injazanoonas | اینجا زنونس

بررسی دلایل بد فرمی سینه و راه های پیش‌گیری

بررسی دلایل بد فرمی سینه و راه های پیش‌گیری

افتادگی سینه

در مقاله امروز اینجا زنونس با ما همراه باشید با بررسی دلایل بد فرمی سینه و راه های پیش‌گیری از مجموعه مطالب ورزش و تناسب اندام  در پست های قبلی به بررسی راه های افزایش سایز سینه پرداختیم و همچنین افزایش سایز سینه از طریق جراحی پروتز را نیز بررسی کردیم.

دلایل بد فرمی سینه

در این بخش به بررسی دلایل عمده بد فرمی سینه می‌پردازیم

بد شکلی سینه به علت کاهش و افزایش متناوب وزن

کاهش و افزایش وزن به صورت متناوب علاوه بر مشکلات جسمی زیادی که برای شما به وجود می‌آورد دشمن زیبایی سینه های شما هم هست. اگر اهل رژیم گرفتن ها متناوب هستیدباید بدانید که با کاهش و افزایش مکرر وزن خود  الاستیسیته سینه های شما کاهش می یابد و پستان هایتان افتاده می شود.

همچنین با کاهش و افزایش وزن به صورت متناوب احتمال بروز استریا هم روی سینه افزایش می یابد. خطوط استریا معمولا در ابتدا صورتی و قرمزرنگ هستند اما به مرور سفید می شوند. با این حال راه درمان قطعی ندارند و می توانند سینه های شما را نازیبا کنند.

افزایش سایز سینه با جراحی پروتز

بعد از جراحی پروتز امکان درآوردن آن وجود ندارد زیرا در این حالت سینه ها افتاده و چروکیده می شوند. در ضمن، به هر حال خط جراحی زیر پستان وجود خواهد داشت.

در کل توصیه می شود در صورت عدم وجود مشکل خاص در سینه خود از سایر روش های افزایش سایز سینه استفاده کنید و از عمل جراحی غیر ضروری خودداری کنید.

تراشیدن موی سینه

روی سینه برخی خانم ها موهایی وجود دارد که برخی از خانم ها برای زیباتر شدن ترجیح می دهند آنها را بردارند. تراشیدن این موها با تیغ نه تنها خطرناک است، بلکه احتمال بروز برخی عفونت ها و رشد موی زیرپوستی را افزایش می دهد. بهترین کار به جای تراشیدن، برداشتن موها از ریشه است. اگر تعداد موهای سینه کم است، این کار را با موچین انجام دهید و اگر زیاد است با لیزر.

استفاده از لباس زیر تنگ

لباس زیر تنگ می تواند باعث نازیبایی و کاهش سایز سینه ها شود.

عدم استفاده از مرطوب کننده ها

استفاده از کرم های مرطوب و چرب کننده به خصوص در افرادی که پوست بدنشان خشک است، می تواند از پیری زودرس پوست و چروک شدن پوست سینه پیشگیری کند.

معاینه منظم سینه ها

معاینه مرتب سینه ها برای تشخیص سرطان سینه ضروری است به خانم ها توصیه می شود هر ۶ ماه  از ۴۰ سالگی به بعد، به خصوص اگر زمینه خانوادگی ابتلا به سرطان سینه  را دارند، به پزشک مراجعه کنند. معاینه مرتب سینه ها برای تشخیص سرطان سینه ضروری است

افتادگی سینه ها با افزایش سن به علت کم تحرکی

با افزایش سن، پوست سینه کشسانی خود را از دست می دهد و پستان ها افتاده می شوند انجام  ورزش منظم به تقویت ماهیچه های نگهدارنده سینه کمک می کند و باعث بالا ماندن آن‌ها می شود.

راه های پیش‌گیری و درمان

در صورتی که دچار مشکلات بالا هستید یا قصد پیشگیری از بد فرمی سینه و افتادگی آن دارید با ما همراه باشید با بررسی راه های پیش‌گیری و درمان بد فرمی سینه

برای جلوگیری از افتادگی و بدفرمی سینه طاقباز بخوابید

خانم هایی که عادت دارند به شکم بخوابند، سریع تر دارای چین و چروک در ناحیه سینه می شوند. خوابیدن به کمر بهترین شیوه برای جوان ماندن پوست ناحیه سینه و پیشگیری از افتادگی آن است.

فقط در موارد ضروری از  سینه استفاده کنید

کاشت پروتز تنها برای تغییر اندازه سینه نیست. اگر دچار تحلیل بافت پستان شده اید، کاشت پروتز می تواند کمک کننده باشد اما پروتز به بالا رفتن سینه کمک نمی کند.

 لباس زیر ضخیم بپوشید

برای سینه های افتاده به جای لباس زیر نازک بهتر است انواع ضخیم را انتخاب و بند آن را طوری تنظیم کنید که نه خیلی سفت باشد و نه خیلی شل. لباس های زیرنازک برای افرادی که دچار افتادگی سینه هستند، مناسب نیست. بسیاری از خانم هایی که دچار افتادگی سینه می شوند، سعی می کنند با خرید لباس زیر تنگ سینه را بالا نگه دارند اما اینکار اشتباه است و باعث صدمه می شود.

لباس زیر با اندازه مناسب تهیه کنید و هر سال با توجه به تغییرات بدنی با کم و زیاد شدن وزن اندازه لباس زیر را تغییر دهید.

از ضدچروک و مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید

با افزایش سن، پوست الاستیسیته خود را از دست می دهد و در نتیجه سینه ها دچار افتادگی می شوند. از سوی دیگر، مثل پوست سایر نقاط بدن ناحیه گردن و جناق هم دچار چین و چروک می شود. استفاده مرتب از کرم های مرطوب کننده و برخی کرم های ضدچروک می تواند تا حدی از افتادگی سینه پیشگیری کند. کرم های حاوی پروتئین های گیاهی و مرطوب کننده های دریایی می تواند کمک کننده باشد.

دوش آب خنک برای پیشگیری از افتادگی سینه

دوش آب خنک باعث تنگ شدن عروق و سفت شدن پوست می شود و این کار به بالا کشیده شدن سینه کمک خواهد کرد.


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *