injazanoonas | اینجا زنونس

آرایش مناسب برای خانم های عینکی

آرایش مناسب برای خانم های عینکی

آرایش مناسب خانم های عینکی

آرایش مناسب برای خانم های عینکی موضوعی است که در این مقاله ی اینجا زنونس می خواهیم به آن بپردازیم.

بسیاری از خانم ها ی عینکی نگرانند که عینک از زیباییشان بکاهد. اگر شماهم از این دسته از افراد هستید بهتر است بدانید که با رعایت نکاتی عینک نه تنها از زیبایی شما نمی کاهد بلکه زیباییتان را دوچندان می کند. از جمله این نکات انتخاب فریم و آرایش مناسب است.

انتخاب درست فریم عینک متناسب با فرم صورت و رنگ پوست نقش بسزایی بر زیبایی شما دارد و با آرایش مناسب هم می توانید این زیبایی را افزایش دهید.

 

نکات آرایش مناسب برای خانم های عینکی

شناخت حدود صورت

اولین قدم برای یک آرایش مناسب برای خانم های عینکی شناخت حدود صورت می باشد. با استفاده از روش کانتورینگ می توانید قسمتهایی از صورتتان را که بیشتر در معرض چشم هستند مانند زیر چشم ها و مرکز صورت به سمت پایین بینی را روشن و برجسته تر نمایید. این قسمت ها مهم ترند ولی اگر مایلید و وقت و حوصله اش را دارید می توانید کانتورینگ را به صورت کامل انجام دهید . استخوان گونه ، دو سمت بینی و بالای پیشانی را برنزه تر نمایید و سپس خطوط مرزی بین قسمت های روشن و تیره را محو کنید.

 

شکل و ضخامت ابروها

ضخامت و شکل ابروها باید متناسب با فریم عینک تعیین شود.

ابروهای قوسی و فریم پهن و بزرگ : اگر ابروهایتان قوسی شکل است و یا از فریم های پهن و بزرگ استفاده می کنید بهتر است ابروهایتان را خیلی آرایش نکنید.

ابروهای نازک و فریم کوچک : اگر ابروهایتان به صورت طبیعی نازک است ویا فریم عینکتان کوچک است بهتر است کمی ابروهایتان را پهن و رنگ کنید که بیشتر جلب توجه کنند. اگرهم ابروهایتان نازک است هم موهای بوری دارید بهتر است ابروهایتان را خیلی پر وتیره نکنید.

ابروهای رنگ روشن و فریم ظریف: اگر ابروهای روشنی دارید و یا فریم عینکتان ظریف است با استفاده از مداد و یا سایه ابرو کمی ابروهایتان را پر کنید.

ابروی متناسب با فریم عینک

 

آرایش چشم

به طور کلی استفاده از سایه چشم (روشن ویا تیره متناسب با فرم صورت) و خط چشم گربه ای برای خانم های عینکی پیشنهاد می شود. سعی کنید در آرایش از رنگ های هماهنگ استفاده کنید زیرا استفاده از رنگ هایی که با هم تضاد دارند، آرایش شما را حقیرانه جلوه می کنند.

اگر فریم عینکتان کلفت است ما به شما آرایش طبیعی را برای چشم ها پیشنهاد می کنیم ولی گاها آرایش های جسورانه هم می تواند زیبا باشد.

 

آرایش لب

یکی از نکاتی که در آرایش چه با عینک ، چه بی عینک اهمیت بسیاری دارد، آرایش لب است. آرایش چشم و لب باید متناسب باهم انتخاب شوند مثلا اگر آرایش چشمتان شامل ریمل و خط چشم نازک می باشد در اصطلاح آرایش چشم شما دراماتیک است بهتر است از رژلب براق و بی رنگ و یا رنگ لب استفاده کنید.

به طورکلی :

آرایش مناسب خانم های عینکی آرایشی است که توجه را به چشمهایتان جلب کند. پلک ها را ملایم آرایش کنید . از سایه چشم زیاد بپرهیزید زیرا بخش زیادی از چشمانتان را عینک می پوشاند . از این رو بهتر است از خط چشم ضخیم و ریمل حجم دهنده استفاده کنید. حالت ابروها هم بسیار حائز اهمیت است زیرا برای کسانیکه عینک می زنند ابروها به صورت جلوه خاصی می بخشند. با استفاده از مداد ابرو می توانید به ابروهایتان حالت دهید. متناسب با غلظت آرایش رنگ رژلب را انتخاب کنید. اگر آرایشتان غلیظ است رژلب ملایم و اگر آرایشتان ملایم است رژلبی با رنگ های جیغ تر استفاده کنید.

دقت کنید که اگر عینک متناسب با فرم صورت و رنگ پوست شما باشد نیازی به آرایش غلیظ نیست و همان عینک به تنهایی می تواند  به زیبایی شما بیفزاید.

 

دو نمونه آرایش غلیظ  و ملایم برای خانم های عینکی :

 

نمونه آرایش ملایم برای خانم های عینکینمونه آرایش ساده و ملایم برای خانم های عینکی

 

نمونه آرایش غلیظ و جسورانه برای خانم های عینکینمونه آرایش غلیظ  و جسورانه برای خانم های عینکی


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

2 نظر ارسال شده. نفر بعدی شما باشید!

  • Avatar علی گفت:

    سلام ! میخواستم یک سوال بپرسم من خودم چندین سال بدین سو از عینک استفاده میکنم ولی عینک دلخواه خودم را نتوانستم پیدا کنم ،میخواهم بپرسم چی جوری یک عینک خوب را انتخاب کنم ؟
    تشکر

  • پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *