injazanoonas | اینجا زنونس

درمان انواع سردرد

درمان انواع سردرد

درمان انواع سردرد

اینجا زنونس در این مطلب درمان انواع سردرد ها  را اعم از مراجعه به پزشک و درمان های خانگی و…را برای شما توضیح داده است. با ما همراه باشید تا از این گونه درد ها رهایی یابید و با انتشاراین مطلب  به عزیزاتون که از سردرد رنج میبرند هم کمک کنید.

درمان سردرد ناشی از عفونت دندان

دندانپزشک شما می‌تواند در تشخیص این نوع سر درد کمک‌تان کند، و درمان آن شامل کشش فک، کیسه‌ی آب گرم یا سرد، کاهش استرس، و استفاده از گارد دهان می‌شود.

درمان سردرد مربوط به سینوس‌ها

افرادی که از سردردهای سینوسی رنج می برند به طور معمول می توانند درد خود را در خانه یا حتی محل کار تسکین دهند.

از جمله روش های طبیعی که برای تسکین سردرد سینوسی پیشنهاد شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخلیه مسیرهای بینی با استفاده از اسپری محلول نمک یا شستشو آنها با این محلول

استفاده از مکمل های بروملین

استفاده از بخور اُکالیپتوس

نوشیدن آب فراوان

استفاده از کمپرس های گرم

مصرف غذاهای تند برای پاکسازی انسداد در سینوس

اگر این روش های درمانی در تسکین شرایط موثر نبودند، ممکن است با نوع دیگری از سردرد مواجه باشید و اگر به تسکین سریع درد نیاز دارید استفاده از مسکن های بدون نسخه ایده بدی نیست. با این وجود، برای بررسی دقیق شرایط و در صورت مواجهه با سردردهای عودکننده بهترین گزینه مراجعه به پزشک است.

درمان سردرد میگرنی

به دلیل جامع بودن این نوع سردرد درمان های اون رو در یک مقاله جدا براتون میاریم.

درمان سردرد آلرژیک

اگر افراد می خواهند از سر دردهای روزانه خود بکاهند بهتر است با شناسایی مواد غذایی که نسبت به آن ها آلرژی دارند از مصرف آن ها پرهیز کنند.

مصرف کپسول های روغن ماهی فاقد متیل مرکوری می تواند نقش بسزایی در کاهش درد سر ایفا کند.

همچنین باید توجه داشت مصرف روغن های اشباع شده حیوانی و گیاهی را باید محدود یا حذف کرد و روغن های مایع حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده استفاده را جایگزین آن ها کرد.

این افراد می توانند برای کاهش سر درد پودر زنجبیل به مقدار ۵/۰ تا ۶/۰ گرم یا یک سوم قاشق چای خوری را در آب حل کرده و چهار بار در روز به محض بروز اولین علائم آغاز سردرد مصرف کنند.

نعناع روش طبیعی دیگری برای کاهش سر درد

نعناع گرم و خشک است و بوی معطری دارد، در درمان بیماری های التهابی نظیر آسم، برونشیت، کولیت و رینیت آلرژی بسیار موثر است؛ دم کرده نعناع را برای تقویت و رفع نفخ معده و روده مصرف می کنند؛ برگ خشک و نرم نعناع برای خوشبو کردن ماست و دوغ استفاده می شود؛ افرادی که کلسترول دارند بعد از غذا، دم کرده چای نعناع را به مدت دو هفته در ماه بنوشند؛ دم کرده نعناع غلظت خون را طبیعی می کند و همچنین برای تسکین سردرد مفید است.

طرز تهیه دم نوش نعناع برای رفع سردرد:

برگ نعناع تازه را توی قابلمه آب جوش ریخته و بخار آن را استشمام کنید؛ حتی استنشاق بوی چای نعناع نیز برای درمان سردرد موثر است.

درمان سردرد خوشه‌ای

روش های درمانی سردرد های خوشه ای گسترده است و شامل مراجعه به پزشک و درمان های خانگی با استفاده از انواع دمنوش ها و درمان های گیاهی است.ما اینجا یکسری از درمان های خانگی رو برای شما مثال میزنیم.

منیزیم و ویتامین B2

سردردهای خوشه ای معمولا به دلیل کمبود منیزیم در بدن اتفاق می افتد. در بسیاری از تحقیقات مشخص شده با تزریق منیزیم به شخصی که سردرد خوشه ای دارد درد به سرعت از بین رفته می‌رود. پس به منظور جلوگیری از بروز این نوع سردردها کافی است روزانه ۴۰۰ میلی‌گرم منیزیم دریافت کنید. کپسول را قبل از خواب میل کنید. چون تجربه نشان داده است بیشتر سردردهای خوشه ای در ابتدا یا میانه شب وسط خواب بروز می‌کند. کمبود ویتامین B بخصوص ویتامین B2 یا ریبوفلاوین از دیگر عوامل بروز التهاب و صدمه دیدن سیستم عصبی و سردردها است. این ویتامین را هم باید به اندازه منیزیم یعنی ۴۰۰ میلی‌گرم روزانه مصرف کنید.

عصاره Kudzu

این گیاه که در جنوب شرقی آسیا و نوعی از آن در آمریکا می روید حداقل در آسیا قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد و از بهترین ها در درمان گیاهی سردردهای خوشه ای است. از این گیاه برای درمان تب، اسهال، قندخون، بیماری های قلبی و حتی اسهال خونی حاد استفاده می شود. در ریشه این گیاه بیش از هفتاد نوع فیتونوتریئنت Phytonutrients و فیتوکمیکال Phytochemical ، ایزوفلاوونوئید Isoflavonoids ( نوعی استروژن گیاهی که در سویا به وفور وجود دارد) و تری ترپنوئید Teriterpenoids (افزایش دهنده قدرت ایمنی بدن) یافت می‌شود. قدرت درمانی عصاره این گیاه با چند داروی مسکن طبیعی برابری می کند. در سال ۲۰۰۹ تحقیقات نشان داد در افرادی که از ریشه یا عصاره Kudzu استفاده کرده اند تکرار و شدت سردردهای خوشه ای به میزان زیاد کاهش داشته است.

ملاتونین

این هورمون که هورمون خواب هم نام گرفته برای معمولا به عنوان یک مکمل دارویی برای سردردها و بی خوابی استفاده می شود. این مکمل دارویی را می توان بدون نسخه از داروخانه تهیه کرد.

پماد کپسایسین

کپسایسین ماده ای است که در فلفل قرمز تند وجود دارد و نوعی مسکن طبیعی قوی و درمان گیاهی سردردهای خوشه ای محسوب می‌شود. در پزشکی امروز عصاره آن را به صورت پماد برای تسکین درد تولید می‌کنند. کمی از پماد را در سوراخ‌های بینی یا روی درد بمالید. تحقیقات نشان داده است استفاده از این پماد به مدت ۶۰ روز سردردهای خوشه ای را به میزان زیادی کاهش داده است. هر چند استفاده از پماد در سوراخ های بینی باعث آبریزش بینی و عطسه شود که معمولا موقتی است.

هوای آزاد

اگر بتوانید هر از گاهی به فضای باز و سرسبز و بدون آلودگی بروید اکسیژن یکی از درمان کننده‌های خوب سردردهای خوشه ای است. وقتی به چنین فضایی می‌روید تا می توانید نفس های عمیق بکشید.

ورزش

ورزش باعث گردش بهتر خون، اکسیژن رسانی بیشتر به اعضا بدن و کاهش استرس می‌شود. در صورتی که سردردهای خوشه ای شما مکرر بروز می‌کند باید هر چه زودتر یک برنامه پیاده روی برای خودتان ترتیب دهید. کلاس یوگا بروید و نرمش های روزانه انجام دهید.

روش های تنفس عمیق

از آن جا که بیشتر سردردها به دلیل استرس بروز می کند، راه‌های آرامش دادن به اعصاب و مغز یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از بروز سردردها است. تنفس عمیق یکی از روش‌هایی است که باعث اکسیژن رسانی بیشتر به مغز و رفع سردردها می‌شود. بهتر است تکنیک های تنفسی یوگا را یاد بگیرید و هر روز یکی از آن‌ها را انجام دهید.

خواب خوب و منظم

بی خوابی و بد خوابی باعث بروز انواع سردردها می شود. بنابراین مکان و زمان خواب شبانهتان را به دقت بررسی کنید. سعی کنید در محل خواب‌تان از تلفن همراه و تلویزیون خبری نباشد. سر ساعت خاصی بخوابید و سر ساعت خاصی بیدار شوید تا هم کامل بخوابید و هم خواب منظمی داشته باشید.

روغن نعنا فلفلی

این روغن گیاه تاثیر خوبی بر درمان گیاهی سردردهای خوشه ای و جلوگیری از بروز مجدد آن دارد. حتی وقتی سردرد ندارید یکی دو قطره روغن نعنا فلفلی را روی شقیقه‌هایتان ماساژ دهید. در صورتی که درد دارید علاوه بر شقیقه‌ها این روغن را روی قسمت پشت گردن و کف پاها نیز بمالید و ماساژ دهید.

چای زنجبیل

از خواص بی‌شمار زنجبیل زیاد گفته ایم این بار هم می گوییم که این گیاه یک درمان گیاهی سردردهای خوشه ای است. خوشبختانه این گیاه را می‌توان به صورت تازه از میوه فروشی ها یا پودر شده از عطاری تهیه کرد. خواص آنتی اکسیدانی ضد سرطان و ضد التهابات زنجبیل به خوبی سردردهای خوشه ای را از بین می‌برد. روزانه یک یا دو فنجان  چای زنجبیل را دم کرده و بنوشید.

درمان سردرد تنشی یا هیجانی

شما می‌توانید برای خلاص‌شدن از شر سردرد تنشی، داروهای ضددرد بدون نیاز به نسخه (OTC) مانند ایبوپروفن یا آسپرین را امتحان کنید. با این حال فقط باید گاهی‌اوقات از آنها استفاده کنید، نه به‌طور مکرر.

استفاده‌ی بیش‌ازحد از داروهای بدون نیاز به نسخه ممکن است به سردردهای ناشی از مصرف بیش‌ازحد دارو یا سردردهای برگشتی منجر شود. این نوع سردردها هنگامی اتفاق می‌افتند که شما آنقدر به یک دارو عادت کرده‌اید که با ازبین‌رفتن اثر آن دچار سردرد می‌شوید.

اما گاهی‌اوقات داروهای OTC برای درمان سردردهای تنشی عودکننده کافی نیستند.

در موارد مراجعه به  پزشک ممکن است داروهای زیر  برای شما تجویز شود:

ایندومتاسین؛
کتورولاک؛
ناپروکسن؛
اوپیات‌ها (مورفین، کدئین)؛
استامینوفن بسیار قوی که فقط با نسخه‌ی پزشک دردسترس است.
اگر داروهای مُسکن مؤثر واقع نشدند، پزشک‌تان ممکن است یک شل‌کننده‌ی عضلانی برای شما تجویز کند. این دارو به متوقف‌کردن انقباض عضلات کمک می‌کند. همچنین ممکن است پزشک‌تان یک داروی ضدافسردگی مانند مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) تجویز کند. SSRI‌ها می‌توانند سطوح سروتونین مغز شما را تثبیت کنند و به شما در مقابله با استرس کمک می‌کند.

سایر درمان‌هایی که پزشک‌تان می‌تواند به شما پیشنهاد کند، عبارتند از:

کلاس‌های مدیریت استرس: این کلاس‌ها می‌توانند راه‌هایی برای مقابله با استرس و چگونگی کاهش تنش به شما بیاموزند.
بیوفیدبک: این یک تکنیک آرام‌سازی است که به شما آموزش می‌دهد درد و استرس را مدیریت کنید.
درمان رفتاری شناختی (CBT :(CBT یک گفت‌وگو درمانی است که به شما کمک می‌کند وضعیت‌هایی را که باعث استرس، اضطراب و تنش‌تان می‌شوند، شناسایی کنید.
طب سوزنی: این یک درمان جایگزین است که می‌تواند با فروبردن سوزن‌های بسیار ریز در مناطق خاصی از بدن، باعث کاهش استرس و تنش شود.
مکمل‌ها
برخی از مکمل های غذایی نیز ممکن است به کاهش و تسکین سردرد تنشی کمک کنند. با این حال از آنجا که درمان‌های جایگزین می‌توانند با داروهای متداول تداخل پیدا کنند، قبل از مصرف آنها حتما باید با پزشک‌تان مشورت کنید.

مکمل‌های زیر می‌توانند به پیشگیری از سردردهای تنشی کمک کنند:

باتربور؛
کوآنزیم کیوتن؛
بابونه گاوی؛
منیزیم؛
ریبوفلاوین (ویتامین B۲).

موارد زیر نیز ممکن است سردرد تنشی را کاهش دهند:

چند بار در روز به‌مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه، یک پد حرارتی یا بسته‌ی یخ روی سرتان بگذارید.
برای شل‌کردن عضلات سفت و کشیده، درون وان آب گرم بروید یا دوش آب گرم بگیرید.
طرز نشستن و ایستادن‌تان را اصلاح کنید.
برای جلوگیری از خستگی چشم در هنگام کارکردن با رایانه، به‌طور منظم به چشم‌هایتان استراحت دهید.
با این حال ممکن است این تکنیک‌ها نتوانند مانع عود تمام سردردهای تنشی شوند.

درمان-سردرد-جلوگیری-از-سردرد

درمان سردرد به علت تومور مغزی

بسته به نیازهای شما، ممکن است پزشک این موارد را توصیه می کند:

درمان فیزیکی برای کمک به شما در بازیابی توانایی های حرکتی و یا قدرت ماهیچه ای

کار درمانی حرفه ای که به شما کمک می کند به فعالیت های روزمره خود برگردید، از جمله کار، بعد از یک تومور مغزی یا دیگر بیماری ها

گفتار درمانی با متخصصان در مشکلات گفتاری (پاتولوژیست گفتاری) می تواند به شما کمک کند تا صحبت کنید

آموزش خصوصی کودکان در سن مدرسه، برای کمک تا بتوانند با تغییرات در حافظه و تفکر پساز یک تومور مغزی کنار بیایند.

درمان سردرد به علت فشار خون بالا

فشار خون بالا را می‌توان تا حد زیادی با استفاده از روش های درمان خانگی فشار خون بالا کنترل کرد. اجازه دهید نگاهی به این درمان‌های طبیعی برای فشار خون بالا بیندازیم.

۱. انگور

انگور یک میوه‌ی مولتی ویتامین و منبعی غنی از پتاسیم و فسفر است. خوردن انگور بر اساس برنامه‌ای روزانه به کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا کمک می‌کند.

۲. موز

موز حاوی مقدار زیادی پتاسیم است. این میوه یک منبع غنی از ویتامین ب۶، ویتامین ث، و منیزیم است. اگر هر روز یک موز مصرف شود، فشار خون بالا را می‌توان کنترل کرد. در کنار موز، کشمش، زردآلو خشک، مویز، آب پرتقال، اسفناج، سیب زمینی شیرین (پخته)، و کدو حلوایی نیز به طرز شگفت‌انگیزی کارساز هستند.

۳. کرفس

کرفس را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اگر یک بیمار مبتلا به فشارخون به صورت روزانه همراه با یک لیوان آب کرفس بخورد، نتایج آن تعجب آور خواهد بود. خوردن کرفس احتمال ابتلا به فشارخون را کاهش دهد.

۴. آب پیاز

یک دوم قاشق چایخوری آب پیاز و عسل را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را ۲ بار در روز به مدت ۱-۲ هفته مصرف کنید. آنوقت متوجه بهبود قابل توجهی در فشارخون خود خواهید شد. شما همچنین می‌توانید پیاز خام را به عنوان سالاد بخورید.

۵. عسل

نصف قاشق آب پیاز را با نیم قاشق عسل مخلوط کنید. آن را هم بزنید و دو بار در روز به منظور جلوگیری از فشار خون بالا مصرف کنید.

۶. سیر

دو حبه سیر را بکوبید. آن را ببلعید. شما همچنین می‌توانید سیر را به شکل پخته بخورند. سیر خام جریان خون را بهبود می‌بخشد و فشار وارده بر قلب را کاهش می‌دهد.

اگر نمی‌توانید سیر خام مصرف کنید، این کاری است که می‌توانید انجام دهید؛ به ۱ قاشق غذا خوری آب چند قطره آب سیر تازه اضافه کنید. دو بار در روز از آن بنوشید.

۷. ریحان

آب ریحان تازه را بگیرد و همان مقدار عسل به آن اضافه کنید. هر دو ماده‌ی تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید. هر روز صبح با معده خالی از آن بنوشید.

۸. آب نارگیل

آب نارگیل به هیدراته(دارای آب) نگه داشتن بدن کمک خواهد کرد. نوشیدن آب نارگیل بر یک مبنای روزانه می‌تواند فشار خون بالا را کنترل کند. در کنار خوردن آب نارگیل، روغن نباتی خود را با روغن نارگیل جایگزین کنید. این کار کمک زیادی خواهد کرد.

۹. دانه‌ی شنبلیله

۲ قاشق غذاخوری دانه شنبلیله را در آب داغ به مدت چند دقیقه بجوشانید. سپس، آن را صاف کنید و از آن خمیر درست کنید. این خمیر را صبح به صورت ناشتا و در شب مصرف کنید.

۱۰. فلفل هندی

چون فلفل قرمز خیلی تند است، باید آن را در مقادیر بسیار کم مصرف کرد. کمی فلفل هندی برای کنترل فشار خون بالا کافی است. شما می‌توانید آن را به سالاد میوه یا سوپ اضافه کنید.

۱۱. دانه‌ی هندوانه

دو قاشق غذاخوری دانه هندوانه خشک شده را بکوبید و له کنید. حالا، ۱ فنجان آب را بجوشانید و این دانه‌های خرد شده را به آن اضافه کنید. اجازه دهید برای مدت یک ساعت و یا بیشتر خیس بخورد، و بعد آن را صاف کنید. ۴ قاشق غذا خوری از این آب را، هر روز بنوشید.

۱۲. لیمو

هر روز آب لیمو بنوشید. این کار سطح فشارخون را پایین خواهد آورد.

نکته- به این آب لیمو شکر یا هیچ شیرین کننده‌ی دیگری اضافه نکنید.

۱۳. دانه‌های خشخاش

به نسبت برابر تخمه هندوانه و دانه‌های خشخاش را در یک بطری شیشه‌ای یا یک ظرف بریزید. ۱ قاشق غذا خوری از این مخلوط را با آب، هر صبح و شب بنوشید.

۱۴. برگ کاری

به ۲۵-۳۰ عدد برگ کاری ۱ فنجان آب اضافه کنید. صبح‌ها از آن بنوشید. اگر نمی‌توانید طعم و مزه‌‌اش را تحمل کنید، می‌توانید چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید.

۱۵. زنجبیل

عسل، زنجبیل و پودر زیره را در مقادیر مساوی، و به خوبی با هم مخلوط کنید. این مخلوط را دو بار در روز مصرف کنید.

۱۶. آب ترشی

هر روز دو قاشق غذاخوری آب ترشی دارای شوید مصرف کنید.

۱۷. آب

هر روز ۸ لیوان آب بنوشید. با این کار فشارخون و دیگر بیماری‌ها را کنترل خواهید کرد.

۱۸. شکلات

بله، کاملا درست است! یک تکه شکلات می‌تواند به شما کمک کند فشار خون‌تان را پایین بیاورید.

۱۹. اسموتی میوه

نصف فنجان ذغال اخته و یا توت فرنگی، ۱ عدد موز، ۱ فنجان آب آناناس و یک سوم فنجان شیر سویا (شیرین نشده) را با کمک یک مخلوط کن هم بزنید. این اسموتی میوه‌ای را برای کاهش فشارخون خود بنوشید.

۲۰. آب توت آسائی

هر روز آب توت آسائی مصرف کنید. بعد از چند روز متوجه خواهید شد که فشار خون‌تان تحت کنترل است. قادر خواهید بود که راحت‌تر بخوابید، و احساس انرژی بیشتری می‌کنید.

۲۱. گشنیز

یک دسته تازه تخم گشنیز و یک دسته کرفس همراه با ریشه را بردارید. آنها را با هم در آب بجوشانید و بعد صاف کنید. آب آشامیدنی خود را با این آب گشنیز و کرفس جایگزین کنید.

۲۲. روغن زیتون

از روغن زیتون در آشپزی و بر روی سالاد استفاده کنید.

۲۳. آب گازدار

وقتی احساس کردید فشار خون‌تان بالا است، نوشیدن یک لیوان آب گازدار را امتحان کنید. این عمل فشارخون بالای شما را کم خواهد کرد.

درمان خانگی فشار خون بالا ۲۴: برنج قهوه‌ای

برنج قهوه‌ای بخورید. این ماده‌ی غذایی از فشار خون بالا جلوگیری می‌کند و خطر حملات قلبی را کاهش خواهد داد.

۲۵. سیب

سیب مزایای بسیاری برای سلامتی ما به بار می‌آورد. سیب سرشار از روی است، و هر کس باید برای جلوگیری از فشار خون بالا هر روز یک سیب بخورد. این یکی از درمان‌های طبیعی موثر برای کاهش سریع فشارخون بالا است.

درمان خانگی فشار خون بالا ۲۶: ظروف مسی

یک لیوان آب را درون یک ظرف مسی به مدت یک شب قرار دهید. و صبح روز بعد نخستین چیزی که می‌خورید باید همین باشد.

۲۷. پاپایا

پاپایا سرشار از روی، منیزیم، سدیم، فسفر و حاوی مولتی ویتامین است. پاپایا را صبح‌ها بخورید. این کار خواص درمانی بسیاری علاوه بر جلوگیری از فشار خون بالا فراهم می‌آورد.

نکته- بعد از خوردن پاپایا، تا ۲ ساعت چیز دیگری مصرف نکنید.

درمان خانگی فشار خون بالا ۲۸: یاس بنفش

به ۲ برگ یاس بنفش و ۴ برگ ریحان ۴ قاشق غذاخوری آب اضافه و برگ‌ها را خرد کنید. صبح، آن را با معده خالی مصرف کنید، و بعد از آن یک لیوان بنوشید. استفاده منظم از این درمان به معالجه‌ی فشارخون بالا کمک خواهد کرد.

۲۹. نعناع

می توان به منظور جلوگیری از فشار خون بالا دو قاشق غذاخوری از برگ نعناع خشک شده را مصرف کرد. شما همچنین می‌توانید آن را با آب لیمو مخلوط کنید یا روی سالاد بپاشید.

۳۰. انگور فرنگی

هر روز صبح انگور فرنگی و عسل بخورید. انگور فرنگی فشارخون را کنترل خواهد کرد.

۳۱. بروکلی

مصرف بروکلی می‌تواند احتمال ابتلا به فشارخون بالا را کاهش دهد.

درمان خانگی فشار خون بالا ۳۲: هویج و اسفناج

به صورت روزانه برای کاهش سطح فشار خون بالا آب هویج و اسفناج بنوشید. دو بار در روز از این مایع بنوشید.

۳۳. بادام

بادام را یک شب بخیسانید و صبح روز بعد از آن خمیر درست کنید. این خمیر بادام آماده را به یک لیوان شیر ولرم اضافه کنید. هر روز از آن بنوشید. همچنین می‌توانید این شیر بادام را شب قبل از خواب بنوشید.

۳۴. چغندر

چغندر منبع غنی از پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، روی و سدیم است. آب چغندر می‌تواند به کنترل فشار خون بالا بسیار کمک کند.

۳۵. کاکائو خام

کاکائو خام سرشار از فلاونوئیدها و یک درمان بسیار خوب و طبیعی برای فشار خون بالا است. خوردن این ماده‌ی خوراکی بهترین دفاع در برابر فشار خون بالا است.

۳۶. زردچوبه

زردچوبه از درمان‌های گیاهی واقعا موثر برای فشار خون بالا است. مصرف زردچوبه به صورت روزانه می‌تواند شانس ابتلا به فشار خون بالا را کاهش دهد.

۳۷. راولفیا

راولفیا حاوی آلکالوئید است، که به کاهش احتمال فشار خون بالا کمک می‌کند. این گیاه مسیرهای عصبی و ضربان‌های عصبی را کنترل می‌کند.

۳۸. یوگا

انجام روزانه‌ی یوگا در صبح‌ها در کنار داشتن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به کاهش فشار خون بالا کمک شایانی بکند.

درمان خانگی فشار خون بالا ۳۹: خنده درمانی

خنده درمانی می‌تواند به کنترل فشارخون کمک کند. این کار عضلات را شل می‌کند و هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهد. همچنین، مانع از بیماری‌های قلبی و باعث بهبود خلق و خو می‌شود.

درمان خانگی فشار خون بالا ۴۰: روغن کبد ماهی کاد

خوردن کپسول‌های روغن کبد ماهی نیز به کنترل فشار خون بالا کمک می‌کند. روغن کبد ماهی کاد از کبد ماهی کاد گرفته می‌شود، که مقادیر زیاد آن حاوی اومگا-۳ است.

داروهای هومئوپاتی برای فشار خون بالا

داروهای هومئوپاتی درمان‌های طبیعی برای تسکین فوری و سریع هستند.

۱. لچسیس

لچسیس درمان هومئوپاتی بسیار قدرتمند و پیشرو برای فشار خون بالا است. لچسیس فشار خون بالای مرزی را کاهش می‌دهد. این درمان را می‌توان به منظور تسکین فوری فشار خون بالا مصرف کرد.

۲. آمیل نیتروسوم

آمیل نیتروسوم وقتی که بیمار احساس بی‌قراری می‌کند، و چهره‌اش به خاطر فشار خون بالا سرخ می‌شود مصرف می‌شود. مصرف آن‌ موجب تعریق و احساس گرما می‌شود.

۳. نمک طعام

این درمان هومئوپاتی را می‌توان زمانی که فشارخون بیمار به علت مصرف بیش از حد سدیم بالا رفته است مصرف کرد.

۴. نیتروگلیسیرین

این درمان هومئوپاتی می‌تواند زمانی برای بیمار تجویز شود که علاوه بر فشار خون بالا و سرگیجه از سردرد شدید هم شکایت داشته باشد.

دیگر داروهای هومئوپاتی که می‌توان مصرف کرد عبارتند از سرب، نیترات نقره، بلادونا، طلا، نمک طعام، سانگیناریا و کچوله.


پردیس صلواتی
من پردیس صلواتی دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع در دانشگاه تهران هستم. تخصص‌ها و سوابق کاری من در زمینه‌های "تولید محتوا، ترجمه ، عکاسی، طراحی گرافیک، سئو سایت، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبیلغات آنلاین" است. من همیشه تلاش می‌کنم تا به مسائل جهان اطرافم خلاقانه نگاه کنم و به دنبال کسب تجربه های جدید و ماجراجویانه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *