injazanoonas | اینجا زنونس

راه های آب کردن چربی‌های پشت کمر

راه های آب کردن چربی‌های پشت کمر

راه-های-آب-کردن-چربی-های-کمر

با ما همراه باشید با مقاله ی راه های آب کردن چربی‌های پشت کمر از مجموعه مقالات ورزش و تناسب اندام .

یکی از مشکلات عمده ی خانم ها چربی های پشت کمر می باشد و به این دلیل نمی توانند لباس های مورد علاقه ی خود را بپوشند. آب کردن چربی های پشت کمر تاثیر بسیار زیادی در ظاهر شما خواهد گذاشت. در این مقاله ی اینجا زنونس می خواهیم راه های آب کردن چربی‌های پشت کمر از جمله تغذیه مناسب ، ورزش و خواب کافی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

 

راه های آب کردن چربی‌های پشت کمر

 

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب

استفاده از سیب زمینی شیرین

این ماده دارای فیبر ،کاروتنوئید و آنتی اکسیدان‌های مختلفی است و می‌تواند سطح قند خون را متعادل سازد. در این شرایط مقاومت به انسولین کاهش پیدا می‌کند و کالری به چربی تبدیل نخواهد شد.

سیب زمینی شیرین به ارامی هضم می‌شود. همین امر باعث می‌گردد احساس سیری بیشتری داشته باشید و در طول روز انرژی مورد نیاز خود را تامین کنید.

به طور کلی می‌توانید چربی‌های خود را با یک کربوهیدرات خوشمزه آب کنید.

نوشیدن آب کافی

بیشتر متخصصان توصیه می‌کنند روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.

برخی از اوقات که احساس گرسنگی داریم در واقع بی آب هستیم و بدنمان به آب نیاز دارد. . آب می‌تواند شما را سیر نگه دارد.

اگر میل ندارید زیاد آب بنوشید سعی کنید از مرکبات در آب خود استفاده کنید. این موضوع باعث دفع سموم از بدن نیز می‌شود و چربی‌ها را کاهش می‌دهد.

تغییر کالری ها

بدن شما به مقدار ثابتی از کالری نیاز دارد حتی اگر این مقدار بسیار کم باشد. به همین سبب می توانید با خوردن ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری در یک روز و ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ کالری در روز از این موضوع به نفع خود استفاده کنید.

از چربی‌های موجود بکاهید و با تغییر دادن کالری‌های مصرفی می‌توانید هوس خود را به خوردن را تحت کنترل درآورید.

مصرف فیبر بیشتر

یکی از منابع غنی فیبر جوی دوسر است. فیبر یک ماده مغذی است که شما را سیر نگه می‌دارد. استفاده از این ماده ی مغذی می‌تواند هوس شما به خوردن کربوهیدرات را کمتر کند. سایر منابع غنی از فیبر شامل پیاز،تره فرنگی و کنگر فرنگی است که دربرگیرنده oligofructose هستند.  oligofructose  نوعی فیبر است که سطح گرلین را افزایش می‌دهد. این هورمون برای کنترل گرسنگی به کار می‌رود.

دقت درنحوه ی آماده سازی مواد غذایی

هر چقدر مواد غذایی که آماده می‌کنید سالم تر باشدچربی کمتری در بدن ذخیره خواهد شد. ولی متاسفانه ما همیشه زمان کافی برای آماده سازی مواد سالم را نداریم. به همین خاطر سعی می‌کنیم حس گرسنگی خود را با تنقلات یا مواد ناسالم برطرف کنیم.

 

ورزش

ورزش

تغییر تمرینات ورزشی

بیشتر متخصصان توصیه می‌کنند تمرینات کاردیو را به مدت یک ساعت در ۵ روز هفته انجام دهید تا بتوانید به سلامت قلب دست یابید. البته شما باید تمرینات وزنی و کاردیو را به همراه یکدیگر به کار ببرید تا از مزایای موجود بهره مند شوید. انجام تمرینات کاردیو( قلبی) تنها یک مزیت خواهد داشت و برای سوزاندن چربی باید تمرینات مختلفی ترکیب گردد.

اضافه کردن تمرینات HITT و جلسات تمرینات وزنی به برنامه ورزشی می‌تواند بدن شما را در یک حالت عالی قرار دهد. تمامی این تمرینات باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن می‌شود و باعث می‌گردد چربی بیشتری در طول تمرین و بعد از آن سوزانده شود. پس این موضوع را فراموش نکنید.

انجام تمرینات یوگا

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که استرس بیش از حد می‌تواند سطح کورتیزول را افزایش دهد. همانطور که می‌دانید کورتیزول هورمونی است که باعث افزایش وزن و چربی می‌شود.

اگر از چربی ها ی کمر رنج می برید، بهتر است استرس را متوقف کنید. بهترین ورزش برای کنترل استرس یوگا می باشد.

از بین بردن استرس و کنترل آن بهترین و ساده ترین روش برای کنترل افزایش وزن است. در این میان کلاس‌های یوگا و تمرینات آن بسیار مفید خواهد بود.

انجام تمرین کرانچ جانبی

انجام کرانچ جانبی در چند روز از هفته می‌تواند چربی‌های شکمی و پشت کمر را آب کند.

نحوه ی انجام :

یک توپ بزرگ بر روی کف زمین قرار دهید. سعی کنید این توپ را به فاصله چند متری از دیوار قرار دهید. یک طرف از بدن خود را بر روی توپ قرار دهید و پای خود را به دیوار برسانید. انگشتان دست را بالای سر گره بزنید و آرنج خود را به سمت دیوار ببرید. این حرکت را چند بار تکرار کنید.

انجام تمرین پوش آپ (Push Up)

تمرینات پوش آپ به شما کمک می‌کند کمری محکم داشته باشید. این موضوع بدین معناست که چنین تمریناتی به استحکام و قدرت عضلات کمر کمک می‌کند و همین امر باعث می‌شود کمر از ستون فقرات محافظت نماید.

با اینکه بیشتر افراد فکر می‌کنند پوش آپ تنها برای قفسه سینه و نواحی اطراف آن مفید است اما چنین تمریناتی به سوخت وساز چربی در پشت کمر نیز کمک می‌کند.

نحوه ی انجام:

انجام چنین تمریناتی، بر روی زمین دراز بکشید به گونه‌ای که صورتتان به سمت پایین باشد. دستان خود را در اطراف نگه دارید. حالا باسن، ران و قفسه سینه را از روی زمین بلند کنید. وزن شما باید توسط انگشتان پا و کف دست پشتیبانی شود. این یک موقعیت آغازین است. زمانی که بازوی خود را صاف می‌کنید نفس بکشید و بدن خود را بالا ببرید تا بازو صاف شود. سعی کنید سر، باسن، مچ پا را با کل بدن همتراز کنید. این تمرین را چند بار تکرار کنید.

انجام تمرین پلانک
نحوه ی انجام:

برای اینکه بتوانید عضلات هسته بدن را به کار گیرید و کمر خود را ثابت و پایدار سازید، دو دمبل بردارید و آن‌ها را بر روی کف زمین قرار دهید. یک موقعیت پوش آپ (شنا) به خود بگیرید. دستان خود را بر روی دمبل قرار دهید. بدن شما باید صاف و مستقیم باشد و از سر تا نوک انگشتان پا یک خط راست و مستقیم ایجاد نماید.

زمانی که می‌خواهید مانع از حرکت دمبل در زیر خود شوید، شرایط سخت و دشواری خواهید داشت. موقعیت خود را به مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید.

 

خواب کافی

خواب کافی

زمانبندی دقیق برای خواب

نگاه سطحی داشتن به خواب می‌تواند باعث ایجاد سطح لپتین پایین در بدن شود. این هورمون از گرسنگی جلوگیری می‌کند. افت سطح این هورمون در بدن باعث ارسال پیامی به مغز می‌شود که در آن اعلام می‌گردد غذای مورد نیاز بدن کم شده است. در این شرایط فرد احساس گرسنگی بیشتری خواهد داشت.

داشتن ساعت خواب منظم می‌تواند تاثیر خوبی بر روی سلامت بدن داشته باشد. خواب نامنظم نیز باعث ایجاد تغییراتی در هورمون‌ها می‌شود و اشتهای  شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. پس زمانبندی دقیق و درستی برای خواب خود داشته باشید و سعی کنید به مقدار کافی بخوابید.


اینجا زنونس
اینجا زنونس
اینجا زنونس مجله ای علمی خبری در حوزه بانوان است که در زمینه های پزشکی زنان، مادران، آشپزی، خانه داری، سرگرمی، چهره ها، ورزش وتناسب اندام، خودآرایی و روانشناسی فعالیت دارد. امیدواریم مقالات ما برایتان کارآمد و مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *