injazanoonas | اینجا زنونس

خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی

خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی

خطرات بارداری پس از 35 سالگی

بسیاری از خانم ها دوست دارند پس از اینکه به تثبیت تحصیلی و شغلی رسیدند ازدواج کنند و پس از ازدواج نیز بعد از رسیدن به یک وضعیت مالی مناسب صاحب فرزند شوند. به همین سبب بسیاری از بانوان در سنین بالا نخستین بارداری خود را تجربه می کنند. در این مقاله ی اینجا زنونس می خواهیم خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی را بررسی کنیم.

پس از ۳۵ سالگی ، فرد تقریبا وارد دوره میانسالی شده است . اکثر مادران میانسال نگران تاثیرات بارداری بر خودشان و تاثیرات سنشان در بارداری هستند.

 

خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی

پس از ۳۵ سالگی احتمال خطرات زیر در دوران بارداری افزایش می یابد از جمله:

فشارخون بالا

ابتلای فرزند به سندرم داون

پارگی جفت

تولد نوزادی مبتلا به سندرم داون

فشار خون بالا

احساس فشار یا درد در لگن

پره اکلامپسی

احتمال انجام زایمان با روش سزارین

چند قلوزایی

خونریزی

و….

از شایع ترین خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی ، فشارخون بالا می باشد.  احتمال بروز خطراتی مانند زایمان زودرس، احساس درد و فشار در قسمت لگن و پره اکلامپسی نیز افزایش می یابد. احتمال ابتلا به دیابت هم بالا می رود و بروز عوارض دیابت درزنان بالای ۳۵ سال، دو برابر سایر افراد است. در کل فشارخون بالا و دیابت از مهم ترین خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی هستند که با پیشرفت علم پزشکی می توان آنها را درمان و از بروز آنها پیشگیری کرد.

 

مشکلات عمومی بارداری پس از ۳۵ سالگی

به طور کلی مشخص است که بارداری در سن ۲۰ سالگی بسیار راحت تر از بالای ۳۵ سالگی خواهد بود زیرا با بالا رفتن سن بیماری هایی که ناشی از بالا رفتن سن هستند، ظهور خواهند کرد . جدا از وضعیت جسمانی ، در سن بالا شما به درجه شغلی خود رسیده اید و مشغله هایتان بیشتر خواهد بود و مجبور خواهید شد اوقات فراغتتان را به جای استراحت، ورزش، تغذیه مناسب و… صرف فرزندان خود کنید.

 

خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی برای نوزادان

تحقیقات نشان می دهد که خانم های باردار با سنین بالا در هنگام زایمان به ماده ای به نام pitocin  که ماده ای تحریک کننده برای انقباض رحم است، نیاز پیدا می کنند و به همین سبب مجبور هستند که فرزند خود را به صورت سزارین به دنیا بیاورند.

اغلب نوزادانی که مادران بالای ۳۵ سال دارند، دچار کم وزنی هستند و یا حتی گاها به صورت نارس به دنیا می آیند. خطرمرگ مادریا  تولد نوزاد مرده در مادران بالای ۳۵ سال نیز افزایش پیدا می کند.

به خانم هایی که قصد دارند پس از ۳۵ سالگی باردار شوند توصیه می شود  که پیش از بارداری و در حین بارداری مراقبت های لازم را انجام دهند تا بارداری سالمی را داشته باشند.

 

درمان و پیشگیری از خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی

پزشکان متخصص در این رابطه تاریخچه خانوادگی زوجها را بررسی کرده ومراحل درمانی را درنظر می گیرند و با کمک آن تاثیراتی که در طول بارداری برای مادر یا نوزاد ممکن است به وجود بیاید و شانس باروری را تشخیص دهند.

به طور کلی افزایش خطر در خانم های میانسال به دلیل مشکلات اساسی طبی شایع تر است، اما با تشخیص مناسب و درمان می توان خطرات احتمالی را کاهش داد. به همین سبب خانم ها قبل از بارداری باید معاینه کامل شوند و تحت نظر قرار بگیرند. خانم های بارداربا مراجعه به پزشک متخصص می توانند بسیاری از خطرات بارداری پس از ۳۵ سالگی را بشناسند و از آنها پیشگیری و یا درهنگام بروز آنها را درمان کنند.

 


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *