injazanoonas | اینجا زنونس

علائم بارداری در روز های اول

علائم بارداری در روز های اول

علائم بارداری در روزهای اول

اگر پیگیرتاریخ قاعدگی خود نیستید با اطلاع از چگونگی علائم بارداری در روز های اول می توانید زودتر متوجه بارداری خود شوید واز تست های خانگی برای حصول اطمینان استفاده کنید.

در این مقاله ی اینجا زنونس می خواهیم چند مورد از مهم ترین علائم بارداری در روز های اول را به شما عزیزان آموزش دهیم.  علائم بارداری در روز های اول عبارتند از :

۱- تغییر حالات روحی:

تغییرات هورمونی که سطوح انتقال دهنده‌های عصبی را تحت تاثیر قرار می‌دهند سبب ایجاد تغییر حالات روحی درطول دوران بارداری می شوند . بعضی از خانم های باردار دچار احساسات بسیار شدید خوب و بد می شوند و برخی دیگر احساس افسردگی و اضطراب می کنند. برخی حتی دچار نا امیدی شدید می شوند طوری که دیگر قادر به انجام مسئولیت های روزمره خود نیستند که در این صورت باید به پزشک خود مراجعه کنند.

۲- نفخ شکمی:

تغییرات هورمونی درابتدای دوران بارداری ممکن است سبب احساس نفخ شکم شود تقریبا شبیه احساسی است که بعضی از خانم ها قبل از عادت ماهانه ی خود دارند. به همین سبب در همان ابتدای بارداری ممکن است لباس هایتان برایتان کمی تنگ شود.

۳- بیزاری از غذا:

اگر به تازگی باردار شده باشید، ممکن است با بوی غذاهای مختلف حالت تهوع به شما دست دهد و احساس بدی پیدا کنید. این حالت ناشی از عوارض افزایش هورمون استروژن در بدن است و قطعیت ندارد.

۴- سینه های حساس و متورم :

افزایش میزان هورمون ها سبب حساسیت و دردناک شدن سینه ها می شود که یکی از علائم اولیه بارداری محسوب می شود. این درد مشابه درد و تورم سینه ها قبل از پریود است. این درد  به میزان قابل توجهی پس از ۳ ماه اول بارداری کاهش می یابد زیرا بدن شما با تغییرات هورمونی تطبیق پیدا می کند.

۵- تهوع :

معمولا حدود نیمی از زنان در ۳ ماه ابتدایی بارداری حالت تهوع را تجربه می کنند بعضی ها پس از این ۳ ماه مشکلشان حل می شود ولی در برخی دیگر نیز ممکن است یک ماه دیگر هم طول بکشد. برای برخی این بی حالی ممکن است تا یک ماه پس از حاملگی هم اتفاق نیفتد .

۶- خستگی مفرط:

علت قطعی این مشکل هنوز کاملا مشخص نیست ولی ممکن است افزایش سریع هورمون پروژسترون علت آن باشد.

در ۳ ماه بعدی بارداری انرژی شما بیشتر خواهد شد ولی در اواخر بارداری نیز ممکن است به علت سنگینی خواب شبانه خوبی نداشته باشید.

۷- تکرر ادرار :

تغییرات هورمونی سبب افزایش جریان خون از کلیه ها می شود و به سبب همین امر مثانه شما سریع تر پر می شود . این نشانه معمولا در هفته  ششم بارداری آغاز می شود. با افزایش ماه های بارداری این مشکل بیشتر شدت می گیرد زیرا در طی دوران بارداری حجم خون به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد که منجر به مایع اضافی در مثانه می شود و با بزرگ شدن بچه به مثانه فشار بیشتری می آید.

۸-لکه بینی و گرفتگی عضلات رحم:

در حدود ۶ تا ۱۲ روز بعد از انجام لقاح ممکن است لکه بینی یا خونریزی خفیف (گاها همراه با گرفتگی عضلات رحم) اتفاق بیفتد که به دلیل چسبیدن تخمک بارورشده به دیواره رحم می باشد. برای آشنایی بیشتر درمورد لکه بینی و را های درمان آن روی عکس زیر کلیک کنید.

زمان شروع اولین علائم بارداری

علائم بارداری در زنان مختلف در زمان های مختلف ممکن است نمایان شود مثلا برخی خانم ها در ۳ ماهه اول بارداری نشانه هایی دارند ولی برای برخی دیگر در کل دوران بارداری این علائم اتفاق می افتد و به طور کلی علائم اولیه بارداری مشابه علائم قاعدگی می باشد برای همین اگر پیگیر تاریخ عادت ماهانه خود نباشید ممکن است تشخیص این علائم برای شما کمی سخت شود.


اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *