injazanoonas | اینجا زنونس

نحوه صحیح زدن کرم پودر برای نوروز ۹۸

نحوه صحیح زدن کرم پودر برای نوروز ۹۸

نحوه صحیح زدن کرم پودر برای نوروز 98

با نزدیک شدن به عید نوروز، داشتن ظاهری زیبا و آراسته به یک اصل مهم برای هر خانمی تبدیل می شود. در اینجا زنونس نحوه صحیح زدن کرم پودر برای نوروز ۹۸ را برای شما شرح می دهیم تا آرایشی خوب داشته باشید.  یک آرایش نادرست می تواند زیبایی را کاملا خراب کند. اولین اصل مهم در آرایش پوست است. پوست بخشی است که آرایش روی آن پیاده می شود. پس داشتن یک پوست زیرسازی شده اولین قدم برای داشتن آرایش خوب است. برای زیر سازی پوست چند قدم مهم باید طی شود که در زیر آن ها را شرح می دهیم. سپس نحوه صحیح زدن کرم پودر برای نوروز ۹۸ را توضیح می دهیم تا آرایش عید شما بی نقص باشد.

مرطوب کننده، اولین و مهمترین قدم

پوست خشک دشمن آرایش شماست! چون در پوست های خشک مخصوصا آن هایی که پوسته پوسته می شوند، کرم پودر و مواد آرایشی بجای نشستن روی خود پوست روی این پوسته های می نشینند و ظاهری کیکی به پوست می دهند. مرطوب کردن پوست قبل از آرایش از هر چیزی مهم تر است. بعد از انجام آرایش چشم و پاک کردن سایه های ریخته شده، صورت را به خوبی مرطوب کنید. برای این کار کرم را روی پوست بزنید(تمرکز در وسط). سپس از بینی به بیرون و پایین می کشیم. برای همه قسمت های صورت کرم را از مرکز به سمت بیرون پخش می کنیم.

اگر پوست خیلی خشکی دارید می توانید از روغن نیز در کنار مرطوب کننده استفاده کنید. در غیر این صورت مرطوب کننده کافی است.

مرطوب کننده

پرایمر، بهترین راه برای بستن منافذ باز

اگر منافذ پوستتان باز است، پرایمر یک انتخاب خوب برای بستن آن ها است. پرایمر قبل از کرم پودر وارد این منافذ باز می شود و آن ها را پر می کند. بنابراین بعد از زدن کرم پودر این منافذ خیلی کمتر خود را نشان می دهند. البته بهتر است زیاد از پرایمر استفاده نکنید و بجای آن از مرطوب کننده های گلیسیریه استفاده کنید. با توجه به نوع پوستتان پرایمر مناسب خود را انتخاب کنید تا از خشک شدن پوست یا زیادی براق شدن آن جلوگیری کنید. این انتخاب برای هرچه بهتر بودن آرایش نوروز شما ضروری است. برای زدن پرایمر مانند مرطوب کننده عمل می کنیم.

پرایمر

کرم BB(بی بی)

کرم بی بی نوعی از کرم پودر است که پوشانندگی آن ضعیف تر از کرم پودر است ولی آسیب کمتری به پوست میزند. معمولا افرادی که به دنبال پوشانندگی خیلی زیاد هستند قبل از کرم پودر از کرم بی بی استفاده می کنند. البته اصولا استفاده زیاد از محصولات پوست آن هم پشت سر هم توصیه نمی شود چون ظاهر آرایش به شدت مصنوعی می شود. آرایش سنگین شاید پوست را بپوشاند ولی ابدا زیبا نیست. برای زدن کرم بی بی باید پد اسفنجی تخم مرغی خود را با آب بشوییم و سپس کاملا آب آن را بگیریم. بعد کرم را پشت دست زده و اگر نیاز است با رنگ های دیگر ترکیب می کنیم و با استفاده از پد، از وسط صورت شروع به پخش می کنیم. کرم را با ضربه به بیرون صورت منتقل می کنیم. ابدا نباید پد را روی پوست بکشید و فقط باید ضربه بزنید.

کرم بی بی

کرم پودر

نوبت به نحوه صحیح زدن کرم پودر برای نوروز ۹۸ می رسد. کرم پودر پوشش اصلی صورت است. قبل تر درباره انواع کرم پودر و کرم پودر های مناسب پوست های خشک، معمولی و چرب صحبت کردیم. بعد از تهیه کرم پودر مناسب خود باید همانطور که بی بی کرم را پخش کردیم عمل کنیم. یعنی کرم پودر را پشت دست ریخته، با اسفنج نم دار از آن برمیداریم و از وسط صورت شروع به ضربه زدن می کنیم و کرم پودر را کاملا روی صورت پخش می کنیم. این نوع زدن کرم پودر، نحوه صحیح زدن کرم پودر برای نوروز ۹۸ است که پوستی صاف و یک دست به شما می دهد.

کرم پودر

همواره به این نکته توجه کنید که آرایش نمی تواند صد در صد پوست را بپوشاند و تراکم بالای مواد آرایشی نیز ابدا زیبا نیست. اگر از لک های پوستی یا منافذ خیلی باز پوست رنج می برید بهتر است ابتدا به فکر درمان اساسی این مشکلات باشید و سپس انتظار یک آرایش خوب را داشته باشید.


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *