injazanoonas | اینجا زنونس

تزیین سفره هفت سین

تزیین سفره هفت سین

تزیین هفت سین

تزیین سفره هفت سین هرساله برای خانم های خانه دار یک معضل اساسی بوده با اینجا زنونس همراه باشید تا سفره ی هفت  سین زیبای ۹۸ خود را باهم پهن کنیم!

تخم مرغ هفت سین

تخم مرغ ها یکی از ارکان خوشمزه و زیبا برای تزیین سفره هفت سین می باشد.

تخم مرغ های عید

کمی از سر تخم مرغ را شکسته وجدا کنید . تکه هایی از پنبه را مرطوب کنید و داخل تخم مرغ  را پر کنید، بعد از سبزه عید که کمی سبز شده داخل آن بگذارید و هر روز کمی آب روی آن بپاشید تا موقع سال تحویل سبزه ها رشد کند.سبزه عید به عنوان موهای تخم مرغ میتواند شکل های متفاوتی داشته باشد برای موهای فشن صاف میتوان از ذرت سبز شده  و برای موهای فر می توان از عدس  وبرای موهای قرمز هم می توان از ریحان قرمز  استفاده کردو….

تخم مرغ رنگی

ابتدا باید بدانید چگونه داخل تخم مرغ خود را خالی کنید. سوراخ کوچکی در هر دو سر تخم مرغ ایجاد کنید. از یک سوراخ  تخم مرغ فوت کنید تا مواد داخل آن خارج شود و آن را خوب شسته و خشک کنید. حالامی توانید با مقداری رنگ یا مداد شمعی روی تخم مرغ ها هر طور که دوست دارید نقاشی کنید.

 

تنگ هفت سین

  • تزیین تنگ ماهی با رنگ ویترای

تنگ با رنگ ویترای

بهترین و مناسب ترین رنگ برای شیشه ، رنگ ویترای است. رنگهای ویترای بر دو پایه ی تینر و آب در بازار هستند.(تینر برای شستن ظرف مناسب تر هست.)ویترای میتونه روی شیشه های مربا یا سس .. روی یه کاسه یا لیوان , یا روی گلدون و هر ظرف دیگه شیشه ای انجام بشه .. ویترای روی سطح آینه هم جلوه خاصی داره ..

  •  تزیین تنگ ماهی با گواش

وسایلی که نیاز دارید:رنگ گواش, چسب کاغذی, پد رنگ آمیزی و اسپری جلا دهنده.

در این روش اولین کاری که انجام میدهید این است که چسب کاغذی را به شکل مورب دور تنگ ماهی بچسبانید, این کار را برای این انجام میدهیم که قسمتی از تنگ که میخواهیم رنگ کنیم از قسمت بدون رنگ جدا شود.شروع به رنگ کردن کنید وازپد برای رنگ کردن استفاده کنید وپس از رنگ کردن و خک شدن از اسپری جلادهنده استفاده کنید.

  •  تزیین تنگ ماهی با لاک

وسایلی که نیاز دارید:لاک, اسپری جلا دهنده و تنگ ماهی شیشه ای.

تنگ ماهی را برعکس روی میز قرار دهید و با هر رنگ لاکی که دوست دارید شروع به نقطه گذاشتن کنید میتوانید از دو رنگ لاک هم استفاده کنید, سعی کنید نقطه ها در سایز های کوچک و بزرگ کنار هم قرار بگیرند تا کار زیباتر شود.

فقط قسمت پایین تنگ ماهی را خال خالی کنید, بعد از اتمام کار اسپری جلا دهنده بزنید و منتظر باشید تا خشک شود. به همین راحتی شما توانستید تنگ ماهی تان را تزیین کنید و آن را از سادگی خارج کنید.


ساحل سعیدی
ساحل سعیدی
فارغ التحصیل رشته ی مهندسی کامپیوتر-فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، علاقمند به کارهای عملی ،هنری و کامپیوتری، وقت شناس و منظم، توانمند در کارهای گروهی، قدرت یادگیری بالا، دارای سابقه کاری در سئو، تولید محتوا، SMO، Digital Marketing، آشنایی با زبان های برنامه نویسی C++ ،Basic For Android ،Java ، Html ، CSS .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *