با اینجا زنونس همراه باشید در این مقاله با بررسی نکاتی راجع به رژیم لاغری بانوان می‌پردازیم

توصیه می‌شود قبل از شروع به گرفتن هر نوع رژیم لاغری خانم های عزیز این نکات را مطالعه کنند.

مراقب سلامت جسم خود باشید

توصیه می‌شود سلامت جسم و روان خود را هنگام گرفتن رژیم غذایی  در اولویت قرار دهید. خانم ها زمانی که تصمیم به شروع رژیم لاغری می گیرند بدون توجه به سیستم بدنی شان همراه با وزن زیبایی پوست و موی و همچنین سرزندگی را هم از دست می دهند.

نوع رژیم غذایی را متناسب به جنسیت انتخاب کنید

زمانی که صحبت از رژیم لاغری  به خصوص یک رژیم لاغری موثر به میان می آید باید نوع رژیم را بر اساس جنسیت جدا کرد چراکه تفاوت هایی میان متابولیسم بدن زنان و مردان وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

به اندازه کافی پروتئین مصرف کنید

به جای استفاده از گوشت قرمز گوشت سفید و بخار پز شده استفاده کنید اما آن را از برنامه غذایی خود
حذف نکنید.

protein

سبزیجات مناسب انتخاب کنید

به عنوان مثال کلم یک سبزی فوق العاده در زمان رژیم هم برای حفظ نشاط بدن و هم برای کمک به چربی سوزی است. هویج را فراموش نکنید که مانند یک لودر قوی چربی ها را از بین می‌برد.

کلسیم را از برنامه غذایی حذف نکنید

یک پایه اصلی برای حفظ سلامت پوست و مو ومهمتر از همه استخوانها مصرف به اندازه کلسیم است که در زمان رژیم از نوع کم چرب و کم کالری آن استفاده کنید.

قند خون خود را کنترل کنید

پاپین آمدن قند خون عوارض جبران ناپدیری را برای قلب و مغز انسانها به خصوص خانم ها می تواند به بار آورد اما به دلیل کالری بالای شیرینی جات از قندهای طبیعی موجود در میوه ها مانند سیب استفاده کنید.

نوشیدن آب را فراموش نکنید

نوشیدن ۸ لیوان آب در روز را فراموش نکنید و هر روز پس از برخاستن از خواب یک لیوان آب ولرم یا یک عدد میوه میل کنید.

water

نکاتی راجع به برنج

درباره طبخ برنج بهتر است، برنج به صورت کته و با مقدار خیلی کمی روغن مایع پخته شود.همچنین همراه برنج اگر پیاز خورده شود، ویتامین هاى B برنج جذب مى شود.

نکاتی راجع به چگونگی میل غذا

بشقاب غذاى خود را کوچک انتخاب کنید، غذاى خود را کشیده و در جایى دورتر از ظرف اصلى غذا آن را میل کنید.  سعى کنید قاشق را در فواصل بردن به دهان در بشقاب بگذارید و مجدداً بردارید و اگر مى توانید از چنگال استفاده کنید.

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید: