injazanoonas | اینجا زنونس

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوزاد

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوزاد

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوزاد

سلام به مجموعه مطالب هنری سایت اینجا زنونس خوش آمدید.موضوع مورد بحث امروز ما نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوزاد یکی از دغدغه های اساسی هر مادر خوش سلیقه است که می خواهد اتاق نوزاد به دنیا نیامده ی خود را به بهترین و زیبا ترین شکل بچیند. برای داشتن بهترین چیدمان که همه از ان لذت ببرند دانستن چند نکته ضروریست. برای دانستن این نکات با ما همراه باشید.

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوزاد👶

تهیه ی وسایل اتاق نوزاد و یا سیسمونی، یکی از کارهای لذت بخش برای پدر و مادرها و مادربزرگ هاست. در چیدمان اتاق نوزاد باید ابتدا توجه داشت که در نظر گرفتن مکانی خاص برای تعویض نوزاد و قرار دادن وسایل مورد نیاز برای این منظور در جاهایی که به راحتی امکان دسترسی به آنها باشد، می تواند کمک زیادی به مادر و نوزاد  کند.

اتاق-نوزاد1

نکاتی که باید برای دکوراسیون اتاق نوزاد بدانیم:

  • رنگ اتاق نوزاد
  • صندلی ننویی برای اتاق نوزاد
  • فضای تعویض پوشک نوزاد
  • تخت یا گهواره اتاق نوزاد
رنگ اتاق نوزاد :

اتاق نوزاد

 

اولین کار انتاب رنگ اتاق نوزاد است.برای انتخاب رنگ اتاق معمولا جنسیت بچه رامد نظر قرار می دهند.

رنگ اتاق نوزاد پسر:

رنگ اتاق نوزاد دختر:

  • صورتی
  • گلبهه ای

توچه داشته باسید که در انتخاب رنگ اتاق نوزاد برای سال های اولیه ی زندگی اش بهتر است از رنگ های آرامش بخش و ملایم استفاده کنید زیرا روی روحیه ی کودک تاثیر می گذارد و شما می توانید بدون در نظر گرفتن جنسیت رنگ مورد علاقه تان را انتخاب کنید.

نکته :می توانید از برچسب ها برای تزیین دیوار اتاق کودک نیز استفاده کنید.

اتاق نوزاد-3

صندلی ننویی برای اتاق نوزاد:

اتاق نوزاد-4

مادر از همان ابتدای روزهای زندگی نوزاد بصورت دائم در کنار او خواهد بود پس برای راحتی مادر نیز باید یک فضای مناسب ایجاد شود تا درهنگام خواب بودن یا بازی کودک که نیاز به مراقبت دارد بتواند علاوه بر نظارت استراحت نیز بکند.

می توانید یک پوف نیز در جلوی صندلی ننویی برای مادر قرار دهید.

فضای تعویض پوشک نوزاد:

اتاق نوزاد-5

این فضا می تواند روی دراور مخصوص لباس های او باشد و یا یک میز شلف مانند باشد که سایر لوازم نوزاد را روی آن قرار دهید.

تخت یا گهواره اتاق نوزاد:

اتاق نوزاد-6

رنگ گهواره ی اتاق نوزاد  تا حد زیادی بستگی به رنگ غالب فضای اتاق کودک شما دارد و از آنجایی که در قسمت انتخاب رنگ اتاق نوزاد گفته شد که رنگ اتاق باید ملایم باشد پس انتخاب گهواره ای با رنگ سفید یا شیری می تواند با هر ترکیب رنگی زیبا شود و یا از روانشناسی رنگ ها استفاده کنید.

چند نکته:

  • اگر برای رنگ اتاق نوزاد یک رنگ مانند سفید انتخاب کرده اید می توانید رنگ گهواره را پررنگ انتخاب کنید تا یک تضاد بسیار زیبا ایجاد شود.
  • گهواره هایی که تبدیل به تخت نیز می شوند به صرفه تر هستند زیرا نوزاد پس از بزرگ شدن نیز تا مدتی می تواند از آن استفاده کند.
  • برای نوزادان تخت یا گهواره ای انتخاب کنید که بتوان ارتفاع تخت را تناسب با نیاز کودک تغییر داد.

 

اینجا زنونس امیدوار است که از خواندن مطالب بالا نهایت استفاده و لذت را برده باشید.ممنون از همراهی شما 🙂

 

 

 


ساحل سعیدی
فارغ التحصیل رشته ی مهندسی کامپیوتر-فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، علاقمند به کارهای عملی ،هنری و کامپیوتری، وقت شناس و منظم، توانمند در کارهای گروهی، قدرت یادگیری بالا، دارای سابقه کاری در سئو، تولید محتوا، SMO، Digital Marketing، آشنایی با زبان های برنامه نویسی C++ ،Basic For Android ،Java ، Html ، CSS .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *