injazanoonas | اینجا زنونس

تست بارداری با خمیر دندان

تست بارداری با خمیر دندان

تست بارداری

تست بارداری با خمیر دندان در خانه روش سختی نیست. فقط نتایج این تست و تست های دیگر خانگی برای این که شما باردار هستید یا خیر کافی نیستند. پس به این تست ها اکتفا نکرده و حتما آزمایش خون بدهید.

و اما با ما همراه باشید با این مطلب از اینجا زنونس!

 

بهتر است از خمیر دندان های سفیداستفاده کنید. خمیر دندان های رنگی، دارای موادمضاعف دیگری هستند که می توانند باعث ایجاد اختلال در نتیجه تست شوند .

آیا تست بارداری با خمیر دندان دقیق است؟

صحت این تست تابحال توسط محققان مورد بررسی قرار نگرفته است. بنابراین نمی توان گفت که یک دلیل علمی پشت انجام این نوع آزمایش است.اما امتحان آن نیز ضرر ندارد. بلکه عدم کارکرد آن نیز اثبات نشده است.و در بیشتر موارد نتیجه تست با نتیجه آزمایش خون همخوانی دارد. شما نیز می توانید این تست خانگی را امتحان کنید.

با اینجا زنونس همراه باشید.

روش انجام تست بارداری با خمیردندان

باید بدانید که در این روش به ادرار خود نیاز دارید. تمامی وسایل استفاده شده در این ازمایش باید بسیار تمیز باشند. چراکه هر گونه آلودگی باکتریایی می تواند واکنش بین خمیر دندان و ادرار را به هم بزند. این لوازم و ابزار مورد نیاز برای تست خانگی خود را آماده کنید:

  • یک لیوان تمیز برای انجام تست
  • یک لیوان تمیز برای نگهداری ادرار
  • یک سرنگ یکبار مصرف
  • یک خمیر دندان سفید (بدون افزودنی های رنگی)
  • یک چوب نازک تمیز یا وسیله ای مشابه
  • ادرار (ادرار صبح “بعد از بیدار شدن” بهترین نمونه برای انجام تست است)

قدم اول:

ابتدا به اندازه یک قاشق چای خوری خمیر دندان درون لیوان تمیز بریزید. این میزان خمیردندان برای انجام آزمایش کافی است.

قدم دوم:

سرنگ را درون ظرف حاوی ادرار فرو برده. و آن را حدود ۴ تا ۵ میلی لیتر پر کنید. سپس قطرات ادرار را بر روی خمیردندان ظرف آزمایش بریزید.

قدم سوم:

سپس با استفاده از یک چوب تمیز، خمیردندان و ادرار را مخلوط کنید. بعد از ترکیب کامل آنها،‌ کمی صبر کنید تا واکنش بین ادرار و خمیردندان اتفاق بیافتد.

قدم چهارم:

ظاهر ترکیب را برای مشاهده تغییر در رنگ به دقت بررسی کنید. اگر رنگ ترکیب کمی به آبی متمایل شده، و حباب های زیادی بر سطح ترکیب مشاهده شود، نتیجه بارداری مثبت است. اگر هیچ واکنشی بین دو ماده رخ ندهد.احتمال بارداری شما بسیار کم است.

مبنای تست بارداری با خمیر دندان چیست؟

مبنای اصلی این تست به خاطر وجود هورمون مرتبط با حاملگی، هاش سی جی (hCG) طراحی شده است. وقتی به دکتر زنان و زایمان مراجعه می کنید. این هورمون یکی از اصلی ترین گزینه های مد نظر متخصص است.

هاش سی جی از آمینواسید ساخته شده است. از طرف دیگر، خمیردندان دارای کلسیم کربنات است . که در خمیردندان نوعی حالت شن مانند دارد. وقتی کلسیم کربنات با اسید ترکیب شود. کربن دی اکسید و آب تولید می شود. به زبان ساده تر سطح ترکیب کف می کند. در آزمایش بارداری با استفاده از خمیر دندان هدف این است که بر روی سطح مخلوط کف ایجاد شود.

سپاس از همراهی شما!


زهرا میرزائی
دانشجوی رشته ی کامپیوتر دانشگاه تهران سابقه ی فعالیت در دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا ... علاقمند به طراحی سایت و گرافیک و کار با نرم افزار های کامپیوتری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *