injazanoonas | اینجا زنونس

پیشرفت های پزشکی در درمان سرطان سینه

پیشرفت های پزشکی در درمان سرطان سینه

medical-advances-in-treating-breast-cancer

با اینجا زنونس همراه باشید با بررسی پیشرفت های پزشکی در درمان سرطان سینه از مجموعه مقالات پزشکی زنان.

در مطالب قبلی ما به ببرسی راه‌های مقابله با سرطان سینه و شناخت این عارضه در بانوان پرداختیم.

جراحی سرطان سینه

جراحی سرطان سینه در ایران همانند اروپا، پیشرفت شایانی داشته و دیگر نیازی به برداشتن تمامی غدد لنفاوی زیر بغل بیمار، هنگام عمل جراحی نیست.

مشکلات بعد از درمان سرطان سینه

قبلا یکی از مشکلات و عوارض شایع بعد از درمان سرطان سینه، اعم از جراحی یا رادیوتراپی، تورم دست و احساس سنگینی و البته درد شدید در ناحیه بازوی بیمار بود که این امر ناشی از آسیب دیدن عروق لنفاوی و عصبهای زیر بغل است.

در نتیجه بیمار مجبور به جراحی غدد لنفاوی یا پرتودرمانی ناحیه زیر بغل می‌شد که معمولا عوارضی کوتاه مدت و حتی دائمی برای فرد داشت.

اما خوشبختانه با ترویج روش‌های غربالگری و مراجعه زود هنگام بیماران، می‌توان غدد لنفاوی کمتری برداشت و در نتیجه بیمار دچار عوارض کمتری می‌شود.

امروزه  برای به حداقل رساندن آسیب زیر بغل، می‌توان با کمک شیوه های روز دنیای پزشکی مثلا روش علامت‌گذاری غده لنفاوی با ماده رادیواکتیو و اسکن آن به روش مخصوص، حین عمل استفاده کرد؛ جراحان مطرح دنیا هم از این شیوه برای کم کردن عوارض جراحی استفاده می کنند و روش استاندارد جراحی زیر بغل محسوب می‌شود. تا اینجا با پیشرفت های پزشکی در درمان سرطان سینه بیشتر آشنا شدیم.

تشریح روش نوین جراحی سینه

در این روش تنها یک تا سه غده لنفاوی با حداقل برش تخلیه می شود و عوارض مربوط به این بخش از جراحی به کمترین حد خود می رسد به همین دلیل بیماران نباید نگران عوارض بعد از جراحی باشند.

یکی دیگر از شیوه‌های مدرن جراحی سرطان پستان در ایران را بازسازی عضو آسیب دیده دانست.

افزایش سایز سینه با جراحی پروتز نیز از دیگرجراحی هایی است که بر روی سینه انجام می‌شود.

افزایش سایز سینه با جراحی پورتز را مطالعه کنید.

بازسازی پستان در افرادی که امکان حفظ پستان را ندارند به صورت اولیه و یا تاخیری انجام می شود در روش اولیه همزمان با تخلیه کامل نسج پستان از نسج خود بدن و یا از پروتزهای مخصوص بازسازی پستان برای حفظ شکل سینه استفاده می‌شود.

در روش تاخیری هم، افرادی که قبلا توسط جراحان دیگر نسج پستان کاملا برداشته شده یا بنا به هر دلیلی در مرحله اولیه آمادگی بازسازی را نداشته باشد، با گذشت چندماه از پایان مراحل درمان می‌تواند عضو آسیب‌دیده خود را بازسازی کند.

نتیجه گیری

پیشرفت های پزشکی در درمان سرطان سینه و جراحی سرطان سینه در ایران همزمان با علم روز دنیا در حال به روز رسانی و پیشرفت است بطوریکه نه تنها بیماران داخلی از این امکانات استفاده می کنند بلکه شاهد حضور بیماران خارجی برای طی کردن مراحل درمان در ایران هستیم.


اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *