injazanoonas | اینجا زنونس

سه مدل سایه ی چشم متداول برای انواع چشم

سه مدل سایه ی چشم متداول برای انواع چشم

با نزدیک شدن به ایام عید و دید و بازدید های فامیلی، تمام بانوان به دنبال زیباتر دیده شدن هستند. با ما در اینجا زنونس همراه باشید تا سه مدل سایه ی چشم متداول برای انواع چشم را به شما معرفی کنیم تا با آرایش حرفه ای و متفاوت خود در مهمانی ها بدرخشید.

سایه ی چشم Cut Crease

سایه ی چشم Cut Crease اولین سایه از سه مدل سایه ی چشم متداول برای انواع چشم می باشد. Cut Crease به سایه هایی گفته می شود که خط پلک در آن ها کاملا مشخص است و بالا و پایین این قسمت سایه هایی با رنگ های متفاوت استفاده می شوند. به عبارتی خط پلک در این سایه ها به عنوان مرزی بین دو قسمت بالا و پایین است. این سایه برای چشم های نرمال، یعنی چشم هایی که پلک متحرک در آن ها مشخص است بسیار مناسب است. پلک متحرک بخشی از پلک است که زیر خط پلک قرار دارد.

سایه ی cut crease

برای رسیدن به یک سایه ی cut crease تمام عیار، بهتر است بخش بالایی رنگ های مات و بخش پایینی رنگ های براق یا shine  استفاده شود. می توانید برای زیبا تر شدن سایه در بخش بالا به صورتی سایه بزنید که از بالا به پایین تا خط crease، رنگ ها از کم رنگ به پر رنگ تغییر کنند تا حالتی اسموکی و محو پیدا کند. برای بهتر محو شدن سایه در بخش بالا از یک براش blender خوب استفاده کنید. سایه های شاین را نیز بهتر است با انگشت بزنید تا مقدار مناسبی از آن ها روی پلک بنشیند. پس از سایه با یک خط چشم عالی آرایش چشم خود را به پایان برسانید.

سایه ی Smokey Crease

سایه ی crease دومین سایه از سه مدل سایه ی چشم متداول برای انواع چشم است. در این سایه از خط پلک به عنوان راهنما استفاده می شود و به چشم ظاهری خاص می دهد. در سایه ی crease باید دقت شود که خط مشخص نباشد و رنگ ها به خوبی با هم ترکیب شده باشند.

سایه ی crease

سایه های اسموکی، یعنی سایه هایی که از رنگ تیره به روشن تغییر می کنند، با ترکیب با این نوع سایه بسیار زیبا می شوند. برای این سایه ابتدا بالای خط پلک و روی استخوان ابرو را با یک رنگ سایه ی نزدیک به رنگ پوست و رنگ سایه ی دلخواه سایه می زنیم. سپس یک سوم خارجی پلک زیر خط پلک را رنگ تیره میزنیم. برای یک سایه ی ساده که زیاد شلوغ نباشد می توانید تا ۳ رنگ تیره استفاده کنید. برای زدن رنگ تیره باید براش را به صورت دایره ای و رفت و برگشت حرکت دهید و یک سوم خارجی پلک را به صورت حرف v سایه بزنید. قدم بعدی زدن سایه ی رنگ روشن است. می توانید ابتدا یک رنگ روشن مات را به دو سوم داخلی پلک زیر خط پلک بزنید و سپس روی آن از رنگ های shine استفاده کنید.

سایه ی اسموکی

سایه ی Halo

اصولا سایه ی چشم ساده و زیبا باید به گونه ای باشد که یک سوم خارجی پلک تیره، یک سوم داخلی روشن و یک سوم میانی مرز محو بین تیره و روشن باشد. اما در آخرین مورد از سه مدل سایه ی چشم متداول برای انواع چشم ما سایه ای را معرفی می کنیم که در آن یک سوم داخلی و خارجی پلک تیره هستند و وسط پلک روشن. این نوع سایه که Halo نام دارد بیشتر برای پلک هایی مناسب است که حالت افتاده دارند و این تیرگی در دو طرف پلک و روی خط پلک باعث می شود افتادگی پلک کمتر دیده شود. همچنین برای چشم هایی که فاصله زیادی دارند نیز مناسب است. در مورد پلک افتاده بهتر است از خط چشم استفاده نشود و اگر خط چشم کشیده می شود به صورت محو باشد.

برای این سایه دقیقا مانند crease عمل می کنیم با این تفاوت که تمام کار هایی که در یک سوم خارجی انجام دادیم در یک سوم داخلی نیز انجام می دهیم.

سایه ی halo

در همه ی سایه های بالا بهتر است از پلک پایین به عنوان راهنما برای تمیز کردن خط سایه استفاده کنید. همچنین برای کشیدن خط چشم نیز بهتر است از پلک پایین به عنوان راهنما استفاده کنید.


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *