injazanoonas | اینجا زنونس

عینک متناسب با فرم صورت و رنگ پوست

عینک متناسب با فرم صورت و رنگ پوست

عینک مناسب با فرم صورت و رنگ پوست

برای بسیاری از خانم ها این نگرانی وجود دارد که مبادا عینک از زیبایی شان بکاهد ولی با انتخاب عینک مناسب با فرم صورت و رنگ پوست و هم چنین انتخاب یک آرایش مناسب برای خانم های عینکی می توانید با عینک زیبایی خود را دو چندان کنید. مساله ای که وجود دارد این است که چگونه از بین این همه فریم های متنوع موجود در بازار عینکی را انتخاب کنید که با فرم صورت و رنگ پوست شما هماهنگی دارد. ما در این مقاله اینجا زنونس می خواهیم نکاتی را به شما آموزش دهیم که بتوانید عینک مناسب با فرم صورت و رنگ پوست خود را شناسایی کنید.

اولین و مهم ترین گام برای انتخاب یک عینک مناسب با فرم صورت و رنگ پوست این است که ابتدا فرم صورت خود را بدانید.

 

 

فرم صورت و عینک مناسب

انواع فرم های صورت و عینک های متناسب آن فرم

صورت گرد

صورتهایی گرد هستند که تقریبا طول و عرض برابری دارند و زوایای تیز در صورت خود ندارند.

اگر جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است فریم هایی را استفاده کنید که صورتتان را کمی باریک تر و بلندتر نشان دهد.در واقع استفاده از فریم های زاویه دار و ظریف مانند فریم های مستطیلی را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

صورت بیضی

صورتهایی بیضی هستند که تقریبا نسبت های طبیعی دارند.

اگر جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است فریم هایی را استفاده کنید که  عرضشان برابر با عرض صورتتان باشد که تناسب صورتتان را بهم نریزد.

 

صورت مثلثی – قاعده به سمت بالا (قلبی)

صورتهایی اینگونه هستند که قسمت فوقانی پهن تر از قسمت تحتانی باشد. بیشتر مردان دارای اینگونه صورت ها هستند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است از فریم هایی استفاده کنید که بخش تحتانی فریم پهن تر باشد تا صورت شما را متناسب تر نشان دهد. هم چنین عینک های بدون فریم و یا با فریم های رنگ روشن می تواند برای شما مناسب باشد.

 

صورت مثلثی- قاعده به سمت پایین

صورتهایی اینگونه هستند که قسمت تحتانی پهن تر از قسمت فوقانی باشد. بیتر زنان دارای اینگونه صورت ها هستند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است از فریم هایی استفاده کنید که بخش فوقانی فریم پهن تر باشد تا صورت شما را متناسب تر نشان دهد. هم چنین عینک هایی با فریم گربه ای کشیده و رنگ تیره می تواند برای شما مناسب باشد چون توجه را به سمت بخش فوقانی صورتتان متمرکز می کند.

 

صورت مستطیلی

صورتهایی اینگونه هستند که طول صورت از عرض بین برجستگی های گونه ها بیشتر است. معمولا کسانی که صورت های مستطیلی دارند ،بینی های کشیده تری دارند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است از فریم هایی استفاده کنید که شقیقه هایتان را بپوشاند و صورت شما را پهن تر و متناسب تر نشان دهد. دقت کنید اگر پل بینی عینک پایین تر باشد ، بینی تان را کوتاه تر جلوه می دهد.

 

صورت لوزی

صورتهایی اینگونه هستند که دارای خط میان گونه ای پهن تر از پیشانی و چانه هستند. کمیاب ترین فرم صورت لوزی شکل است.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است از فریم هایی استفاده کنید که چشمانتان بیشتر جلوه کند و پهنی گونه ها پوشانده شود مثلا فریم هایی که بخشی از آن در مقابل ابروهایتان قرار گیرد و پررنگ و ضخیم باشند. فریم های چشم گربه ای نیز مناسب اند.

 

عینک متناسب با رنگ پوست

عینک متناسب با رنگ پوست

رنگ پوست روشن با تم سرد

برای این نوع پوست ها فریم های صورتی و آبی و رنگ های روشن و همچنین فریم های دارای سایه رنگ های غروبی و سرخ به صورت شما جلوه می دهند. بهتر است از رنگ های کهربایی، زرد و سبز اجتناب کنید.

 

رنگ پوست روشن با تم گرم

برای این نوع پوست ها فریم هایی با رنگ های با سایه های بیشتر مانند قهوه ای مایل به زرد ،آلویی  ورنگ های گرم خنثی مناسب است.

 

رنگ پوست تیره با تم سرد

برای این نوع پوست ها فریم هایی با رنگ های سیاه ،بنفش ، آلویی و سبز جنگلی دارای تناژآبی مناسب است.

 

رنگ پوست تیره با تم گرم

برای این نوع پوست ها فریم هایی با رنگ شوکرانی و سایه راه راه را پیشنهاد می کنیم. فریم های فلزی گرانیتی رنگ نیز مناسب هستند.

 

رنگ پوست معمولی با تم سرد

برای این نوع پوست ها فریم هایی با رنگ های سبز-آبی ، قرمزهای با تناژ آبی مانند گیلاس را پیشنهاد می کنیم.

 

رنگ پوست معمولی با تم گرم

برای این نوع پوست ها فریم هایی با رنگ های گرم و سایه کهربایی مناسب است.

 


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *