injazanoonas | اینجا زنونس

شخصیت شناسی از روی فرم صورت

شخصیت شناسی از روی فرم صورت

شخصیت شناسی از روی فرم صورت

سایت اینجا زنونس در این قسمت متنی را با موضوع شخصیت شناسی از روی فرم صورت برای شما تهیه کرده است. با ما در بخش روانشناسی همراه باشید.

امروزه شخصیت شناسی یکی از موضوعاتی است که می توان از جنبه های رفتاری و فیزیکی مختلفی مانند: رنگ چشم، نوع آرایش و خود آرایی، نحوه نشستن، نحوه صحبت کردن و … به بررسی آن پرداخت.

شخصیت شناسی از روی انواع چهره

در این مطلب ما شما را با انواع چهره و شخصیت شناسی مربوط به آن ها آشنا می کنیم.

شخصیت شناسی صورت گرد

آنها چهره‌های نسبتا چاق و لپ‌های گوشتی دارند و به چهره آبی مشهورند. افراد بیشتر چنین صورتی را شبیه ماه دانسته و یا آن را به صورت کودکانه نسبت می دهند.
افرادی که دارای چنین چهره‌ای هستند، افراد منعطف و سازگاری به شمار می‌آیند. افرادی که صورت گردی دارند معمولاً افراد مهربان و دست و دلبازی هستند اما در طرف مقابل خیلی زود مورد سوء استفاده قرار می گیرند. این افراد باید بیشتر قدر خود را بدانند.

آنها توانایی زیادی برای بدست آوردن پول و قدرت دارند و در عین حال افرادی هستند که به خوبی شرایط و دیگران را درک می‌کنند. اشخاصی با صورت گرد هنرمندند، تفکر خلاق دارند و ایده‌هایشان دیگران را مجذوب خود می‌کند. سخاوت با آنها عجین شده و برای آنان زندگی یک بازی بسیار لذت‌بخش است که دوست‌دارند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.
این افراد به مهربانی و حساسیت مشهورند. اگر شما به دنبال روابط عاشقانه طولانی و پایدار هستید، این افرادگزینه صحیحی هستند.


*بیشتر بخوانید: رژگونه زدن متناسب با فرم صورت


شخصیت شناسی صورت بیضی شکل

چهره این افراد نه گردند و نه گوشه‌دار، بلکه بیضی و معمولی‌اند. این چهره معمول‌ترین چهره بین انسان‌هاست.
چنین افرادی آرام و واقع گرایند. این افراد اگرچه در زمان‌های لازم بسیار محتاط عمل می‌کنند اما با افرادی که برایشان مهم هستند بسیار روابط خوبی دارند.

چنین اشخاصی متعادل، شیرین، و جذاب هستند. چهره‌های بیضی شکل عموما دیپلمات‌های قهاری می‌شوند. همچنین زنانی با این چهره معمولا هنرمندان قابلی هستند.
این افراد بسیار کم حرف هستند. همچنین آنها احساسات و عواطف خودرا پنهان می‌کنند و گاهی خطرناک می‌شوند اما به طور کلی آنچنان عصبی نیستند. به لحاظ قدرت فیزیکی نیز این افراد ضعیف به نظر می‌رسند و کمی غیر فعالند.
آنها افراد و جهان اطرافشان را به عنوان یک مجموعه می‌بینند بنابراین قبل از هرگونه تصمیم گیری به خوبی فکر می‌کنند چرا که نگران این هستند که تصمیم‌گیریشان اشتباه باشد. چنین افرادی از مجموعه چیزهایی که نتوانند تغییرش دهند متنفرند مثل: عقاید سخت، نظرات قاطع و تصمیم‌گیری هایی که امکان بازگشت ندارند.

شخصیت شناسی صورت کشیده

افرادی که دارای صورت کشیده و لاغر هستند، عموما فیزیک بدنی خوبی نیز دارند. این نوع چهره به چهره چوبی معروف است.
این افراد تنهایی را به همنشینی با دیگران ترجیح می‌دهند و از بودن با خودشان لذت می‌برند. آنها افرادی جاه‌طلبند و به دنبال موفقیت می‌گردند. چنین اشخاصی اهل عمل هستند، روشمند هستند و سخت‌کوشند. آنها دچار خودشیفتگی اند و در ایجاد روابط عاطفی ضعیف عمل می‌کنند.

افرادی که دارای چنین صورتی هستند عموما دارای صـبر و تحمل زیاد بوده و توانایی حل مشکلات در آنها بیشتر است. جـذابـیـت و خوش ترکیب بودن افراد با چنین صورتی نشانگر این است که آنها معمولا کارهای خـود را نـیـمـه تمام رها نکرده و عادت به انجام امور بطور تمام و کمال دارند.

شخصیت شناسی صورت لوزی شکل

منظور از چهره لوزی، گونه‌های برجسته‌ای هستند که بزرگتر از پیشانی نشان‌ داده می‌شوند. دماغ معمولی، دهان کوچک و یا عادی و نیز چانه کوچکی دارند.
افرادی با صورت لوزی شکل مقتدر، با اعتماد به نفس بالا و در عین حال جذابند. آنها عموما غیر قابل پیش‌بینی‌اند و کمال‌گرا به نظر می‌آیند. این افراد بسیار حساسند و حساسیتشان را با بداخلاقی نشان می‌دهند. لوزی‌ها ویژگی‌هایی مشابه فلز و یا آتش دارند. افراد دارای این فرم از صورت به در اختیار گرفتن اوضاع و کنترل کردن علاقه زیادی دارند.

شخصیت شناسی صورت مربعی

چهره مربعی را چهره فولادی می‌دانند. چنین افرادی ظاهر قرینه‌ای دارند بدین معنا که همه جهت‌های صورت آنان تقریبا برابر با جهت رو به روست و به همین جهت به آنان چهره مربعی می‌گویند. در نگاه اول چهره آنها سخت و عبوس به نظر می‌رسد.

این افراد به نظر باهوش می‌آیند و ذهن تحلیلی و تعیین‌کننده ای دارند. صورت‌های فولادی نشانه رقابت‌پذیری، قاطعیت، مادی‌گرایی، قدرت و روحیه جنگجویانه است. افراد با چهره مربعی افرادی متعادل هستند و به شدت به دنبال موفقیت حرفه‌ای می‌باشند. آنها افراد سازمان یافته‌ای هستند و از  قدرت تصمیم‌گیریشان برای محافظت از خانواده بهره می‌گیرند. همچنین قدرت تصمیم‌گیری بالای آنان باعث می‌شود تا آنها بتوانند رهبران و مدیران خوبی نیز باشند. آن ها با دیگران به خوبی رقابت می کنند اما به هیچ وجه افراطی و توهمی فکر نمی کنند و اهدافشان را در دسترس انتخاب می کنند. این افراد حسادت و کمی خودکامگی را نیز در وجودشان دارند.

شخصیت شناسی صورت مستطیلی

چهره‌های مستطیلی مانند چهره‌های مربعی هستند با این تفاوت که کمی بزرگتر و کشیده‌ترند.
افرادی با صورت‌های مستطیلی باهوش، سخت‌کوش و فعالند. چنین اشخاصی بر روی خودشان نظارت و کنترل دارند و بسیار درونگرا هستند. این افراد کمی تمایل به خشونت دارند اما شدت خشونت آنها کمتر است. آنها عموما به سمت سیاست، ورزش و تجارت می‌روند. آنها افرادی نسبتا متعادل‌اند، در برخی موارد جاه‌طلبند، و گاهی غمگین و افسرده به نظر می‌رسند.

این افراد معمولاً صورت بلند و کشیده ای دارند. کسانی که صورت مستطیلی دارند انسان ها متفکری هستند که بعضی اوقات در این کار زیاده روی کرده و وارد قلمرو وسواس و اضطراب می شوند. علاوه بر این آن ها بسیار منطقی بوده و برای همه چیز برنامه ریزی می کنند، حتی کوچک ترین مسایل. گاهی اوقات هم در تخمین هایشان بیش از حد احتیاط به خرج می دهند.

شخصیت شناسی صورت مثلثی

چهره مثلثی به چهره آتشین نیز معروف است. افرادی که دارای چهره مثلثی هستند دارای پیشانی بزرگ، گونه‌های برجسته و چانه کوچک هستند.
این افراد می‌توانند سریعا عصبانی شوند اما در مقابل، می‌توانند تا حد بسیار زیادی به لحاظ فیزیکی قوی و شجاع باشند. همچنین بسیار خلاق و نوآورند. به لطف طبیعت پیگیرشان، در زندگی بسیار موفق هستند. این افراد از اینکه دیگران را راهنمایی و رهبری کنند، لذت می برند و اساسا این کار را هم خوب انجام می دهند

چنین افرادی به دوستانشان گوش می‌دهند و مهربانی و علاقه‌شان با دیگران بر اساس اعتمادیست که به آنها دارند. چنین افرادی سرد و غیر صمیمی به نظر می‌رسند اما گاهی این قضاوت درباره آنان اشتباه است. همچنین این اشخاص در زندگی روزانه، افراد خوش‌بینی به نظر نمی‌رسند.

شخصیت شناسی صورت مثلثی معکوس

چنین افرادی پیشانی بزرگی دارند که به سمت چانه مخروطی شکل می‌شود.
چنین افرادی خود ارزیاب هستند و ذهنی سریع دارند و از حافظه قدرتمندی بهره می‌برند. آنها جاه‌طلبند و به استقلال علاقه‌مندند. این اشخاص کمی سخت‌گیر هستند و صمیمیت و تعهد برای آنان بسیار ارزشمند است.

شخصیت شناسی صورت ذوزنقه ای

این ویژگی‌های شخصیتی مربوط به کسانی است که پیشانی کوچک، فک بزرگ، دماغ بزرگ و دهان کوچک و یا معمولی را دارا هستند.این افراد بسیار حسی، قدرتمند، به لحاظ فیزیکی قوی بوده و دارای غریزه بالایی هستند. آنها افراد تحکم کننده‌ای هستند و می‌توانند شرایط را به خوبی کنترل کنند. این چهره از جمله نادر ترین چهره‌هاست.

شخصیت شناسی صورت گوشه دار

منظور از صورت‌های گوشه‌دار این است که شما دارای گونه‌های بسیار باریک هستید به صورتی که به یک مستطیل با عرض کوتاه نمایش داده می‌شوند.
این افراد مستقل و بسیار حساس بوده و قدرت انتخاب بالایی دارند. آنها کمی دمدمی مزاج هستند و قدرت تحلیلی دارند و علاقه‌مندند پیش از آن که اقدامی انجام دهند، گوش بسپارند.
در نگاه اول ممکن است آنها سرد به نظر برسند اما زمانی که اطرافیانشان را بشناسند با آنان گرم خواهند شد. آنها غرغرو و بدبین هستند و به راحتی مورد آزار قرار می‌گیرند. نگاه آنها به زندگی سخت، خطرناک و پیچیده است.
آنها ترجیح می‌دهند با خودشان باشند تا این که اطرافشان را افرادی سطحی در بر گیرند. این افراد صداقت و خلوص بالایی دارند و در همه نقاط زندگی و به خصوص در روابط عاطفی به دنبال رابطه خاص، عمیق، شدید، قوی و پایدار هستند.

شخصیت شناسی صورت قلبی

منظور از چهره قلبی، یک پیشانی بزرگ است که بیشترین ارتفاع آن در بین شقیقه و جلوی موهای سر است. افراد دارای این چهره گونه‌های برجسته و لب‌های معمولی و یا کوچکی دارند. چهره‌ آنها به گونه‌ایست که در آن از پیشانی تا چانه به صورت مخروطی پایین می‌آید و چانه ای کوچک دارند.
افرادی با این چهره ویژگی‌های شخصیتی دارند که از جمله آن می‌توان به تیزهوشی بالا اشاره کرد. این افراد جاه‌طلب در عین واقع‌گرا، دمدمی مزاج و در عین حال خجالتی هستند. شاید این افراد دوست داشته باشند همه چیز را کنترل کنند اما با توجه به حس ششم قوی که دارند بهتر است به آن ها فرصت فرماندهی داده شود.

آن ها منبعی تمام نشدنی از  انرژی هستند و اگر هدفی را دنبال کنند به راحتی از آن دست نمی‌کشند. آنها بینش درونی و ادراک بسیار قدرتمندی دارند و به خوبی می‌دانند که چه موقع دست به کار شوند و درضمن از خلاقیت بالایی برخوردارند.

شخصیت شناسی صورت تخم مرغی

افرادی که این شکل صورت را دارند معمولاً افرادی اجتماعی و شادی بوده و در کل می توان آن ها را برونگرا نامید. آن ها با انرژیک بودن خود باعث می شوند دیگران احساس راحتی و آرامش خاصی را در حضور آن ها داشه باشند. اما این افراد در مورد طرز تفکر دیگران در مورد خود بسیار حساس و نگران هستند و به این موضوع اهمیت زیادی می دهند.


شکیلا فتاحی
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تهران هستم و علاوه بر رشته ی خودم به کار در حوزه ی تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ بسیار علاقه مندم. اوقات فراغت خودم رو با فیلم دیدن، مطالعه، نواختن ساز پیانو و همچنین وقت گذروندن با دوستانم پر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *