injazanoonas | اینجا زنونس

بازی های سرگرم کننده برای دورهمی ها در نوروز

بازی های سرگرم کننده برای دورهمی ها در نوروز

بازی های سرگرم کننده برای دورهمی ها درنوروز-

الان که تعطیلات عید را سپری میکنیم.ومشغول دید و بازدید هستیم میتوانیم با اندکی ذوق فضای دورهمی را شاد تر کنیم.بازی های سرگرم کننده برای دورهمی ها در نوروز سبب گرم تر شدن فضای دورهمی میشود.اینجا زنونس برای شما همراهان  گرم تر شدن فضای دورهمی میشود.اینجا زنونس برای شما همراهان بازی های سرگرم کننده برای دورهمی ها در نوروز را گردآوری کرده.با ما همراه باشید.

بازی های گروهی

  • پانتومیم :

به دو گروه چند نفره تقسیم میشوید. یکی از اعضای یک گروه، شخصی را  از گروه حریف انتخاب میکند و کلمه مورد نظرش را به او میگوید.شخص باید تلاش کند تا اعضای گروهش،کلمه را حدس بزنند.

  • بله – نه معکوس:

دراین بازی یک نفر به عنوان پرسشگر سوال های بدیه میپرسد و شخص پاسخگو باید باید جواب را بصورت معکوس بیان کند.

  • اسم فامیل:

هر شخصی در برگه خود بصورت ستونی موضوعاتی مثل اسم،فامیل،غذا،حیوان،شهر،اشیا و … مینویسد و بازی کنان با سرعت عمل باید با حرفی از حروف  الفبا که توسط یکی از بازی کنان انتخاب میشود،موضوعات را بنویسند.

  • اسم روی پیشانی:

نوعی ۲۰ سوالی گروهی است؛ در این بازی هر بار یک نفر از گروه انتخاب می شود.بقیه گروه اسمی یا کلمه ای را انتخاب میکنند و روی برگه ای مینویسندو می چسبانند روی پیشانی فرد .فرد آنقدر سوال می پرسد تا اسم یا کلمه نوشته شده را حدس بزند .

  • مافیا :

دو گروه مافیا و پلیس داریم.یک نفر به عنوان حاکم انتخاب می شود. روی سه کارت مینویسد پلیس.به ازای هر سه کارت یک مافیا هم می نویسد و بین اعضا پخش می کند، اگرمافیا شدید، نباید پلیس ها متوجه شود.حاکم اعلام می کند که شب شده، همه چشم هایشان را می بندند.حاکم اعلام می کند مافیا چشمش را باز کند. مافیا به حاکم با زبان اشاره می گوید که یکی از اعضا را بکشد. بعد از بسته شدن چشم مافیا، حاکم اعلام می کند صبح شده، همه بیدار می شوند و با توجه به اینکه چه کسی مافیاست و او را می کشند. دوباره شب می شود. آنقدر تکرار می شود تا یکی از گروه ها ببازد. اگرهمه مافیاها مردند، پلیس ها برنده. اگر تعداد پلیس ها با مافیاها یکی شد، مافیاها برنده اند.هیجان این بازی به درگیری پلیس ها در انتخاب مافیاهاست.

  • شاه، دزد، وزیر:

به صورت چهار نفره انجام می شود. تکه های کوچکی از کاغذ تهیه می شود و روی هر کدام کلمات شاه، وزیر، جلاد و دزد نوشته می شود. کاغذها تا می شود.هر یک از بازیکنان کاغذی را برمی دارند. وقتی  از سمت خودشان خبردار شدند، شاه رو به دیگران می گوید: «وزیر من کیست؟» وزیرخودش را معرفی می کند. شاه می گوید: «دزد را از میان این دو پیدا کن.» وزیر یک نفر را به عنوان دزد معرفی می کند؛ اگر حدس وزیر درست بود شاه فرمان شکنجه ای را به جلاد صادر می کند و جلاد هم دزد را شکنجه می کند اما اگر حدس وزیر اشتباه باشد.بلافاصله می گوید «به جلاد توهین کردی؟!» و شاه شکنجه ای را به جلاد می گوید تا جلاد، وزیر را تنبیه کند.

  • نقطه بازی:

نقطه بازی

  • دوز:

دوز

  • جرات یا حقیقت :

ک نوع بازی است که نیاز به حداقل سه بازیکن دارد. بازیکنان می‌توانند از بین پاسخگویی راستگویانه به یک سؤال یا انجام یک «جرأت» که هر دویشان از سوی دیگر بازیکنان معین می‌شوند، انتخاب کنند. این بازی به خصوص در بین نوجوانان و کودکان محبوب است.جرات یا حقیقت

 

 

 

 


اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *