injazanoonas | اینجا زنونس

افزایش سایز سینه با جراحی پروتز

افزایش سایز سینه با جراحی پروتز

پروتز سینه

با اینجا زنونس همراه باشید در بررسی افزایش سایز سینه با جراحی پروتزدر مقالات قبلی بخش ورزش و تناسب اندام
درباره  راه های افزایش سایز سینه مطالبی را ارائه کرده ایم در این مقاله با ما همراه باشید در بررسی دقیق افزایش سایز سینه با جراحی پورتز

چرا جراحی پروتز؟

افزایش سایز سینه یکی از متداول ترین عمل های جراحی زیبایی و تناسب اندام  در بانوان است.
بسیاری از بانوان تصور می کنند که سینه هایشان بسیار کوچک است و اندازه یا شکلش نامتوازن یا غیر جذاب است.

بعضی از خانم ها سینه هایی دارند که کاملا رشد نکرده است یا بعد از حاملگی یا به دنبال تغییر وزن یا پیر شدن به میزان قابل توجهی اندازه و شکل خود را از دست داده و تغییر کرده است.این جراحی باعث بازگشت اعتماد به نفس در آن‌ها خواهد شد.

سن مناسب جراحی پروتز

از ۱۸ سالگی می‌توان این جراحی را انجام داد و بهتر است در سنین بالای ۶۰ از روش های دیگر افزایش سایز سینه استفاده کرد و عمل جراحی غیر ضرورس انجام نداد البته هیچ سنی برای بهتر کردن سینه ها دیر نیست.

محل قرارگیری پروتز

آناتومی بدن خانم ها با هم متفاوت است و محل قرارگیری باید توسط متخصص و البته نظر شخص مشخص شود.

در کل دو قسمت زیر عضلات سینه  و روی عضلات محل قرار‌گیری پروتز است.

ساختار پروتز

ماده اصلی سازنده‌ی پروتز سیلیکون است،  سیلیکون عنصری است که در طبیعت یافت می‌شود و از ترکیب عناصری چون کربن، هیدروژن و اکسیژن ایجاد می‌شود.سیلیکون در تولید محصولاتی چون لوازم آرایشی، مواد غذایی و پروتزهای پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا پروتزهای سیلیکونی بیماری‌زا هستند؟

مطالعات زیادی در جهت اثبات بیماری‌زا بودن پروتزهای سیلیکونی سینه انجام شده است و در نتیجه این مطالعات می‌توان گفت که در حال حاضر هیچ مدرکی بر اینکه پروتزهای سیلیکونی سینه موجب افزایش سرطان سینه می‌شود وجود ندارد، در ضمن هیچ دلیلی بر اینکه پروتزهای سینه موجب ایجاد بیماری‌های خود ایمنی می‌شود وجود ندارد.

راه‌های مقابله با سرطان سینه را مطالعه کنید.

پروتز و سرطان سینه

هیچ مدرکی که نشان دهد پروتز های سینه ایجاد سرطان در انسان می کند، وجود ندارند. همچنین مطالعات اخیر نشان داده است که زنانی که پروتز سینه گذاشته اند نسبت به جمعیت کلی ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر دچار سرطان سینه می شوند.

تداخل پروتز سینه و ماموگرافی

پروتز سینه چه در زیر عضلات و چه در روی عضلات قرار گیرد می‌تواند در ماموگرافی تداخل ایجاد کند. عموماً پروتز سینه‌هایی که در زیر عضلات قرار گرفته‌اند تداخل کمتری در ماموگرافی نسبت به پروتزهایی که روی بافت عضلانی قرار گرفته‌اند ایجاد می کنند.

اتفاقات بعد از عمل جراحی

بعد از عمل جراحی سینه‌ها تا حدودی ورم کرده و کبود می شوند. این حالت احتمالا بعد از دوتا سه هفته از بین می‌رود. گاهی اوقات ورم دور سینه ممکن است با هم متفاوت باشد، این حالت طبیعی و عادی است و به مرور زمان بر طرف می شود؛ اگر تفاوت زیادی بین سینهای دو طرف وجود دارد به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است بعد از عمل جراحی پروتز سینه کمی رو به بالا به ظاهر برسد این حالت نیز عادی است. در طی دو ماه اول بعد از عمل جراحی این پروتز های سینه کم کم پائین آمده ودر نتیجه ای اثرات جاذبه ی زمین جای خود را پیدا کرده و به حالت طببیعی باز می گردند. اگر یک طرف سریعتر از طرف دیگر پائین آمد نیاز نیست که نگران شوید، چون این حالت نیز بعضی اوقات رخ می دهد.

بدنبال عمل جراحی شما باید بانداژ مناسبی در آن ناحیه داشته باشید و لازم است که به مدت دو هفته مکان عمل را خشک نگه دارید.

مدت بهبودی بعد از عمل

مدت زمان بهبودی در افراد مختلف متفاوت است اما معمولا بین ۱ تا ۲ هفته بهبودی نصبی ایجاد می‌شود.

در نتیجه

در کل توصیه می شود در صورت عدم وجود مشکل خاص در سینه خود از سایر روش های افزایش سایز سینه استفاده کنید و از عمل جراحی غیر ضروری خودداری کنید.


اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *