injazanoonas | اینجا زنونس

روانشناسی رنگ سبز در لباس ها

روانشناسی رنگ سبز در لباس ها

روانشناسی رنگ سبز در لباس ها

سایت اینجا زنونس مطلبی را  در رابطه با روانشناسی رنگ سبز در لباس ها برای شما آماده کرده است. با مطالعه ی آن در بخش روانشناسی با ما همراه باشید.

لباس ها در مکان های گوناگون و به منظور های مختلف می توانند پیام خاصی را در بر داشته باشند. اولین چیزی که در ظاهر لباس جلب توجه می کند و بر ذهن بیننده ی آن و حتی خودمان تأثیر می گذارد رنگ آن است. پس بهتر است که به هنگام انتخاب لباس هایمان، به رنگ آن ها توجه بیشتری کنیم و بدانیم که هر رنگ  چه حس هایی را به افراد القا می کند. چون این موضوع می تواند بر نوع رفتار طرف مقابل تاثیرات بسزایی بگذارد. در این قسمت ما چند نکته روانشناسی را درباره ی لباس سبز رنگ برایتان بازگو می کنیم.

لباس سبز

  • سبز از رنگ‌های اصلی زرد و آبی ساخته شده از دسته رنگ های سرد است؛ آبی به درک و فراست کمک می‌کند و زرد، وضوح فکر و اطمینان‌خاطر می‌آورد؛ بنابراین پوشیدن لباس‌های سبز، موجب تقویت سخاوتمندی، هم از نظر روحی و هم از نظر مالی، می‌شود.
  • پوشیدن لباس‌های سبز یا قرارگرفتن در محیط سبز، به توانایی حافظه کمک می‌کند. با این حال، زیاده‌روی در استفاده از آن می‌تواند فراموشی خاطرات تلخ را با مشکل روبه‌رو سازد و درنتیجه، فرد نتواند به زندگی پرتنش خود آرامش دهد.

حتما مطالعه فرمایید: روانشناسی رنگ ها و نقش آن در زندگی ما


  • جدا از دنیای مد و لباس سبز رنگ صلح و دوستی و آرامش است. رنگی برخاسته از دل طبیعت که دیدن آن باعث احساس تازگی و کاهش استرس می شود.
  • خانم‌ها هم می‌توانند با شال یا زیورآلاتی که نگین سبز دارد این شادابی و صلح‌طلبی را منتقل کنند.
  • خانم های بالای سی سال بهتر است از این رنگ استفاده کنند ولی محدودیت سنی خاصی برای پوشیدن آن وجود ندارد، این رنگ مناسب برای تمامی فصول است.
  •  لباس های سبز آرامش بخش بوده و باعث می شود انسان نزدیکی بیش تری با طبیعت احساس کرده و به دیگران انرژی مثبت بدهد.
  • اگر مدیری هستید که می‌خواهید به یک جلسه کاری بروید و به طرف مقابلتان این پیام را بدهید که قصد مذاکره و همراهی دارید حتما در لباستان یا اکسسوری که استفاده می‌کنید رنگ سبز را قرار دهید.
  • رنگ سبز رنگی است که در بیمارستان ها و لباس جراحان، پرسنل و … بسیار استفاده می شود. این به خاطر همین است که حس آرامش را به بیماران القا کنند.
  • سبز را یک رنگ روحانی نیز می توان تلقی کرد که در پوشش مذاهب مختلف به کار می رود.

رنگ یشمی و زمردی

زمرد

رنگ یشمی

از زیر مجموعه های اصلی رنگ سبز دو رنگ یشمی و زمردی می باشند که تناژ نزدیک به همی دارند. این دو رنگ نشان دهنده قدرت، ابهت و اشرافیت می باشند، در برخی از موارد افرادی که می خواهند بر روی دیگران نفوذ داشته باشند آن را می پوشند. ترکیب رنگ زمردی و طلایی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. محدویت سنی برای این رنگ ها وجود ندارد و خانم های جوان تا سنین بالا می توانند از آن ها استفاده کنند. رنگ یشمی رنگ مورد علاقه پزشکان است که باعث القا قدرت پزشک به بیمار می شود. پوشیدن یشمی و زمردی در فصل های سرد سال مناسب تر است.

*اگر می خواهید با خصوصیات رنگ سبز بیشتر آشنا شوید مطلب روانشناسی رنگ سبز و خصوصیات افراد علاقه مند به آن را مطالعه فرمایید.


شکیلا فتاحی
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تهران هستم و علاوه بر رشته ی خودم به کار در حوزه ی تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ بسیار علاقه مندم. اوقات فراغت خودم رو با فیلم دیدن، مطالعه، نواختن ساز پیانو و همچنین وقت گذروندن با دوستانم پر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *