injazanoonas | اینجا زنونس

رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

رژگونه زدن متناسب با فرم صورت در زیبایی شما بسیار تاثیرگذار است. با استفاده از رژگونه مناسب می توانید صورت خود را پرتر و یا لاغر تر نشان دهید و فرم صورت خود را استاندارد کنید. به جای عمل های جراحی کاشت گونه و تزریق ژل می توانید با شیوه صحیح آرایش و استفاده از چند رنگ به گونه های خود شکل دهید و آنها را برجسته تر کنید.

در این مقاله اینجازنونس می خواهیم شیوه ی درست رژگونه زدن متناسب با فرم صورت را به شما آموزش دهیم. در دیگر مقالات ما می توانید نحوه صحیح ریمل زدن و نکات آرایشی چشم ها، رژلب متناسب با رنگ پوست و نکات آرایش لب ، گریم بینی و … را مطالعه کنید.

 

شیوه ی درست رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

برای این کار ابتدا باید فرم صورت خود را بشناسید تا به بهترین صورت به گونه ها را بیارایید تا سبب افزایش زیبایی شما شوند.

 

صورت کشیده

اگر صورت شما کشیده است ، باید به نوعی آرایش کنید که صورت شما کوتاه تر و پهن تر نشان داده شود بنابراین از سمت لاله گوش به طرف استخوان گونه قلم موی رژگونه را به صورت افقی بکشید. برای اینکه صورت شما کوتاه تر بنظر بیاید در ناحیه چانه از رنگ مات تر و تیره تر استفاده کنید. دقت کنید که این رنگهماهنگ با رژگونه تان باشد و تنها کمی تیره تر باشد تا هماهنگی صورتتان را از بین نبرد.

به طورکلی قسمت های فک و چانه و شقیقه ها را تیره تر و قسمت های بالای استخوان گونه را روشن تر نمایید و رژگونه را به صورت افقی روی استخوان گونه بکشید.

 

صورت بیضی

استاندارد ترین نوع صورت ، صورت های بیضی شکل هستند. اگر دارای اینگونه فرم صورت هستید، با زدن رژگونه با رنگ غلیظ تر به گونه ها ، گونه هایتان را پهن تر نشان دهید. برای این کار لب هایتان را ببندید و لبخند بزنید، تا جای صحیح رژگونه را بیابید. دقت کنید که فرم صورت شما استاندارد است و لازم نیست که گونه هایتان را زیادی برجسته یا تیره نمایید.

به طورکلی قسمت های اطراف پیشانی ، زیر گونه ها و چانه را تیره تر و قسمت های وسط پیشانی و بالای گونه ها را روشن تر نمایید و رژگونه را روی استخوان گونه و خط لبخند بکشید.

 

صورت گرد

اگر دارای اینگونه صورت ها هستیدف سعی کنید به نحوی آرایش کنید که صورتتان کشیده تر به نظر بیاید. با پوشش دهی قسمت زیر استخوان گونه تا شقیقه ها صورتتان را باریک تر جلوه دهید برای همین رژگونه را از روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش و از روی استخوان پایینی گونه به سمت لب ها بکشید . استفاده از رنگ های تیره مناسب تر است.

به طور کلی قسمت های اطراف فک و گردن  شقیقه ها را تیره تر و قسمت های روی بینی، وسط گونه ها و پیشانی را روشن تر نمایید و رژگونه را زیر استخوان گونه بزنید.

 

صورت لوزی

صورت لوزی شکل گونه های پهن تری دارند و حالتی بینابین صورت های مثلثی شکل و بیضی شکل دارند. برای اینگونه صورت ها بهتر است رژگونه را به شکل مثلثی بزنید و قسمت های بیرونی استخوان های گونه ی خود را تیره تر کنید ولی رژگونه را خیلی به سمت چشم ها نبرید. به طور کلی قسمت های اطراف پیشانی گوشه داخلی گونه و شقیقه ها را تیره تر و قسمت های وسط پیشانی ، روی بینی و چانه را روشن تر کنید و سپس رژگونه را روی استخوان گونه بزنید.

بهتر است از دو رنگ برای رژگونه استفاده کنید : تیره برای فرم دهی به صورت ، روشن برای ایجاد سایه ها.

 

صورت مربعی

اینگونه صورت ها زاویه دار هستند و اگر جزو این دسته از افراد هستید صورتتان را گونه ای آرایش کنید که گردتر به نظر برسد و زاویه ها از بین بروند. برای این کار می توانید روی استخوان گونه مثلثی بکشید و آن را با برس رژگونه به سمت پایین پخش کنید.

به طور کلی قسمت های اطراف شقیقه ها و فک را تیره تر و قسمت های روی بینی، گونه ها و چانه را روشن تر نمایید و رژگونه را در دو طرف استخوان های گونه بزنید.

 

انواع فرم صورتانواع فرم صورت ( با مثالی از افراد مشهور )

تشخیص فرم صورت

برای این کار شما نیاز دارید تا اندازه های صورتتان را بدانید :

عرض گونه ها : بیشترین فاصله بین گونه ها

عرض پیشانی : عرض پهن ترین قسمت پیشانی

خط فک : پهن ترین قسمت چانه

طول صورت : از بالای پیشانی تا پایین چانه

شکل زیرمی تواند در تشخیص فرم صورت شما را یاری کند:

رژگونه-زدن

نکات قابل توجه

پس از زدن کرم هایتان برای یکدست سازی پوست، از دو رنگ رژگونه نزدیک به هم استفاده کنید تا آرایشتان طبیعی جلوه کند.

ابتدا رنگ روشن تر را با برس نرم و گرد از کنار بینی تا کنار گوش بزنید و سپس با رنگ تیره تر با برس از کنار بینی تا روی گونه ها به حالت گونه بزنید و با حرکت رفت و برگشتی به آن شکل دهید.

 


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *