injazanoonas | اینجا زنونس

انواع مدل مو مخصوص خانم ها

انواع مدل مو مخصوص خانم ها

انواع مدل مو مخصوص خانم ها

مدل موی بخش مهمی از شخصیت هر زن است. بهترین بخش در مورد برخی از مدل موها این است که آنها به طور خاص برای موهای کوتاه یا بلند طراحی شده اند. در این مطلب از اینجا زنونس راجع به انواع مدل مو توضیحاتی را برایتان ارائه داده ایم.

مدل گرد یا پر

حتما برای دختر خانمهایی که صورتهایی بسیار کشیده و دراز و لاغر با پیشانی های بلند دارند این مدل را پیشنهاد می‌کنیم چون موها از روی گونه و با چتری از جلو ، گرد زده می شوند،با یک سشوار از رو در پر کردن صورت و زیباتر و شاداب تر کردن آن تاثیر زیادی خواهد داشت.

مصری ساده

این مدل دخترانه و ساده را برای دختران جوانی که دارای صورتی گرد ولی گونه دار هستند پیشنهاد می‌کنیم چرا که در این مدل موها به طور یکدست از پشت تا دو طرف صورت و تا زیر چانه کوتاه می‌شود که هم با فرق از وسط و هم با فرق از دو طرف کج برای این صورتها مناسب است و باعث کشیدگی صورت شده و تپلی و گردی صورت را می پوشاند.با کشیدن سشوار از زیر، البته در بعضی مواقع ضروری ، این مدل بسیار شیک و ساده است.شاید بگویید موهای فری دارید که برای موهای فر شاید شیک تر هم باشد که با کمی کتیرا یا آبلیمو درست شود ،در هر صورت این مدل به حالت مو بستگی نداشته و در سنین جوانی دختران مدلی قابل پسند و زیباست.

مصری فانتزی

این مدل بیشتر متناسب صورتهای دخترانه ایست که صورتی کاملا گرد وبدون گونه دارند بطوریکه هیچ برجستگی بر روی گونه ها نبوده و صاف دیده شود.در این مدل که پشت گردن یکدست و صاف کوتاه می‌شود ولی در قسمت جلو و دو طرف صورت بلندتر به سمت پایین و مایل به زیر چانه زده می‌شود،ترکیب صورت را کشیده تر و زیباتر نشان می‌دهد زیرا مایل بودن و تیزی جلوی موها به سمت پایین صورت باعث کشیدگی و فرم دادن چهره خواهد شد.

عروسکی

برای صورتهای جوانی که کمی کشیده و دراز به نظر می‌رسند این مدل مو که تقریبا در آن جلوی موها تا وسط سر کاملا خورد می‌شود و پشت سر یکدست و صاف است مناسب می‌باشد چرا که خرد شدن موها در بالای سر و دو طرف صورت باعث می‌شود که گردی و شلوغی آنها از کشیدگی ودرازی صورت کم کند و چهره را به سمت یک صورت بیضی شکل که متعادل است سوق دهد.

مطالب مشابه :
ترمیم موهای آسیب دیده

مدل قارچی

این مدل برای دخترانی که از موی بلند خوششان نمی‌آید و در عین حال مدلی شیک وفانتزی را می‌خواهند مناسب است که البته آنهایی که گردنهای بلند و صورتهایی کشیده دارند و برای دختران چاق با گردنهای کوتاه توصیه نمی‌شود چون آنها را چاق ترو کوتاه تر نشان خواهد داد چرا که در این مدل مو،موهای پشت سر از زیر کاملا کوتاه شده و روی موها تا وسط گوش و دقیقا مثل قارچ یکدست در اطراف سر با کمی چتری سلیقه ای زده خواهد شد.        

مدل آلمانی

و اما آن دسته از دخترانی که گفتیم گردنهای کوتاه و تپل داشته و مدل قارچی را به آنها توصیه نمی‌کنیم ،مدل شیک دیگری را برای آنها می‌شناسیم که در رفع کوتاهی گردن و کشیدگی آن به آنها کمک خواهد کرد و آن مدلی است که از پشت سر،زیر موها کاملا به سمت بالا و تا وسط گوشها کاملا کوتاه شده و بقیه ی اطراف سر یکدست وگرد زده نمی‌شوند،بلکه با فاصله های چند سانتی از جلو تا میانه ی گوش خورد می‌شوند وچون پشت سر کوپ شده وروی هم پر می‌شود از نظر دید چشم در رفع کوتاهی گردن کمک خواهد کرد.

مدل خورد تکه ای یا فارا

این مدل بیشتر برای سنین ۲۴ به بالا پیشنهاد می‌شود چون زیاد مناسب دختر نیست و برای سنین نوجوانی که آنها را بیش از سنشان نشان خواهد داد توصیه نمی‌شود.این مدل برای دخترانی که اغلب موی خیلی بلند ولی نه یکدست، چه صاف و چه فر را دوست دارند مدلی شیک است که گرچه سلیقه ای روی مو می‌تواند زیاد یا کم خورد شود ولی وقتی از زیر سشوار شود به مدل کلوش تبدیل خواهد شد که آن هم مدلی دخترانه و زیباست و به اکثر چهره ها می آید.

انواع مدل مو مخصوص خانم ها

نکات مهم راجع به انواع مدل مو :

اگر جلوی موهای شما کوتاه است ودوست دارید آنها را به سمت بالا اتو بکشید و صاف نگه دارید و حتما هم از انواع مواد ثابت کننده استفاده می‌کنید بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که این کار در ریزش موی شما بسیار تاثیر داشته و شما اثرات آن را  در دو، سه سال آینده خواهید دید .پس بهتر است حتی الامکان موها را یک یا دو بار در هفته، به خصوص موهای جلوی سر که هم زودتر سفید میشوند و هم زودتر می‌ریزندرا اتو و یا سشوار بکشید و از فیکساتورها کمتر استفاده کنید.

اگر موهای خیلی بلندی دارید، حتما هر ماه یا دو ماهی یک بار یکی ،دو سانت از نوک آنها را بزنید تا در سلامتی و شادابی و جلوگیری از موخوره به موهای خود کمک کرده باشید.

مطالب مشابه :
درمان موخوره

بعد از حمام موها را به آرامی با حوله خشک کنید واز فشار دادن بیش از حد آنها که باعث ریزش مو می‌شود خودداری کنید.

اگر بعد از شامپو از نرم کننده استفاده می‌کنید ،آن را فقط به نوک موها بزنید واز زدن نرم کننده به ریشه ی مو خودداری کنید زیرا باعث ریزش مو خواهد شد.

برای شستشوی موهای چرب از آب ولرم متمایل به سرد و برای شستشوی موهای خشک از آب گرم متمایل به داغ استفاده کنید.

برای جلوگیری از ریزش وتقویت مو،می‌توانید دو تا سه قاشق غذا خوری از آب برنج آبکش شده را با یک زرده تخم مرغ مخلوط کرده و هفته ای یک بار به ریشه ی موها بزنید و با کلاه پلاستیکی بپوشانید و در بعد از یک ساعت بشویید.

مطالب مشابه :
چگونه یک دوره مراقبت از مو را شروع کنیم ؟

انواع مدل مو

پردیس صلواتی
من پردیس صلواتی دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع در دانشگاه تهران هستم. تخصص‌ها و سوابق کاری من در زمینه‌های "تولید محتوا، ترجمه ، عکاسی، طراحی گرافیک، سئو سایت، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبیلغات آنلاین" است. من همیشه تلاش می‌کنم تا به مسائل جهان اطرافم خلاقانه نگاه کنم و به دنبال کسب تجربه های جدید و ماجراجویانه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *