injazanoonas | اینجا زنونس

لیزر و تزریق ژل و بوتاکس در بارداری

لیزر و تزریق ژل و بوتاکس در بارداری

لیزر و تزریق ژل و بوتاکس در بارداری

با لیزر و تزریق ژل و بوتاکس در بارداری در بخش مادران سایت اینجا زنونس همراه باشید.
مادران باردار به دلیل آنکه در دوران بارداری بیشتر به زیبایی خود فکر میکنند و علاقه دارند تا از لیزر و تزریق ژل و بوتاکس در بارداریشان استفاده کنند اما خیلی از این ها از ضرر هایشان اطلاع ندارند.
پیشنهاد میکنم قبل از اقدام هر کاری این مقاله را مطالعه کنید.

بوتاکس چیست؟

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه به خاطر داشته باشید که ماده کلستریدیوم بوتولینوم کمک می­کند که محققان علم پزشکی بتوانند سم بوتولینوم تولید کنند.
در واقع، این ماده همان باکتری است که باعث بوتولیسم در بدن زنان باردار می­شود، که نوعی بیماری باکتریایی است.
عمل بوتاکس روشی است که در آن، از سم بوتولینوم برای زیبایی پوست صورت و از بین بردن چین و چروک آن استفاده می­شود. به همین دلیل، به کار بردن روش درمانی بوتاکس در طی دوران بارداری به زنان کمک می­کند تا علائم پیری را در بدن خود به تعویق اندازند.
معمولا، این ماده در محل­ هایی از بدن زنان باردار که عضلات آن­ها شل شده است، تزریق می­شود. در نتیجه این عمل، ظاهر پوست چروکیده فرد نرم و صاف خواهد شد.


تزریق ژل و بوتاکس در بارداری

ضمن اینکه تزریق بوتاکس، ژل و لیزر در دوره بارداری اصلا توصیه نمی‌شود چراکه ممکن است پاسخ درمانی خوبی به دست نیاید و نتیجه برای مادر رضایتبخش نباشد.
ضمن اینکه به خاطر شوک و استرسی که به بدن و بالطبع آن به جنین وارد می‌شود، ممکن است در رشد و تکامل بچه اثر منفی داشته باشد.
نکته مهم‌تر این مقوله، ناشناخته بودن عوارض واقعی کارهایی مثل تزریق بوتاکس و ژل در بارداری (حتی ژل‌های هیالورونیک اسید که در حالت عادی با بدن بیمار سازگاری بیشتری دارند) است . و هیچ‌کس عملا نمی‌داند در صورت تزریق این مواد، چه مشکلاتی در انتظار مادر و جنین خواهد بود.
بنابراین هیچ فردی نمی‌تواند از لحاظ علمی مجوز چنین اعمالی را صادر کند.

با فرض اینکه خانم بارداری علی‌رغم مخالفت‌های علمی، اصرار به تزریق ژل و بوتاکس داشته باشد، باید بداند همیشه وقوع عوارضی وجود دارد. که کنترل‌شان در زمان بارداری مشکل است.
چراکه این موارد گاهی نیاز به درمان با تزریق کورتون‌ها، تزریق آنتی‌بیوتیک‌ها دارد و در بعضی مواقع هم اقدامات درمانی مثل تخلیه ژل یا تزریق حلال‌های ژل لازم است و از آنجا که تاثیر این اعمال بر جنین و مادر باردار نامشخص است، مسلما باز هم پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود.

لیزر در بارداری عوارض دارد؟

در دوره بارداری پوست و موها تا حدودی تیره‌تر شده، خال‌ها و لکه‌های صورت هم پررنگ‌تر می‌شوند. رنگدانه‌سازی در پوست در زمان بارداری افزایش پیدا می‌کند .
همین مساله می‌تواند به صورت ثانویه منجر به افزایش اقداماتی مثل لیزر، IPL یا اقدامات زیبایی دیگر شود . و احتمال سوختگی پوست و ایجاد لک بیشتر شود.

ضمن اینکه لیزر به خاطر استرس و شوکی که به جنین- به خاطر درد مادر- وارد می‌شود، ممکن است ریسک سوختگی و لک شدن پوست هم افزایش می‌یابد.

یکی از اشکالات لیزر این است که وقتی مادر باردار دچار عوارض ناشی از اقدامات زیبایی می‌شود. و نیاز به درمان دارد، با گروهی دیگر از مشکلات روبرو خواهد شد.
مثلا تاتو و خالکوبی، پیرسینگ (سوراخ کردن) گوش و نقاط دیگر بدن، همینطور لایه‌برداری و پاکسازی پوست و …- که اصولا نباید در آرایشگاه انجام شود. اما انجام می‌شود.
می‌تواند باعث عفونت و التهاب پوستی شود که نیاز به درمان دارویی پیدا کند که در مورد خانم‌های باردار مشکلی به نام «عوارض دارویی» بسیار پررنگ و مهم است . و محدودیت‌هایی را برای پزشکان ایجاد می‌کند.
چراکه پزشک با توجه به عوارض داروها بر جنین، نمی‌تواند هر دارویی را برای زنان باردار تجویز کنند و به خاطر همین محدودیت‌ها روند درمان کُند و سخت می‌شود.

آیا لیزر موهای زائد در بارداری ضرر دارد؟

چرا بوتاکس در بارداری توصیه نمی شود؟

در تست هایی که روی حیوانات صورت گرفته، بوتاکس باعث شده تا جوندگان دارای نوازدانی با وزن کم، زودتر زاده شوند، به درستی رشد نکنند یا حتی زنده نمانند.
آزمایش بوتاکس روی موش ها و خرگوش ها نیز انجام شده است که فرزندان آن ها با وزن کمتر از حد معمول به دنیا آمدند.
خرگوش باردار پس از دریافت بوتاکس خطرات بیشتری را متحمل شد.
از دست دادن یا تحویل نوزادان با ناهنجاری های شدید از نمونه خطرات تزریق بوتاکس بوده است.
سپاس از همراهی شما با سایت
اینجا زنونس !


زهرا میرزائی
دانشجوی رشته ی کامپیوتر دانشگاه تهران سابقه ی فعالیت در دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا ... علاقمند به طراحی سایت و گرافیک و کار با نرم افزار های کامپیوتری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *