injazanoonas | اینجا زنونس

چگونه شوهرمان را هنگام عصبانیت آرام کنیم

چگونه شوهرمان را هنگام عصبانیت آرام کنیم

چگونه شوهرمان را هنگام عصبانیت آرام کنیم

سایت اینجا زنونس امروز قصد دارد مطلبی را با این مضمون که چگونه شوهرمان را هنگام عصبانیت آرام کنیم به شما ارائه دهد. با ما در بخش روانشناسی همراه باشید.

در زندگی زناشویی همه ،علاوه بر شیرینی ها و دلپذیری ها، اوقاتی هم هست که دعواها، اختلافات و عصبانیت ها ممکن است کام هر دو طرف را تلخ کند. حال می تواند علل خارجی مثل کار یا مسائل بیرون از خانه داشته باشد یا دو طرف باعث ایجاد این عصبانیت در یکدیگر باشند. گاهی این عصبانیت ها آنقدر طولانی می شوند که ممکن است به یک معضل تبدیل شوند. آرام کردن آقایان معمولا در این مواقع کار دشواری است ولی با آموختن نکاتی می توان به روند فروکش کردن عصبانیتشان سرعت بخشید و از عواقب بدتر جلوگیری کرد.

ما در این بخش یک سری از این راهکار ها را برای شما بازگو می کنیم.

علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید

زمانی هایی وجود دارد که به طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است. گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است، دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد. در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند، او آرامش پیدا می کند. در حالی که این مسئله نه تنها بهبود پیدا نمی کند بلکه اوضاع را بدتر خواهد کرد. زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را رها نخواهد کرد.


*حتما مطالعه فرمایید: چگونه خشم خود را کنترل کنیم


آرام باشید

وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده اید، حتی اگر شما موضوع عصبانیت او هستید، سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بدتر از پیش خواهد کرد. در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید، حتی اگر حق با شماست،بحث درباره موضوع را به وقت دیگری موکول کنید.

مشاجره


*حتما مطالعه فرمایید: مردانی که نباید با آن ها ازدواج کرد


احساسات همسرتان را در نظر بگیرید

خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می دانم عصبانی هستی». این بیان به فرد عصبانی نشان می دهد که شما حال او را به خوبی درک کرده اید و موضوع بزودی حل می شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می کند.

احساسات همسرتان را در نظر بگیرید

اگر می خواهد انتقاد کنید این کار را اصولی انجام دهید

انتقاد بجا، به موقع و به اندازه می تواند به بهبود روابط بین شما و شوهرتان منجر شود. انتقاد سالم را باید در شرایطی که او سرحال و شاداب است، مطرح کنید و ضمن بیان نکات مثبت شخصیتش، نکته مورد نظرتان را هم مطرح کنید. از او بخواهید درباره رفتارش فکر کند و برای بهبودی روابطش با شما، رفتارهای اشتباهش را اصلاح کند و احساسی تصمیم نگیرید.

به هیچ وجه همسرتان را به حرف زدن واردار نکنید

یک مرد تنها زمانی احساس می کند به حرف زدن نیاز دارد که مطمئن شود حرف زدن اطلاعاتی را که او برای حل مشکلش به آن نیاز دارد، در اختیارش قرار می دهد؛ برای مثال اگر کسی در مورد او دچار برداشت نادرستی شده یا موجب رنجش او شده باشد، مرد حرف می زند تا سوء تفاهم ایجاد شده از بین برود.

یک مرد فقط وقتی در حال عصبانیت حرف می زند که باور داشته باشد حق با اوست. بنابراین به هیچ وجه نباید مردی را که نمی خواهد حرف بزند، به حرف زدن وادار کرد. به او کمی فرصت دهید تا در مورد ناراحتیش فکر کند. این فرصت را نیاز مرد تعیین می کند نه حوصله زن؛ پس بهتر است زن منتظر بماند تا مرد قبل از حرف زدن درباره آنچه ناراحتش کرده، کمی آرام شود.

به هیچ وجه همسرتان را به حرف زدن واردار نکنید

تکنیک مه آلود

این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید چون عیب جویی باعث می‌شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بد‌تر شود، به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنید.

برای صلح پیش قدم شوید

وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان با خبر شدید و به طور واقع بینانه متوجه شدید شما نیز در این ماجرا مقصر بوده اید، برای صلح چند قدم بردارید این قدم ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته اید. همچنین این امر نشان می دهد، قصد دارید مشکل پیش آمده را هر چه سریع تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی تر هم باید بردارید.

آشتی


شکیلا فتاحی
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تهران هستم و علاوه بر رشته ی خودم به کار در حوزه ی تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ بسیار علاقه مندم. اوقات فراغت خودم رو با فیلم دیدن، مطالعه، نواختن ساز پیانو و همچنین وقت گذروندن با دوستانم پر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *