند  ناپدید  شود. اگر آن را  کمی دور از دسترس حس کردید آرام باشید ، یک نفس عمیق بکشید  وفشار عضلات خود را کاهش دهید تا بتوانید آنرا بیرون بیاورید.

چه مدت می توانید از آنها استفاده کنید ؟

فنجان قاعدگی می تواند تا سه برابر مایع  را نگه دارد. آنها می توانند تا ۱۲ ساعت باقی بمانند، و بین تغییرات این زمان خیلی طولانی تر می شوند. هنگامی که دوره شما سنگین تر است، ممکن است لازم باشد آنرا زود به زود تخلیه کنید.

راهنمایی های حرفه ای

۱٫ قبل از اینکه فنجان قاعدگی خود را وارد یا خارج کنید، همیشه دست های خود را بشویید.

۲٫ با یک فنجان فوق العاده ارزان از یک وب سایت  وسوسه نشوید. فنجان مناسب قاعدگی باید معتبر و مناسب   باشد.  سلامت خود را در اولویت قرار دهید.

نکات مهم فنجان قاعدگی


پردیس صلواتی
من پردیس صلواتی دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع در دانشگاه تهران هستم. تخصص‌ها و سوابق کاری من در زمینه‌های "تولید محتوا، ترجمه ، عکاسی، طراحی گرافیک، سئو سایت، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبیلغات آنلاین" است. من همیشه تلاش می‌کنم تا به مسائل جهان اطرافم خلاقانه نگاه کنم و به دنبال کسب تجربه های جدید و ماجراجویانه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *