injazanoonas | اینجا زنونس

رژلب متناسب با رنگ پوست

رژلب متناسب با رنگ پوست

رژلب-متناسب-با-رنگ-پوست

رژ لب متناسب با رنگ پوست یکی از مهم ترین نکاتی است که در کیفیت آرایش شما تاثیر می گذارد. در این مقاله ی اینجا زنونس به نکاتی از انتخاب رژلب متناسب با رنگ پوست می پردازیم .

فبل از انتخاب رژلب مناسب باید رنگ پوست خود را بشناسید . اگر نمی توانید خودتان تشخیص دهید از یک آرایشگر یا فروشنده لوازم آرایشی کمک بگیرید.

 رژلب متناسب با رنگ پوست

پوست روشن:

برای این نوع پوست استفاده از رنگ های تناژ صورتی و یا قرمز ملایم و مرجانی مناسب تر است . اگر از رنگ های تیره استفاده کنید تناسب صورتتان بهم می ریزد و از زیبایی شما می کاهد.

پوست تیره:

انواع رنگ های قرمز و قهوه ای و تناژ شرابی برای این نوع پوست مناسب تر است.البته گاها استفاده از رژلب های صورتی با تناژ قرمز نیز برای این پوست ها جذاب می شود.

پوست زیتونی:

برای پوست های سبزه یا همان زیتونی استفاده از رنگهایی مناسب است که رنگ زیتونی را متعادل سازد و شما را برنزه نشان دهد مانند صورتی تیره و قرمز آجری .

شخصیت شناسی از روی رنگ رژلب

هر فرد متناسب با علایق و احساسات شخصی خود رنگ های مختلفی را برای رژلب مورد استفاده اش در آرایش انتخاب می کند. در واقع رنگ و نوع رژلبتان می تواند بازتابی از شخصیت و احساسات درونی  شما برای دیگران باشد. پس در کنار توجه به جنبه های زیبایی و تناسب آرایشتان بهتر است به نکات روانشناسی آن هم توجه کنید تا بر دیگران تاثیر دلخواهتان را داشته باشید.

استفاده از خط لب

استفاده از خط لب بسیار بر روی کیفیت آرایش شما تاثیر می گذارد. برای برجسته تر شدن لبها بهتر است خط لب همرنگ رژلبتان را روی تمام سطح لب بزنید. اگر از خط لب استفاده نکنید فرم لب به خوبی نمایان نخواهد شد.

رژ لب متناسب با رنگ مو

علاوه بر تناسب رنگ رژلب با رنگ پوست باید به تناسب آن با رنگ مویتان نیز توجه کنید. باید سعی کنید از رنگهایی استفاده کنید که چهره تان را متعادل سازد نه اینکه باعث ایجاد تضاد در صورت شما شود.

نکات بهداشتی

حتما رژلب خود را از جاهای معتبر خریداری کنید و قبل از خرید حتما از تستر آن استفاده کنید تا رنگ مورد نظرتان را بیابید. برای تست رژ لب را روی نوک انگشت تست کنید نه پشت دست زیرا رنگ بافتهای نوک انگشت به رنگ لب شباهت بیشتری دارد.

برای افزایش دوام رژ لب بهتر است آنرا داخل یخچال نگهداری کنید.


اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *