injazanoonas | اینجا زنونس

نکات رنگ موی مناسب

نکات رنگ موی مناسب

نکات رنگ موی مناسب

رنگ مو از مهم ترین نکات زیبایی در صورت می باشد زیرا باعث تناسب و یا تناقض چهره شما می شود و باید رو فرم صورت و رنگ پوست شما بنشیند. برای رنگ مو انواعی وجود دارد اعم از رنگ موی ساده ، مش ، هایلایت و… . در بین این همه تنوع انتخاب درست کمی دشوار است. در این مقاله ی اینجا زنونس قصد داریم نکات رنگ موی مناسب را بیان کنیم تا شما عزیزان انتخاب ساده تری داشته باشید.

ممکن است مسخره به نظر برسد ولی ما انسان ها مانند بوم های نقاشی هستیم و با کنترل و آراستگی ظاهرمان می توانیم بر ذهن سایر افراد تاثیر بگذاریم.

استفاده از یک رنگ موی جدید می تواند سبب احساس خوشایندی شود گویا که فرد دیگری هستید و این حس می تواند باعث وقوع اتفاقاتی شود که قبلا هرگز تصورش را هم نمی کردید.

 

رنگ مو متناسب با رنگ پوست

انتخاب درست رنگ موی متناسب نیاز به دانش دارد. این دانش درواقع تلفیقی از رنگ و نور می باشد. موها در زیبایی صورت موثرند و وقتی که کنار صورت قرار می گیرند باید متناسب با رنگ پوست باشد تا تضاد در صورتتان به وجود نیاید.

همه ی تناسبات از نظریه رنگ ها و فرمول آنها سرچشمه می گیرند ما برخی از رنگ موها و اثرشان را بر چهره بیان می کنیم.

رنگ های شرابی و یا با تناژ قرمز

این رنگ ها برای پوست های بی روح مناسب است زیرا چهره را سرخ و گلگون نمایش می دهند.

رنگ های خاکستری

این رنگ ها رنگ پوست صورت را خنثی می کنند.

رنگ های با تناژ بنفش و بادمجانی

این رنگ ها برای پوست هایی که تم زرد دارند مناسب اند زیرا ته رنگ زرد را متعادل و پوست را درخشان می کنند.

رنگ های با تناژ هلویی

این رنگ ها مناسب صورت های به اصطلاح رنگ پریده می باشند زیرا حرارت و رنگ را به صورت بر می گردانند.

نکته

دقت کنید که رنگ باید متناسب با پوست شما باشد نه مشابه آن زیرا استفاده از رنگ های مشابه رنگ پوست صورت را بی روح جلوه می دهد.

 

برجسته کردن ویژگیهای صورت با رنگ موی مناسب

با استفاده از تر فند های رنگی و نکات رنگ موی مناسب می توانید ویژگی های صورتتان را برجسته نمایید و به زیبایی و گیرایی خود بیفزایید . برخی از این ترفند ها را ذکر می کنیم.

با استفاده از هایلایت در جاهایی از خط مو که استخوان های صورت را برجسته می کند ، صورتتان را کانتور نمایید. در واقع مانند استفاده از هایلایتر برای مشخص کردن نکات مهم در دروس می باشد. شما نیز با استفاده از هایلایت های ظریف، نزدیک جاهایی مانند شقیقه و بالای پیشانی و استخوان های گونه ساختار استخوانی صورت را برجسته کنید.

اگر چشمانتان رنگی است مخصوصا سبز رنگ می توانید با استفاده از رنگ های قرمز و بنفش به زیبایی چشمانتان بیفزایید.

اگر پوستتان خوب نیست و کک ومک دارید می توانید از رنگ های متضاد برای رنگ مو استفاده کنید که توجه ها را از پوستتان دور کند و به سمت موهایتان ببرد.

 

نکات کلی برای رنگ موی مناسب و نگهداری آن

انواع مختلف رنگ، دوره های ترمیم و نگهداری مختلفی نیز دارند. یک رنگ به صورت کلی، هر ۴ تا ۶ هفته و یا کمتر از آن، نیاز به ترمیم دارد. در حالیکه هایلایت یا رگه های رنگ شده، حتی تا ۲ ماه هم نیاز به ترمیم ندارد.

اگر با بلند شدن مو ها و از بین رفتن رنگ موها مشکل دارید می توانید از مدل های رنگ مو برای پایین موها استفاده کنید.


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *