injazanoonas | اینجا زنونس

رنگ موهای ارگانیک

رنگ موهای ارگانیک

Organic Hair color

با اینجا زنونس همراه باشید در مقاله رنگ موهای ارگانیک از مجموعه مطالب خود آرایی بانوان

لیست طولانی مواد تشکیل دهنده  رنگ موهای غیر طبیعی می‌تواند در ایجاد مشکلات پوست  و موی و بسیاری دیگر از مشکلات از جمله سرطان تاثیر گذار باشد. بر اساس یافته‌های موسسه ملی سرطان، بیش از ۵۰۰۰ ماده شیمیایی مختلف از جمله  پارافنیل اندیامین یا PPB در محصولات مرتبط  با رنگ مو استفاده می‌شود که بیشتر این مواد نیز سرطان زا هستند. خوشبختانه، روش‌های زیادی وجود دارد که در آن از مواد طبیعی و غیر سمی برای رنگ کردن مو استفاده می‌شود با ادامه مقاله رنگ موهای ارگانیک با ما همراه باشید.

انواع رنگ موهای ارگانیک

رنگ موهای ارگانیک به دو بخش رنگ موهای خانگی و رنگ موهای ارگانیک کارخانه ای تقسیم می‌شوند.

رنگ موهای ارگانیک خانگی

شما می‌توانید با استفاده از موادی که در خانه‌ دارید یا می‌توانید به‌ راحتی بخرید، رنگ مویتان را تغییر دهید. با این‌ حال ممکن است تغییر رنگ موی شما، سریع و آنی نباشد. در ادامه چند رنگ موی خانگی را بررسی می‌کنیم.

رنگ موی قهوه ای

 Brown Hair

پوست گردو می‌تواند هر چیزی که در تماس با آن باشد را رنگ نماید. بنابراین می‌توان از آن به عنوان یک رنگ طبیعی و دائمی استفاده کرد. کار خود را با خرد کردن گردو آغاز کنید و سپس پوست آن را در یک ظرف آب، به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید. بعد از سرد شدن این ترکیب، آن را روی موهای خود اعمال کنید و بسته به رنگ مویی که دوست دارید به دست آورید، اجازه دهید ۲۰ دقیقه روی مو باقی بماند. این ماده را زیاد روی پوست سر نمالید. شما می‌توانید خط رویش مو را با روغن نارگیل بپوشانید تا از ایجاد لکه بر روی پوست جلوگیری شود. سپس موهای خود را بشویید.

چای بابونه یکی از مواد عالی برای دستیابی به هایلایت طلایی رنگ است. چای بابونه را دم کنید. سپس موهای خود را بعد از اعمال یک شامپوی خانگی، با این چای بشویید.شما باید این چای را چندین بار روی موهای خود بریزید تا به نتیجه دلخواه دست یابید. اجازه دهید حداقل یک ساعت در این حالت باقی بماند و سپس با آب شیر بشویید. اگر به دنبال مرطوب کننده عالی بودید، روغن زیتون را فراموش نکنید. اگر چند بار در هفته از این چای استفاده کنید بعد از ۳ هفته نتیجه مورد نظر خود را به دست خواهید آورد.

رنگ موی قرمز

Red Hair

حنا یکی از مواد طبیعی عالی برای ایجاد رنگ قرمز بر روی موست. البته رنگی که به دست می‌اید به نوع مو و رنگ طبیعی آن بستگی دارد. شما می‌توانید پودر حنا را خریداری کنید. این رنگ ماندگاری خوبی دارد و شبیه رنگ‌های صنعتی است. پودر حنا را با آب ترکیب کنید و اجازه دهید چند ساعت در ظرف باقی بماند. بعد از آن، فرآیند اعمال حنا شبیه سایر موارد خواهد بود. ابتدا دستکش خود را بپوشید، رنگ را روی موی خود اعمال کنید، کلاه مخصوص رنگ را روی سر بگذارید و بعد از سی دقیقه تا یک ساعت آن را بشویید.

رنگ مو برای پوشاندن سفیدی

رنگ مو برای پوشاندن سفیدی 

سعی کنید موهای خود را با مریم گلی بشویید.اگرچه اینکار باعث پوشش ۱۰۰ درصد نمی‌شود اما ترکیب خاکستری مو را کمتر خواهد کرد. در این حالت موهای شما بین قهوه ای تیره و نقره ای خواهد بود. مریم گلی قرن‌هاست که برای تیره کردن مو به کار می رود. برای دریافت نتیجه بهتر و قوی تر می‌توان چای سیاه به این ترکیب اضافه کرد. بعد از اینکه موهای خود را با شامپوی معمولی شستشو دادید، مریم گلی را روی موهای خود بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس آن را بشویید. در طول زمان موهای شما تیره تر خواهد شد. اگر به طور منظم از این ترکیب استفاده کنید نتایج بهتری دریافت خواهید کرد.

رنگ موهای ارگانیک کارخانه‌ای

این رنگ موها در انواع رنگ‌ها و برندها موجود می باشند توجه به نام تجاری و مواد تشکیل دهنده این رنگ‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. خرید محصولات زیبایی ارگانیک، با ادعاهای بسیاری که در مورد ارگانیک و طبیعی بودن و داشتن منشا طبیعی وجود دارد، می‌تواند طاقت فرسا باشد و منجر به سردرگمی شود.

جورج که مامور ارشد تایید محصولات ارگانیک استرالیا (ACO) است می‌گوید: برای مصرف کنندگان تشخیص اینکه آیا رنگ مو به اصطلاح ارگانیکی که پیدا کرده‌اند واقعا ارگانیک است یا مواد تشکیل دهنده‌ی نارگیلی واقعا طبیعی هستند، بسیار دشوار است.

او می‌گوید: در صنعت، برچسب‌های دروغین زیادی وجود دارند که گاهی اوقات مصرف کنندگان برای فهم آنها به مدرک دکترا نیاز دارند. ترزا که مدیر شرکت ارگانیک KORA (ومادر مدل استرالیایی Miranda kerr) است، می‌گوید: بین “ارگانیک” و “ارگانیک تایید شده” تفاوت زیادی وجود دارد.

یک محصول بدون گواهی و تاییدیه شاید شامل یک یا دو ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی ارگانیک و طبیعی باشد ولی بقیه‌ی ترکیباتش ممکن است شیمیایی یا مصنوعی باشند.

تایید رسمی توسط یک هیئت قانونی تضمین میکند که آن محصول تا ۹۵ درصد دارای مواد تشکیل دهنده‌ی ارگانیک تایید شده است و بقیه‌ی مواد هم طبیعی هستند.

جورج توصیه می‌کند که روی محصولات بدنبال آرمهای اصل و واقعی مانند ACO یا Ecocert که مربوط به هیئت‌های رسمی و قانونی هستند باشید.

ترزا می‌گوید: اگر در همه جای آرم کلماتی مانند “شامل”و یا “مواد تشکیل دهنده” وجود دارد، به احتمال زیاد توسط یک مرجع درست و قانونی تایید نشده است. شاید برخی از مواد تشکیل دهنده‌اش تایید شده باشند ولی بقیه ممکن است از هر منبع دیگری بدست آمده باشند.

جورج می‌گوید: تایید توسط سازمانی که او در آنجا کار می‌کند یک فرایند سخت و بسیار دقیق است. در ACO ما بررسی می‌کنیم که حداقل ۹۵ درصد از مواد تشکیل دهنده ارگانیک تایید شده، استفاده شده باشد و تحقیق می‌کنیم که مواد به اصطلاح طبیعی، با توجه به مقررات استاندارد تولید شده باشند.

فواید استفاده از رنگ موهای ارگانیک

 1. این رنگ‌ها آسیبی به مو وارد نمی‌کنند:

یکی از مزایای مهم این رنگ‌ها این است که آسیبی به موهای شما وارد نمی‌کند. این موضوع به خاطر نبود مواد شیمیایی در رنگ‌های گیاهی است.

 1. ساختار اصلی مو را حفظ می‌کند:

رنگ موهای شیمیایی که به طور مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرد موجب شکسته شدن مو می‌شود و به تدریج از سلامت آن می‌کاهد. خوشبختانه، رنگ موهای گیاهی حاوی این اثرات نیستند. این رنگ موها بافت و ساختار اصلی مو را تغییر نمی‌دهند.

 1. مو را نرم تر می‌کنند:

با وجود مواد تشکیل دهنده طبیعی در رنگ‌ها، شما می‌توانید انتظار موهای نرم تری را داشته باشید. موادی که در این نوع رنگ‌ها وجود دارد باعث نرمی و شادابی مو می‌شود.

 1. استفاده از این رنگ‌ها در دوران بارداری بی ضرر است:

برای بیشتر زنان باردار، رنگ کردن مو یکی از نگرانی های بزرگ محسوب می‌شود زیرا مواد شمیایی موجود در آن می‌تواند به جنین آسیب وارد کند. با وجود رنگ‌های گیاهی، دیگر جای هیچ گونه نگرانی نیست. از آنجایی که این رنگ‌ها مواد شیمیایی ندارند استفاده از آن در طول دوران بارداری بی خطر است.

 1. دائمی نیستند:

برای بیشتر خانم‌ها، رنگ کردن مو یک کار سرگرم کننده است. آنها دوست دارند رنگ موی خود را به طور مکرر تغییر دهند. یک مزیت عالی در رنگ‌های گیاهی این است که دائمی نیستند و می‌توان آن را تغییر داد. با وجود این مزایا، جای تعجب نیست که بیشتر افراد به سمت استفاده از رنگ موهای گیاهی می‌روند. اگرچه ماندگاری این نوع رنگ‌ها زیاد نیست اما آسیبی به موها وارد نمی‌کند.

 


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

یک دیدگاه ارسال شده!

 • Avatar مریم گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون

 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *