injazanoonas | اینجا زنونس

نکاتی برای داشتن اپیلاسیون بدون درد

نکاتی برای داشتن اپیلاسیون بدون درد

اپیلاسیون بدون درد

با ما همراه باشید با مقاله ی نکاتی برای داشتن اپیلاسیون بدون درد از مجموعه مقالات خود آرایی.

از معضلات بزرگ خانم ها رفع مو های زائد می باشد. راههایی که برای رفع مو های زائد وجود دارد معمولا یا دائمی و دردناک هستند یا موقتی و بدون درد.

بهترین راه برای رفع مو های زائد این است که درد روش های دائمی را کم کنیم.

در این مقاله ی اینجا زنونس می خواهیم نکاتی را برای داشتن اپیلاسیون بدون درد به شما عزیزان آموزش دهیم. در دیگر مقالات ما نیز می توانید روش های خانگی برای رفع موهای زائد را نیز مشاهده کنید.

 

نکاتی برای داشتن اپیلاسیون بدون درد

 

دوش کوتاه پیش از اپیلاسیون

بسیاری تصور می‌کنند باید بعد از از بین بردن موهای زائد حمام کنند اما اگر قبل از اپیلاسیون یک دوش کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای بگیرید، مفیدتر است چون چربی‌ای که روی پوستتان است، از بین می‌رود و موها راحت‌تر کنده می‌شود.

استفاده از لیدوکائین وکرم های بی حس کننده برای بی حس شدن بدن پیش از اپیلاسیون

حدود ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت پیش از اپیلاسیون نواحی را که می خواهید اپیلاسیون کنید ، با لیدوکائین آغشته کنید. لیدوکائین سبب بی حس تر شدن نواحی خواهد شد در نتیجه اپیلاسیون کم درد تری خواهید داشت.

کرم های بی حسی تنها سطح پوست را بی حس می کنند و شما برای داشتن یک اپیلاسیون بدون درد باید تا چند میلی متر زیر سطح پوستتان را بی حس کنید. کرم بی حسی نتیجه ای در حد مواد بی حسی که در هنگام جراحی به شما تزریق می شود را به وجود نمی آورد.

در واقع کرم بی حسی درد را کم می کند اما آنرا از بین نمی برد و از نظر من این کرم ها درد را حدود ۲۰ % کاهش می دهند.

!! دقت کنید !!

از لیدوکائین برای کاهش درد در دندانپزشکی و روابط جنسی استفاده می شود و ضرر آنچنانی ندارد ولی باز می توانید در مورد عوارض آن بیشتر مطالعه کنید و یا از پزشک بپرسید.

lidocaein

اپیلاسیون در خانه

اگر این کار را در خانه انجام می‌دهید، ۲ نکته را فراموش نکنید؛ مکانی آرام و البته کاملا تمیز برای این کار انتخاب کنید و هنگام اپیلاسیون پوست را با دست دیگر بکشید.

اپیلاسیون موها در کوتاه ترین حالت ممکن

برخی خانم‌ها تصور می‌کنند هر چه موهای هر نقطه از بدنشان بلندتر باشد، هنگام اپیلاسیون تمیزتر می‌شود و به اصطلاح از ریشه راحت‌تر درمی‌آید اما این باور اشتباه است. موهایتان را در کوتاه‌ترین حالت اپیلاسیون کنید چون این کار یک مزیت بزرگ دارد؛ کمتر دردتان می‌گیرد.

استفاده از مرطوب کننده ها پس از اپیلاسیون

مرطوب‌کننده‌ها مثل یک مرهم عمل می‌کنند. لایه شاخی پوست یا اپیدرم پوست بعد از اپیلاسیون حساس است و مرطوب‌کننده‌ها باعث کم شدن این التهاب می‌شوند.

مرطوب کننده ها پس از اپیلاسیون

شستشوی جاهای اپیلاسیون شده ی بدن با آب سرد یا ولرم

بعد از اپیلاسیون، برای شستشوی قسمت‌هایی که موهایش را کنده‌اید، از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ برای این کار مناسب نیست. پوست در این زمان حساس است و آب خیلی گرم آن را بیشتر تحریک می‌کند.

انتخاب روش مناسب خودتان برای اپیلاسیون ( در خانه یا آرایشگاه)

روش مناسب خودتان را برای رفع مو های زائد انتخاب کنید. برخی افراد تصور می‌کنند حتما با اپیلاسیون‌های خانگی می‌توانند تمیزتر و سریع‌تر این کار را انجام دهند و عده‌ای دیگر به کار آرایشگرها اعتقاد دارند. هر روشی را انتخاب می‌کنید، همان را ادامه دهید.

استفاده از تسکین دهنده ها و مواد مناسب برای پوست های حساس 

خیلی از آرایشگرها بعد از اپیلاسیون، استفاده از تسکین‌دهنده‌های پوست را به شما پیشنهاد می‌دهند که اتفاقا برای پوست مناسب است اما اگر پوست حساسی دارید، ممکن‌است به برخی از این مواد واکنش نشان دهید بنابراین حتما از قبل بپرسید این مواد مناسب پوست‌های حساس هم است یا نه.

بهداشتی بودن حوله و وسایل اپیلاسیون

سعی کنید حتما حوله و وسایل اپیلاسیون را قبل از مصرف ضدعفونی کنید تا دچار بیماری پوستی نشوید.

 

نکات اپیلاسیون بدون درد


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *