injazanoonas | اینجا زنونس

کاهش چین و چروک صورت با رازیانه

کاهش چین و چروک صورت با رازیانه

راه‌های مختلفی برای کاهش چین و چروک صورت وجود دارد با این مقاله اینجازنونس همراه باشید با بررسی روش‌های کاهش چین و چروک صورت با رازیانه از مجموعه مقالات خود آرایی و پزشکی زنان.

رازیانه و سلامت پوست

رازیانه برای سلامت پوست و رفع چین و چروک  صورت بسیار مفید است و موجب شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفته شده و کاهش این چین و چروک ها می‌شود. رازیانه حساسیت های چشم را از بین می برد و دارای اثرات مهمی بر سلامت پوست است.
رازیانه  پاک کننده و ضد عفونی کننده است، و باعث حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کننده آن است، همچنین خاصیت آرامش بخشی، رفع چین و چروک از پوست های پیر، و باعث ایجاد  شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفته می‌شود.

 رازیانه

رازیانه یا بادیانه و یا بادیان گیاهی است گلدار از راسته آپیالس (Apiales)، از تیره چتریان (Apiaceae) از سرده رازیانه ها (Foeniculum). این گیاه سرشار از هورمونهای زنانه است و طبیعتی گرم دارد.

رازیانه بومی جنوب غربی آسیا و جنوب اروپا بویژه بخش مدیترانه ای است.

تمام بخش های مختلف این گیاه یعنی دانه، برگ و ریشه آن خوراکی است.این گیاه دارویی، سموم بدن را پاک می کند، بیماری التهاب دهان را از بین می برد.

fennel

ویژگی‌های دیگر رازیانه

مصرف رازیانه برای درمان سرماخوردگی و نیز سرفه به خاطر خاصیت خلط آور بودنش مفید است.

رازیانه موجب تقویت چشم می شود.

مصرف رازیانه باعث افزایش شیرمادر می شود.

آنتی اکسیدان های موجود در تخم رازیانه به کاهش خطر ابتلا به سرطان ناشی از آسیب های رادیکال های آزاد کمک می کند. باید بدانید رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که به سلول ها و DNA آسیب می رسانند. تخم رازیانه همچنین برای پیشگیری از ابتلا به سرطان کولون موثر است. به خاطر اینکه سرشار از فیبرهای گیاهی بوده و به حذف توکسین ها و مواد زاید از طریق روده ها کمک می کند.

از دیگر خواص رازیانه می توان به ضد درد، ضد اسپاسم، ضد باکتری، ضد ویروس، ضد سم، ضد نفخ، هضم کننده، مقوی قلب، ادرار آور، خلط آور و تسکین گرفتگی عضلات اشاره کرد.

 


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *